Skocz do zawartości

Uciszenie klamki drzwi-zewnętrznej. Jak?


Ozz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie.

Jakiego "szuwaxu" wpuścić/ jakim wysmarować zewnętrzną klamkę drzwi, silikon, może smar który przysycha (aby nie brudził i nie spływał)? Rezonuje jak diabli po wygłuszeniu drzwi, nie chcę myśleć co będzie gdy dodam wzmacniacz...! Chodzi o górne miejsce styku ruchomej części klamki z obudową w drzwiach. Model: corsa c/ combo, jeśli pomoże. Lewa milczy, prawa rezonuje jak stare wiadro... Gdy pociągnę ją w dół, cichnie...na chwilę. Wibracje sprawiają, że wraca do położenia wyjściowego.

Jakieś patenty? Aby skuteczne.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tu wróżki? Co by to było gdyby każdy zakładał nowy temat typu: "wibruje mi klamka, co zrobić", "plastik mi trzeszczy w lewych drzwiach, co zrobić"... Myślę, że "smar, który wysycha" będzie odpowiedni hehehehe.

Chyba trzeba zrobić coś by nie była taka luźna niem? Jak to zrobić to już sam nad tym pomyśl. Sory za taki ton mojej wypowiedzi, ale temat wg mnie zakrawa o kpinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fragment przykładowego cennika, który znalazłem w poszukiwaniu odpowiedzi:

 

ELEMENTY KABINY PASAŻERSKIEJ:

- wytłumienie trzasków elementów konsoli środkowej (wszystkie zatrzaskiwane elementy, pokrętło, popielniczka, itp.) – 400zł

- wytłumienie trzasków elementów konsoli środkowej ( j.w.) + panel radia/ekran/nawiewy/listwy ozdobne – 700zł

- wytłumienie trzasków plastików w okolicy przełączników podnośnika szyb oraz klamek drzwiowych

(gratis przy wytłumieniu drzwi w wersji PRO oraz LUX) – 100zł /para

- wytłumienie środkowych słupków „B” (miejscowo mata HE + filc na blachę oraz plastikowe poszycie słupków) – 100zł /para [...]

 

 

Widziałem kiedyś dyskusję na w/w temat, lecz wówczas mnie nie dotyczył. Nie mogę go odnaleźć. Użyto smaru, który przysycha, tak jak pisałem i staje się elastyczny, nazwy niestety nie pamiętam.

Jako, że praktyka ta jest stosowana, a ludzie z branży ją znają, liczyłem na podpowiedź jaką techniką/środkiem można się posłużyć. Jedna nazwa i po temacie. I oczywiście, że będę sam kombinował.

 

Do przedmówcy: nie szukam wróżek, a biegłych. Jak dotąd na próżno. Boczek drzwi (i zgadzam się, że takie pytanie jest nie na miejscu) jak i wiele innych potrafię sam wytłumić i zdaje to egzamin, jeśli uporam się z klamką, napiszę.

 

Jeśli mod podziela opinię przedmówcy proszę o usunięcie posta.

 

Miłego dnia i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, znalazłem! szkoda, że teraz. I jak pisałem, jedna nazwa = po temacie, co prawda spray, ale proszę : Sinuslive ES 500 - spray wygłuszeniowy,

 

Opis:

Masa tłumiąca w sprayu Sinuslive ES 500: 500ml

 

Koniec z trzaskaniem i drganiem. Spray do zablokowania drgań drzwi samochodowych, klap bagażników, wyposażenia wewnętrznego itp. Specjalnym płynem spryskuje się bezpośrednio drgającą część. Po stwardnieniu powstaje elastyczna powłoka z wysokim współczynnikiem tłumienia. Po kilkukrotnym zastosowaniu można uzyskać warstwę o grubości 4 - 5 mm. Kolor materiału: szary. Pojemność 500 ml.

 

Ps. ...na kpinę, jeśli już.

 

Dać link do sklepu? Nie wiem czy można...

 

 

Post do usunięcia. Przepraszam moda. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak działa ten środek , ktoś go próbował ? bo mam podobny problem do autora i zastanawiałem się właśnie nad tym specyfikiem ... Będę wdzięczny za opinię , do wygłuszenia cięgieł od zamka użyłem pasty o nazwie blachogum jednak jest bardzo gęsta i zasmarowanie zamka w przypadku mojego auta nie wchodzi w gre , poza tym tezeje mocno i moj centralny nie mial potem sily zadzialac , musialem kluczykiem rozruszac ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...