Skocz do zawartości

JVC czy Pioneer


zrg18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdecydowałem się na rozwinięcie swojego car audio, pierwszy krok radio. Mam możliwość kupna JVC KD-DV7302 albo Pioneer DEH P6000UB w podobnej cenie. Wierze że nie jedna osoba miała z nimi kontakt, jakie są wasze odczucia co do nich?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z JVC jest tak samo? Coś czytałem na ten temat, że niektóre radia mają ,, podbite,, tony niskie lub inne w stosunku do pozostałych nawet jeśli nastawimy je na neutral (0). Czy rodzaj słuchanej muzyki ma też wpływ na wybór radia, ja słucham praktycznie wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosc wybierz kenwooda seria zaczynajaca sie od 6xxx w gore.. Gra naturalnie a pionek podbija dol i gore a i tak brakuje mu ogolnie wokalu tak wiec czujesz sie jakbys siedzial w tubie z tanimi gwizdkami.. a glos prezentera radiowego brzmi jak z beczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj sie opinia jednej osoby. ja osobiscie pionka nie sluchalem w tej wersji ale slyszalem dobre opinie o tym modelu gdzies na tym forum od gostka co mowil ze przerobil prawie kazde radio w cenach do tysiaca zl i wiele z innych. sadze poczekac na opinie innych. sluchalem natomiast jakiegos jvc sh (nie pamietam dokladnie jakiego) gral bardzo przyjemnie a gral bez wzmaka pod PB s-6c gdzie byl dobry dol czysty wokal moze troche za mocna gora ale dajac tre -1 lub -2 bylo juz bardzo dokladnie. alpine natomiast sam mam mowi sie ze jak alpine to tylko CDA seria. co o nich. alpine jest ok z nadwyzka gory gdzie tez treble dajesz minus 1 lub 2 i jest ok. pod wzmakiem i dobra reszta jest bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie ze jak alpinki to tylko seria cda.. byle tez nie najtanszy model Ja osobiscie sluchałem pionkow od najnizszych modeli po najwyzsze nowe serie 6000.. Wole juz sony załozyc bo ostatnia seria pionka na rok 2008 to jest w sumie smiechu warta.. Grac-gra niepowiem-ale jakosc..Nie tak dawno mialem klienta co kupil deh-6000ub i wrecz prosil mnie abym je komus "wcisnął"

Nie bylo złe ale klient mial wzmacniacze dobre klasy i radio poprostu "hamowało" jakosc dzwieku. Kup nakamischi za 10tys i problem z glowy :znudzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dwoma nie miałem styczności. Napisz ile możesz wydać na radyjko i czy musi być nowe to na pewno coś się znajdzie.

Nigdy nie zgodzę się że Pioneer jest bee a Alpine jest lux. Pionek ma dobre radyjka jak JVC, Clarion, Sony i nie można marginalizować całej marki do jakiś jednych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Niemczech i głównie siedzę na eBayu. Kwota to 200 eurasów. Interesuje mnie tylko nowe radyjko, nie brakuje ich tu. Ceny porównywałem w ceneo i wychodzi taniej.

 

 

Alpine CDA-9885R 200 euro

JVC KD-DV 7302 139 euro

Pioneer DEH-P6000UB 179 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, jak widzę Twoje wypowiedzi to mi się śmiać chce. Jeśli Pionek 6000UB zamula to chyba tylko w Twoim aucie. Pionek DEH-P6000UB jest niezłą jednostką, nic nie zamula, a zarówno średnica jak i wysokie są nieźle wysterowane. Fakt faktem jest to, że w tej cenie można kupić lepsze radio, tak jak koledzy napisali wyżej, ale w życiu się nie zgodzę, że Pioneer zamula. Ciekawe jakim sposobem radio hamuje jakość dźwięku ze wzmacniacza?! :P Radio to tylko dopełnienie tego co oferuje wzmacniacz. Na radiu wyłączasz wszystko, tony ustawiasz w korektorze na "0" i gra tylko wzmacniacz. Hamować to możesz sobie samochodem, a nie radiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Clariona 778 musiałbym jeszcze 100 eurasów dołożyć. Co do głośników, myślałem nad JBL GTO 507C lub Infinity Reference 5020cs. Z biegiem czasu może jakiś wzmacniacz i skrzynka, ale to już inna historia jeżeli będe miał poważną nadwyżkę pieniędzy (nie odrazu Rzym zbudowano)

Więc wszyscy Alpine polecacie. Ma ktoś rozeznanie na ebayu.de jest tu sporo nowych radyjek, ja się nie orientuje. Piszecie ze seria serii nie równa danego producenta, Alpine tylko seria CDA Pioneer z 2008 nie najlepszy. Czy wszyscy tu mają racje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamilowalem sie z kolei w kenwoodach.. Mile mialem tez soniaki.. Jesli lubi ktos wokal pełną gebą-ja polece kenwooda a najlepiej niech zaineresowany przejdzie sie do mediamarktu i poslucha brzmienia tych radyjek-ale uwaga glosniki w szafach graja troche inaczej niz w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P600BT ma jedną podstawową wadę: tylko jedna para RCA. Oprócz tego jest dość ubogi, bo nie ma chociażby USB. W moich oczach to dyskwalifikacja. Jakość dźwięku jest niezła, ale u mnie traci ze względu na jedną parę RCA. Z serii BT to ja bym wybierał minimum P700BT, bo ma to co potrzeba, a jakość dźwięku jest całkiem niezła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...