Skocz do zawartości

Tylne Glosniki i jak wszystko podlaczyc????


Neomaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Skompletowalem sobie nastepujacz zestaw:

 

Alpine SPR-17S na przod

Emphaser ECP26NEO-XT4 tyl

wzm. Hiflonics Olympus XI

i

 

Sub rockford fosgate punch 400Watt

wzm rockford fosgate 401s

 

Kondensator Hifonics 1F

 

I wlasnie niewiem gdzie najlepiej umiesci tweetery od tylnego zestawu. Myslalem o plastikach obok polki tam gdzie sa pasy , co o tym sadzicie?????

 

I jak najlepiej to podalczyc co myslicie o nastepujascych schematach????

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f71260d7cf45db2f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f8792d038e83fd8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak najlepiej to podalczyc co myslicie o nastepujascych schematach????

Kondensator tylko dla wzmacniacza suba, ale dlaczego już zakładasz, że w ogóle będzie potrzebny? Jeśli alternator i aku mają zapas prądowy, a kable odpowiedni przekrój, to może nie będzie konieczności instalowania konda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator chcialem dac odrazu zeby sie nie okazalo ze aku nie da rady. Pierwszy schemat jest mniej wiecej jak w instrukcji od kondesatora tylko ze z jednym wzm. Faktycznie w 2 schemacie blad popelnilem.

Czemu alpine na allegro to lepiej na tyl umiescic tylko gdzie tweetery zamontowac???????

 

A czemu emphaser sa lepsze od alpine???? Myslalem na odwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu alpine na allegro to lepiej na tyl umiescic tylko gdzie tweetery zamontowac???????

 

No i tu jest wdepnales w grzaskie klimaty i ogolnie drazliwy temat na tym forum - zaraz przewiduje uwage do dzienniczka gromy z nieba i odeslanie do faq Nazara ;) Generalnie panuje opinia ze audiofilizujac sie nie nalezy montowac glosnikow z tylu gdyz psuja scene muzyczna.

 

A ja sobie tak rozmyslam niejako jakby pod prad :) - a jakby na tyl wpakowac sobie nieliche koaxiale i doregolowac je czasowo by zabardzo nie macily? Pytam bo auta uzywam codziennie i czesto zasiadaja ludziki z tylu skarzac sie ze oprocz wyrazistego basu brakuje im deko detali czemu sie nie dziwie haha. Czy koaxiale dostrojone czasowo mocno beda macic na tyle?? Lub ewentualnie odseparowany ale w miejsca seryjne w tylnych drzwiach ale w jednej osi <cos mi tam swita ze unika sie wtedy dodatkowego miszmaszu z fazami cy cuś i lepiej juz w jednej osi na tyl dawac ale moga to byc powielone mgliste bzdury :zawstydzony: >

 

Nawiazujac do tego pod prad - bardzo mi sie ta idea podoba szczegolnie po przeczytaniu relacji z instalki sprzetu z cena wywolawcza za 10 tys plus auto ;) gdzie autor naruszyl tabu forum i zalozyl plastikowe dystanse a nie z mdfu :wstyd: czym narazil sie zapewne na gniew bogow CA. Ale zamiast podkulic ogon i leciec do pierwszego sklepu w locie montujac "drewniaki" uciszyl kaplanow mdfu ze... gra to na tyle dobrze ze nawet przy tej klasie systemu nie przeszkadza ;> Sam mialem wczesniej plastikowe dystanse do uopla dodatkowo wzmocnione matami i po zamontowaniu mdf-ow... szczerze powiem ze oprocz uspokojenia wlasnego sumienia niewiele doznalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrazam gry roznych glosnikow z tylu i z przodu , jezeli cos takiego montowac to ja przynajmniej montowalbym identyczne jak z przodu i pewnie bym juz tego probowal ale znalesc takie jak mam z przodu to nie lada sztuka :D

Moje spostrzezenia sa takie ze gdy gra u mnie przod i tyl ( woofer hsk + seryjny tweeter ) bo robi sie spory balagan i przesuniecie calej sceny do mnie , dzwiek dociera rez z tylu i to samo w sobie nie jest takie zle bo krolika juz nie gonie , zle jest to ze nie gra to w tak ulorzony sposob jak sam przod , wprowadza sie haos w dzwieku , rozna specyfika grania i jest kibelek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli upierasz się przy tweterach na tył to ok , Twój wybór, więcej przeszkadzania niż korzyści. Nie będę tego negował , ja się odzwyczaiłem od tylnych , chodź przez jakiś czas tył grał u mnie pasmem od 63 do 200 Hz i było znośnie , ale chyba teraz by mi przeszkadzało , bo w A3 mojej kobiety mi przeszkadza ale tam tył idzie pełnym pasmem bo to ori z subem. Ale jeśli się nie wyleczysz z tego pomysłu , to twetery zamocuj na słupku B przy dolnej krawędzi regulacji przednich pasów , tak aby lewy i prawy celował w środkowy zagłówek. Takie ukierunkowanie zapewni znośny odsłuch tylnych gapowiczom / słuchaczom , a jak najmniej będzie przeszkadzać kierowcy , bo te częstotliwości są bardzo kierunkowe. Acha , pod warunkiem że głośniki tylne będą w tylnych drzwiach , bo jak w półce to sobie od razu daj spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ze tylne glosniki psuja scene ale czesto sam nie jezdze niechce zeby tylko bass bylo z tylu schylac. Słupku B tez o tym myslalem ale ja jestem dosyc wysokom osoba i mam siedzenie na maksa odsunienie ze tweeter mial bym obok ucha , glosniki tylne oczywiscie w drzwiach wiec niewiem czy to dobry pomysl???. A nie mozna jakos zrobic tak zeby przynajmniej w tweeter grala muzka poza vocal to wtedy nie powinlo psuc sceny cos jak w zestawie 5.1?????? moze jeszcze jakies pomysl z tweeterami ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie tak rozmyslam niejako jakby pod prad - a jakby na tyl wpakowac sobie nieliche koaxiale i doregolowac je czasowo by zabardzo nie macily?

