Skocz do zawartości

Budżetowe głośniki do Polo 86C2F - Peiying vs Voice Kraft


buzon84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam Polo 86C2F kombi.

Mam zamiar kupić głośniki i zamontować je w fabrycznie przeznaczonych do tego miejscach.

Byłaby to para głośników 10mm na podszybiu oraz para głośników eliptycznych 4x6'' na tylnej półce.

 

Proszę o radę, lepiej kupić głośniki Voice Krafta czy Peiying?

Zarówno jedna jak i druga firma oferuje głośniki o wspomnianych wymiarach w bardzo przystępnej cenie.

Radio z jakim będą grały głośniki to Pioneer DEH-2920MP.

 

Za głośnikami marki Voice Krafta przemawia szersze pasmo przenoszenia - już od 55Hz, w głośnikach Peiyinga pasmo zaczyna się od 80Hz.

Wnioskuje więc że Voice Krafty będą miały niżej schodzący bas, co byłoby mile widziane.

Tak przynajmniej wynika ze specyfikacji, nie wiem jak jest w rzeczywistości, czasami producenci wypisują bzdury żeby tylko sprzedać swój produkt.

Marka Peiying bardziej do mnie przemawia, ale jeśli bas byłby mocniejszy w Voice Kraftach zdecydowałbym się na nie.

 

Z góry dziękuję za rady w stylu że nie ma sensu montować głośników w tych miejscach oraz że tej klasy głośniki i tak ładnie nie zagrają.

Nie chcę się bawić w przerabianie auta i tworzenie nowych miejsc na głośniki.

Zdaję sobie sprawę że te głośniki są możliwie najtańszym wyborem, jednak w chwili obecnej nie stać mnie na nic lepszego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się znaleźć inne kryterium niż zejście w głośnikach tej klasy. Jak oba zagrają od 80 to będzie "dobrze"..

 

Jak Ci mądrzejsi Koledzy pisali - poszukaj używek na forum - efekt będzie dużo lepszy, jak pod samo radio poszukaj sobie głosników z dużą efektywnością.(>90 dB/W/m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o te marki ponieważ mój budżet jest ograniczony i nie mam absolutnie żadnego doświadczenia odnośnie car audio.

Co do używek to co polecacie z możliwie najniższej półki cenowej?

Nie chce mi się wierzyć że oryginalne głośniki od Golfa zagrają ładniej, ale poszukam i sprawdzę cenę.

 

A co myślicie o marce BOSCHMANN, są nieco droższe, może warto dopłacić?

Co do podszybia to nie mam pewności czy to są głośniki 10mm czy 87mm, jutro dokładnie zmierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kupilem sobie 10cm PYLE i takie same Pioneery. Wsadzilem je w podszybie i miejsce za tylnym oparciem (nexia hatchback). Mimo setek watow na naklejkach gralo tak samo do dupy jak ori glosniki. Byly to najgorzej wydane 250 zl na glosniki. Dlatego odpusc sobie wymiane bo nic lepszego nie uzyskasz, a kasa pojdzie w bloto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze głośniki Phonocar, coś o nich wiecie?

 

Tu nie chodzi o wymianę, ja po prostu nie mam oryginalnych głośników :/

Te na podszybiu są uszkodzone - membrany mają dziury i są poklejone taśmą klejącą. Te na tylnej półce w ogóle są jakieś dziwne, membrana jest w plastikowej obudowie i nie pasują do oryginalnych elips - są podwieszone na plastikowych taśmach i w czasie jazdy są lekko luźne. Dlatego myślę o wymianie, jestem zdesperowany a pieniążków za dużo nie mam, bo dopiero co kupiłem tego Polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć że oryginalne głośniki od Golfa zagrają ładniej, ale poszukam i sprawdzę cenę.

W takim razie kup jedne i drugi i po testech zostawisz lepsze :super:

A co myślicie o marce BOSCHMANN, są nieco droższe, może warto dopłacić?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

 

 

Czy kolega zastosował sie do rady kolegi

Dam Ci dobrą radę, poczytaj FAQ nazara i forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się ofertą czeskiej Tesli lub polskiego Tonsila. Są to niedrogie głośniki, łatwe do napędzenia przez końcówki mocy radioodtwarzacza. Papierowe Tesle i Tonsile powinny ładniej zagrać niż większość tanich głośników z membraną z tworzyw sztucznych. Była też nowsza seria Tonsili z membranami z włókna szklanego, tez ponoć przywoicie grała. Nowe Tonsile czasem wysprzedają w niższych cenach hurtownie na znanym portalu aukcyjnym. Możesz też się zainteresować głośnikami firmy GMS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...