Skocz do zawartości

Alpine CDE-9874RR w 307ce


karti20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam mam pewien problem . Mam peugeota 307 z 2003r i miałem w nim całkiem oryginalny sprzet. Postanowiłem na poczatek zmienic radio i mam wielki problem poniewaz kupiłem radio takie jak w tytule i po podłaczeniu do oryginalnej instalacji radio nie włacza sie kiedy odpalam samochod i nie wyłącza sie kiedy go gasze :kwasny: Co jest nie tak ?? Moze coś powinienem zmienic ?? Z gory dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla dokladnosci- napisałes:

radio nie włacza sie kiedy odpalam samochod i nie wyłącza sie kiedy go gasze
to kiedy sie włacza?

Rozumiem chyba ze właczyc mozna recznie, niezaleznie czy masz wlozony kluczyk czy nie?Pewnie masz połaczony kabel zoły z czerwonym za radiem (pamiec+zapłon) musisz je rozdzielic tak aby z chwila wsadzenia kluczyka, badz przekrecenia do pierwszej pozycji właczył sie "zapłon" radia. Sprawdzic mozesz miernikiem-na zołtym powinno byc zawsze 12V a na czerwonym powinno sie pojawic napiecie z chwila wsadzenia kluczyka lub po przekreceniu do pozycji AAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak radio recznie mozna włączyć i wszstko chodzi ok . Ale właśnie nie włącza sie i nie wyłącza kiedy odpalam i gasze slinik. czyli co musze zrobić?? Za radiem mam 2 kostki jedna z głosnikami to nie ruszma a druga pewnie od tego własnie jest. Alpine potrzebuje tylko polaczenie z 3 przwodami a w oryginalnej kostce jest ich chyba 8 :kwasny: daj instrukcje jak to zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem chyba ze właczyc mozna recznie, niezaleznie czy masz wlozony kluczyk czy nie?Pewnie masz połaczony kabel zoły z czerwonym za radiem (pamiec+zapłon) musisz je rozdzielic tak aby z chwila wsadzenia kluczyka, badz przekrecenia do pierwszej pozycji właczył sie "zapłon" radia. Sprawdzic mozesz miernikiem-na zołtym powinno byc zawsze 12V a na czerwonym powinno sie pojawic napiecie z chwila wsadzenia kluczyka lub po przekreceniu do pozycji AAC

Tu masz odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zółty z radia mam polączony z żółtym z kostki a to wszyskto jest polączone z niebieskim z oryginalnej instalacji . A czerwony z radia z czerwonym z kostki

 

[ Dodano: 2008-08-15, 11:30 ]

tak to wyglada ja nic tam nie zmeiniałem tylko podłaczyłem kostki do radia

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4939e970c1.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7a6f20ba87ad105.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ja zle widze albo widze ze kostka zasilajaca w instalacji ma zamieniony przewod zołty z czerwonym. Mam proste pytanie do prostego rozwiazania-masz moze miernik elektryczny? Jak tak to sprawdz napiecie na kosciach.. Czarny to wiadomo minus. Na zołtym (idacym juz do radia) powinno byc ciagle napiecie 12V. Mozesz tez to sprawdzic zarówka z 2drucikami, jeden wpinasz do masy a drugim patrzysz gdzie masz napiecie.. A wracajac do odpowiedzi, wpinasz sie pod mase, a drugim przewodem sprawdzasz na kostce. Zołty musi miec cały czas zasilanie.. Czerwony mowimy ciagle o kostce idacej juz do radia) powinien miec napiecie jak wlozysz kluczyk do stacyjki lub jak przekrecisz do 1 pozycji. Niebiski to kabel sterowania anteny, "+" do wzmacniacza antenowego. Pomarańczowy to dimer (niektore radia sie sciemniaja jak włacza sie swiatła postojowe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% masz nie tak kabelki. i nie sugerujcie sie ludzie kolorami!! rozne marki roczniki maja roznie. czytalem o tym wiele i sam wiem z doswiadczenia montujac radia w roznych radiach. nie bierz miernika jak nie masz. najlepszy miernik czy jest prad to zwykla dioda i wyprowadzasz z niej dwa kable jeden pod mase zawsze a drugim sprawdzasz czy jest prad czy nie. tylko sprawdz bieguny diody bo w niej wazne gdzie minus gdzie plus. zolty od radia dajesz pod stale napiecie 12V a czerwony pod kabel gdzie 12V pojawi sie po zapaleniu zaplonu. kombinacja 2 kabli. robota na 5 minut:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No radio nie zapamietuje mi stacji. I tak na zółtym napiecie jest cały czas a na czerwonym po chwili jak odpale ale i tak radio nie włącza sie

 

[ Dodano: 2008-08-15, 21:40 ]

Ok rozkminiłem radio ale działa z pewnym opuznieniem włacza sie po 1-15s od uruchomienia silnika a wyłącza sie dopieor jak zamkne samochod . Tak ma byc ?? I powiedzcie mi jeszcze jak podłączyc subwoofer bo wiem ze taka mozliwosc jest do tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...