Doregulować czasowo do czego? Do kierowcy? To Ci z tyłu dopiero chaos załapią. Czy może (o zgrozo) doregulować czasowo do tych z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jaco76 lubi odwoływać się do pseudo...

 

A więc jaco76psedoniuskulowcu zamontuj sobie wszystko co chcesz.

 

Twój wybór.

 

Co do głośników z tyłu to moje spostrzeżenia są takie w kiepskich instalkach nie przeszkadza

 

grający tył i tak jest hmmm średnio.

 

W GRAJĄCYCH na poziomie tył jest zbędny ;)

 

Ps. nigdy bym się nie przejmował co mi mówią pasażerowie to w ramach wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. nigdy bym się nie przejmował co mi mówią pasażerowie to w ramach wyjaśnienia.

 

Dokładnie.. W koncu to twoje auto i to TY nim najczęsciej jezdzisz!!

Mi kobita tez tak gadała jak musiała czasami siedziec z tyłu.. :) (pies umiał jezdzic tylko z przodu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce mi sie wiezyc ze to zle zagra , jak mi sie nie spodoba to moge tyl bez tweeterow zamontowac albo na wzmacniaczu kanal wyciszyc i bedzie tak jak wy macie. A jak byscie musieli zamontowac tyl to chodziaz jakies male propozycje macie????? A tak z ciekawosci ktory zestaw dali byscie na przod?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jaco76 lubi odwoływać się do pseudo...

 

A więc jaco76psedoniuskulowcu <...>.

 

Chetnie poczekam na rozwiniecie tego sformulowania gdyz w tej formie wyglada mi to na zakamuflowana inwektywe :niepewny: :niepewny: ...

 

 

 

 

 

Ps. nigdy bym się nie przejmował co mi mówią pasażerowie to w ramach wyjaśnienia.

 

I tu sie roznimy. Staran sie unikac filozofii zyciowej opartej na "JA" "MOJE" "WARA" WYNOCHA" :) Jesli ktos wsiada do mnie do samochodu jest niejako moim gosciem - i jesli kulturalnie prosi mnie o przyciszenie bo dzwiek na tylnych siedzeniach jest stlumiony zbasowiony i daleki od idealu z racji tego ze gra tylko zestaw ustawiony pod kierowce to ja zamiast mu odburknac ze jak chce moze wysiasc i ze to moja bryka - raczej zeby uniknac mocnego sciszenia radia sklaniam sie do wziecia pod uwage opcji wlaczenia kilkoma kliknieciami w radiu wzmacniacza wewnetrznego radia i... brzdakaja sobie seryjne glosniki na tyle... Dla pasazera z przodu moge wczytac drugi setup czasowek z pamieci uwzgledniajacy rowniez prawy fotel lub szybciej kliknac opcje bypass dsp ...<choc w przypadku posiadania aktywki bylby to kiepski pomysl majac na uwadze tweeterki>

Z tonu wypowiedzi wiekszosci wynika jednoznacznie ze "granie" tylnego zestawu nalezy uwazac tylko za "tryb awaryjny" w przypadku inwazji osobnikow spoza przedniego rzedu siedzen co skutecznie odwodzi mnie od snujacych sie po glowie niesmialych pomyslow inwestowania niepotrzebnego w tylne drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze bardziej w tym stwierdzeniu chodzi o to ze robic system za tysiaka tylko po to zeby jak raz na ruski rok ktos pojedzie z tylu byl zadowolony to absurd , szczegolnie ze jak ja z kims jade to z nim rozmawiam a nie napierniczam basem a radio leci w tle i jezeli system jest zrobiony z glowa bas nie wybija sie na pierwszy plan i z tylu normalnie slychac ze nie idealnie to fakt ale pasazer z tylu nie oczekuje ustawienia pod niego czasowek i skupienia dzwieku na nim szczegolnie ze skupic na nim znaczy rozmyc dla mnie... Inna kwestia jest tez zostawienia seri pod radiem wrazie gdy jedie pasazer mozna to wlaczyc i jest ok dla niego i dla mnie bo przod gra podemnie a tyl jest slyszalny dla pasazera a mnie to nie przeszkadza ze troche poslucham tez tylu...

Mozna tez rezygnujac z suba zrobic dobrze tylne drzwi dac woofery odciete pod kick bas i da to wiecej wykopu i w momencie gdy nie sluchamy rapu lub podobnych pod wzgledem lini basowej gatunkow to sub moze byc zbedny ( dlatego wlasnie testuje woofery z tylu w tym momencie z juz odlaczonymi tweeterami i jest dobrze do momentu jak nie wlacze rapu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...