Skocz do zawartości

Problem z głośnikami


renovatio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam takie głośniki:

 

Peiying PY-6985F

http://www.peiying.pl/index.php?option=com...&Itemid=149

 

Radio:

JVC KD-G342

http://www.jvc.pl/product.php?id=KD-G342E&catid=100036

 

 

Chodzi o to że przy pewnej głośności 30 i w górę (max dla radia to 50 ) głośniki zaczynają charczeć nie ma basu tylko charczenie.

Czym to może być spowodowane?? Czy głośniki są za słabe czy może radio?? Czy po prostu nie da się więcej wyciągnąć z tych głośników bo wiem ze te głośnik to nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden link nie działa,

te głosniki rozumiem napędzasz samym radiem.....

zjedz na dół z bassem podbiciami i moze cos z tego bedzie ale to sa głośniki które po prostu sa a nie grają.

JVCktóre masz to jeden z nizszych modeli takze po samym radiu nie spodziewaj sie za wiele, nawet nie wiem czy masz wyjscie na subwoofer.

po prostu ciszej grac:(, idą ci za duze przestery na głosniki a i moze one są za słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślales ze bedzie wielkie disco? Zacznijmy od tego ze radio jest z najnizszej polki.. Wiem wiem pisze ze ma 4x50watt.. Max przy pelnych przesterowaniach i chyba przy 24V Radyjko za słabe po pierwsze moca,bo tak naprawde ma ze 4x12Wat a po drugie radia tanie maja fatalne podzespoły.. na koncowki mocy nie jest generowany czysty sygnał, dajac jakie kolwiek podbicie bassu czu właczenie loud-a, sygnał zostaje zniekształcony.. Przy cichym słuchaniu ok-moze byc.. Ale jak dasz czadu to poprostu z radia juz idzie pierdzenie a glosnik przetworzy to pierdzenie dalej..Tanie podzespoły, zwłaszcza przy słuchaniu mp3 daja taki efekt..Jezeli chcesz miec czysty dzwiek zainwestuj w lepsze radio..

Ja polece alpiny seria cda(nie cde) lub kenwooda od seri 6xxx wzwyz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio kupiłem trzy tygodnie temu(wiem ze jest z najniższej półki) i nie mam zamiaru zmieniać tu na forum powiedzieli mi ze to dobry wybór(po prostu mnie nie stać).

Ma 20W RMS.

Chodzi tez o to ze mam fiacika 126p i półkę z tyłu. I jak na razie nie będę pakował w CA więcej niż auto jest warte. Zastanawiam się czy nie zmienić głośników na

Helixy :

http://www.allegro.pl/item413182728_helix_..._gwarancja.html

 

i tu pytanie czy jak wsadze w półke te woofery a tweetery z przodu to bedzie to lepiej brzmieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobi sie dziwny podział dzwieku tzn scena.. Z przodu gwizdki z tyłu pseudo bass.. To tak jakbys w jednym pokoju ogladał ekran telewizora a w innym pokoju leciał dzwiek.Moze zorganizuj jakies dystanse i upakuj te glosniki w drzwi..Przynajmniej bedziesz miał ciekawszy efekt stereo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia to nawet dobre radia pierdza i na dobrych glosnikach. kwestia wysterowania dzwieku co posiadaja juz lepsze radia. chociaz typu bass w dol tez mozna dac ale wtedy bedziesz mial prawie sama wysoka gore wiec to nie bedzie dobra mysl. glosnikow ktore podales nie znam ale nieczystosci w dzwieku przejawiaja sie napewno znieksztalceniem na radiu im wiecej dasz podbic basu tym wiecej znieksztalcen bo te radia nie dadza mocy potrzebnej glosnika a daja cale pasmo i glosniki tego nie odtworza jak trzeba. u siebie mam wzmak pod radio i dopiero glosniki i tez latwo o znieksztalcenia. musisz grzebac w ustawieniach i dopasowac pod siebie.

co do glosnikow zomer1980 mowi dobrze nie mieszaj tak ze bass w innym miejscu niz wysokie. przod na dystansie najlepiej. sadze ze dobrego audio i tak w 126p nie bedzie to mozesz kombinowac dodatkowe glosniki gdzies na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...