Skocz do zawartości

Jaki subwoofer do 700zł


Soviet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy. Jeżdżę Peugeotem 605 i potrzebuje kupic subwoofer w cenie do 700zł (pasywny) BP lub BR.

Co możecie polecić mi w tej cenie. Chciałbym osiągnąć niski i silny bas. W tym momencie mam skrzynke własnej roboty z głośnikiem kenwood. Radzi sobie dobrze ale chcę zmienić to na cos mocniejszego jak i o bardziej "standardowych" wymiarach.

 

Moje dotychczasowe poszukiwania:

 

http://jbl.pl/index.php?action=2&sort=1&id=139

 

http://www.infinity.pl/index.php?action=2&...ort=1&id=68

 

http://www.allegro.pl/item409228386_mac_au...basu_1000w.html

 

Co sądzicie o tym... jestem otwarty na inne propozycję z Waszej strony ponieważ jesteście bardziej doświadczeni niż ja.

 

P.S. Modelu wzmaka nie pamiętam już ale z tego co mi się kojarzy to jest to Samis 4x85 W @ 4 Ohm podłączone jest pod niego tył (2x85W) + sub (mostek 170W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soviet, skoro jesteś nowy to pewnie czytałeś regulamin i wiesz, że każdy link należy podpisać... Ale odpowiadając na Twoje pytanie to jedynymi głośniki, które Twój wzmak pociągnie (jeśli ma 170W w mostku) będą Magnat Xpress 10, IT MDS08 i RF Punch P1S410.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podpisy. A z tych subów co wymieniłem nic się nie nadaje? W przyszłości mam zamiar zmienić wzmak na monobloka jakiegoś a tego podpiąć tylko pod tylną półkę... Więc na chwile o zasiłce zapomnijmy

 

@zomer1980 chcę żeby nisko schodził ale też żeby to nie zamulało, choć nie ukrywam że słucham głównie muzyki House i Trance.

 

Pod uwagę biorę (nie wiem czy to dobrze) gotowe subwoofery wraz ze skrzynkami bo nie jestem przekonany do oddania głośnika do zabudowy komuś... Mam takie dziwne przekonanie ze jednak jacys tam fachowcy wszystko to obliczają w swoich instytutach...

Dopiero zaczynam swoją przygodę z Car-Audio i może i jestem laikiem ale swoje założenia mam i chcę się ich trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu monoblock?szkoda kasy na monoblocka jak masz zamiar napedzac suba w 4ohmach o mocy do 500wat lepiej dac dobra 2 kanałowke.. zagrac zagra z tymi skrzyniami ale jak suby maja po 300-400watt a ty im dasz 170 to zapomnij o walnieciu czy niskim zejsciu.. A w dodatku sklepowe skrzynki to pazdziochy zbuduj cos sam z mdf-u a do tego jakis glosnik 200-250wat Skoro i tak to rozwiazanie tymczasowe wsadz rockford p110s4 ma chyba 150watt rms, moze ci nie walnie ale bedzie jakosc.. Mozesz wpakowac tez p1 12s4 dwunasteczke tez pociagnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i paździochy ale chociaż są wyliczone dobrze... JBL uznaje za dobrą firmę (kiedyś grałem na dyskotekach używając tego sprzętu ) i chyba go kupię, bo tak jak wspomniałem teraz skupić chcę się na Subwooferze a wzmak zostawmy w spokoju.

 

W tym momencie mam w bagażniku subba - sam budowałem skrzynie z MDF 30mm gra dosyć ładnie tak jak mówiłem wsadzony jest tam kenwood 360W szczytowej ale nie wchodzi mi pod półkę ponieważ robiłem go do celów domowych.

 

Ogólnie chcę mieć BAS już z głowy i mieć coś porządnego. POLEĆCIE mi coś nie patrząc na piec do 700 zł - może byc allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, pierdoly piszesz o wzmacniaczu.

Soviet jesli chcesz kupic dobry glosnik to najpierw zadbaj o to czym go zasilisz, bo kupowanie suba tylko po to zeby byl mija sie z celem. Glosniki JBL serii GTO sa slabe, ja bym sobie odpuscil. Chcesz miec walniecie? Kup PB 2XL-12 lub RE SE 12, ale najpierw zadbaj o odpowiedni poklad mocy zeby taki glosnik zasilic. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PopaY ale nie zrozumiałeś mnie :0 poproszę o dobry SUB a wzmaka kupię później (obiecuję ) na pewno jakoś tam nawet ten RF bedzie sobie radził pod tym 170W RMS do czasu kupienia czegoś nowego. Ale jak kupię głośnik to co ze skrzynka... sam nie zrobię dlatego pytałem Was o gotowy sub razem z budą..??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p1 da sobie rade bez problemu .. P1 ma moc150wat w rmsie kosztuje okolo 399zł a dobra skrzynia pod niego to okolo 150-170zł oczywiscie z mdf-u cena zalezna od wykonczenia(czyt KOCYK)

 

[ Dodano: 2008-08-10, 23:51 ]

zalecana obudowa zamknięta - 28,88 litra

zakres obudowy zamkniętej - 19,82 litra -50,97 litra

zalecana obudowa wentylowana - 50,69 litra

bas reflex 7.62 cm x 15.24 cm częstotliwość 36Hz

 

waga 5,67 kg

 

[ Dodano: 2008-08-10, 23:52 ]

zalecana obudowa zamknięta - 28,88 litra

zakres obudowy zamkniętej - 19,82 litra -50,97 litra

zalecana obudowa wentylowana - 50,69 litra

bas reflex 7.62 cm x 15.24 cm częstotliwość 36Hz

 

waga 5,67 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A w 170 watach w rmsie to nie bedziesz miał mocnego bassu.. Taka moc nadaje sie do uzupelnienia, cudów niestety nie ma
zależy jeszcze w jakiej skrzyni się znajdzie owy głośnik nie mówmy koniecznie o jbl Steve Made wiesz ile wyciska db na takich "170 watowych" glosnikach ? a raczej ile wyciskał :P bo juz się przerzucił na coś sporo wiekszego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...