Skocz do zawartości

Pękanie szpachli na słupku


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanko, pęka mi szpachla jak tylko delikatnie przegnie mi się słupek, pęka w miejscu gdzie kończy się forma z żywicy, jak zauważyłem po wygięciu słupka szpachla razem z żywicą odchodzi od słupka, idzie coś z tym zrobić czy nie bardzo ? I na przyszłość jaka jest tego przyczyna, za mało żywicy ? Nie przetarty słupek papierem ściernym przed kładzeniem szpachli ?

http://img810.imageshack.us/img810/8172/110804143432.th.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/8619/110804143457.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedy robiłem pierwszy raz słupki i nie zmatowiłem ich papierem ściernym stało się dokładnie to samo. W miejscu łączenia żywicy ze słupkiem po prostu pękało. Przed położeniem żywicy, szpachli powierzchnie należy przeszlifować lekko papierem ściernym a następnie odtłuścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykam się z tym praktycznie codziennie w pracy. Szpachlówka pęka bo:

a) jest jej zbyt gruba warstwa zwłaszcza gdy jest to szpachlówka wykończeniowa

b) powierzchnia pod nią nie jest zmatowana/odtłuszczona

Ponieważ napisałeś, że pęknięcie jest w miejscu łączenia żywicy ze słupkiem stawiam na wersję "b". Należy pęknięcie rozszlifować papierem p220 aż do plastiku, odtłuścić i zaszpachlować szpachlówką z włóknem szklanym. Po wyschnięcu przeszlifować p120 następnie p220, odtłuścić i poszpachlować cienko wykończeniówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz pękło to zerwałem ta szpachle, przeleciałem papierem ściernym i poszpachlowałem od nowa, faktem jest że poszła tam szpachla wykończeniowa bo taką miałem kupioną. Czyli muszę teraz znów to wyczyścić i spróbuję dać szpachlę z włóknem, zobaczymy czy będzie ok. Ewentualnie tak jak koledzy radzą dam jeszcze matę szklaną od drugiej strony słupka, może nie będzie się tak przeginała. Dzięki panowie za wszystkie rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...