Skocz do zawartości

Podłączenie zasilania


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temace, interesuje mnie czy podłączenie które mam czyli:

kabel +/- z pierwszego aku idzie do drugiego aku i z niego dopiero do kondiora, i z kondensatora dopiero na wzmacniacz

czy moge zrobic tak ze puszczam z pierwszego aku do kondiora z drugiego aku do kondziora i na wzmacniacz??

jest mi to potrzebne bo nastawiam sie na street a wyciągniecie drugiego akumlatora u mnie graniczy z cudem :)

chodzi mi o to czy ten drugi akumlator nie ulegnie zniszczeniu itd. czy bedzie dobrze ładowany, wydaje mi sie ze to chyba nie robi róznicy bo podłaczone jest wszystko razem praktcznie zmieniając tylko ze prąd płynie nie bezposrednio z 1 aku do 2 tylko z 1 aku przez kondzior do drugiiego a z niego przez kondzio do wzmacniacza :kwasny:....

dzieki za odp.

ale namieszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tak zrobic.. Jezeli chodzi o pobor pradu to bedzie ok. Ale na czas porzadnego ładowania dobrze jest wyłaczyc sprzet. Gdy sprzet nie jest w "jednej lini" podczas ładowania,a sluchasz muzyczki, bedzie to trwało dłuzej..

Podobno najpraktyczniej jest łaczenie wsyztskiego w rownolegle, bo zasadniczo roznice są minimalne, nieodczuwalne.

Jezeli uzywasz jednego stadardowego aku a drugi zelowy kolo wzmacniacza do muzyczki, mozna pomyslec o pociagnieciu dodatkowych kabli (35mm2) bezposrednio z alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nero tylko pomysl o tym ze podczas sprawdzania samochodu moga sie doczepic ze masz 2 aku w bagazniku, niezaleznie czy go masz podlaczony czy nie. Nikt nie bedzie pewny czy go nie podlaczysz spowrotem po przegladzie.. tak mi sie o uszy to obilo jak gadalem z sedziami wiec dlatego pisze bo szkoda by bylo dyskwalifikacji :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tez zalezy od klasy.. Nie pamietam dokladnie regulaminu ale jakos nie przypominam sobie wzmianek o aku.. Zreszta oni tak sprawdzaja instalacje ze szkoda gadac, jak startowałem to sedzia tylko zajzał ogolnie do auta, powiedział-fajne auto, i poszedł dalej.. Ale to była niedziela a w sobote podobno niezle pochlali :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, ja wiem ale jak chca to niech siboe zobacza bagaznik przed pomiarem (albo niech siedza w srodku w czasie pomiaru), ja sie nie bede spuszczał bo jakis tam sedzia bedzie miał ALE, jade na jednym akku i wszystko to idzie łatwo sprawdzic.:kwasny:

ale fakt faktem kombinuje jak zrobic zeby szło drdiego wyciagac :hyhy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...