Skocz do zawartości

Vectra C i Hertz dsk 165 = brak bassu


mayka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Założyłem dziś do mojej Vectry C odseparowany zestaw hertza, wszystko podłączyłem pod radyjko (clarion) i gra ładnie czyściutko, ale niema basu, głośnik chodzi (dobre wychylenia membran) ale nie słychać dobrze basu tylko takie "pierdniecia"..

W pierwszej chwili myślałem że to wina radia, ale na Pionnierze czy samym wzmacniaczu (Magnat HQ 220)

jest to samo.

Od razu pisze że drzwi nie były wygłuszane, i nie wiem czy to jest głównym powodem ? Czy po prostu te głośniki są lipne i to nie zagra ?

Jakieś koncepcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i jest przeciw faza. Lepiej najpierw to sprawdź.

 

Basu brak przy ustawianiu balansu... Jakieś jeszcze pomysły ?

Że co?

Kolego, nie masz wytłumionych drzwi i narzekasz na brak basu hehe.

Niestety dopóki dobrze nie przygotujesz drzwi to będziesz miał takie pierdzenia...

Jak głośnik chodzi bez obudowy to też ładnie się wtedy wychyla, ale basu nie wytworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i jest przeciw faza. Lepiej najpierw to sprawdź.

 

 

Że co?

Kolego, nie masz wytłumionych drzwi i narzekasz na brak basu hehe.

Niestety dopóki dobrze nie przygotujesz drzwi to będziesz miał takie pierdzenia...

Jak głośnik chodzi bez obudowy to też ładnie się wtedy wychyla, ale basu nie wytworzy.

 

 

To powiedzcie mi jak to jest że gówniane głosniki papierowe z malutkim magnesem grały a te ze stalowym koszem i pożadną membraną tylko pierdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a czego niby się spodziewałeś? Pchasz 18W w głośniki, które mają 80W... Jedyne słuszne rozwiązanie w tej sytuacji to skręcenie basu na głośnikach bądź obcięcie go filtrem hpf, a generowanie basu zostawić subwooferowi. Nie masz basu, bo nie możesz go mieć. Pierwsza sprawa to wytłumienie drzwi, druga zaś to wzmacniacz to tych hertzów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a czego niby się spodziewałeś? Pchasz 18W w głośniki, które mają 80W... Jedyne słuszne rozwiązanie w tej sytuacji to skręcenie basu na głośnikach bądź obcięcie go filtrem hpf, a generowanie basu zostawić subwooferowi. Nie masz basu, bo nie możesz go mieć. Pierwsza sprawa to wytłumienie drzwi, druga zaś to wzmacniacz to tych hertzów.

Pzdr.

 

Ale ja własnie chce się pozbyć subwoofera..

Czyli żeby to zagrało jakoś wystarczy mata na drzwi i wzmak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i aż.

Porządne wytłumienie, zapoznaj się jak to zrobić zgodnie ze sztuką CA. Może Ci się wydawać, że wygłuszenie gówno daje. Nic bardziej mylnego... Po dobrym wygłuszeniu pasażerowie będą próżno szukać subwoofera w bagażniku. Mowa tu o porządnym zrobieniu furtek, czyli maty oraz aluminiowe łaty na otwory technologiczne. W międzyczasie rozglądaj się za wzmacniaczem bo to drugi podstawowy element.

Noo druga sprawa to głośniki, nie wiem jak grają DSK, ale cudów bym się po nich nie spodziewał.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i aż.

Porządne wytłumienie, zapoznaj się jak to zrobić zgodnie ze sztuką CA. Może Ci się wydawać, że wygłuszenie gówno daje. Nic bardziej mylnego... Po dobrym wygłuszeniu pasażerowie będą próżno szukać subwoofera w bagażniku. Mowa tu o porządnym zrobieniu furtek, czyli maty oraz aluminiowe łaty na otwory technologiczne. W międzyczasie rozglądaj się za wzmacniaczem bo to drugi podstawowy element.

Noo druga sprawa to głośniki, nie wiem jak grają DSK, ale cudów bym się po nich nie spodziewał.

Pzdr.

 

Teraz mnie zlinczujecie ale przewaliłem już tyle opinii o wygłuszaniu że zgłupiałem.. Maty ATP/Bool ? Dynamics ? Taśma dekarska ? Nie chciał bym wydać 400zł na wytłumienie 2 furtek. Ale nie chciał bym też robić byle czego. Mogli byście sie wypowiedzieć ?

Ew. co zamiast tego DSK ? HSK/ESK ? Powerbass S-6C ? Helix B62 ? czy może Elcomp 6 ?

Chodzi mi o dopasowanie do kubatury drzwi.. bo są dosyć spore w tej Vectrze..

Wzmacniacz narazie dorwałem 4 x 80W przy 4ohm. I musi wystarczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayka te dsk to najgorsze głośniki jakie słyszałem (jeśli chodzi o odseparowane zestawy)

 

Nawet magnat car fit nie jest taki natarczywy. Ogłuszyły mnie po 10 min grania (chodzi o tragiczne wkręcające się w uszy wysokie tony w ten sposób że aż boli)

 

Pb s6C, L60C, Helix62 czy HSK biją je pod każdym względem.

 

A wzmacniacz dobiera się do profilu brzmienia głośników a nie na pałę żeby był.

 

Więc na Twoim miejscu szukałbym jakiegoś naiwnego co by ten syf kupił żeby chociaż w części się kasa wróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś w ogóle jaki problem ma autor tematu :?:

 

 

Tak dla przypomnienia:

 

Hehe no troche odeszliśmy od problemu, ale mam jeszcze możliwość ich wymiany (oddania) jeszcze tylko dzis, i dlatego pytam czy je wy...rzucić, czy coś z nich się wyciągnie.

 

 

@powalla dziś bede rozbierał wszystkie kable i sie dowiem czy to problem z kablami, sproboje przy okazji zamienić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...