Skocz do zawartości

Re Audio Rex8D4


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bawilem sie troche w bassbox pro 6 i probowalem obliczyc port szczelinowy, wychodzily mi jakies glupoty, przy litrazu wewnatrz skrzyni 14,5 litra po odjeciu pow portu, glosnika itd (netto) chcialem uzyskac strojenie takie jakie zaleca producent czyli 35hz, no i port mialby wymiary 212x19mm, mozliwe ze dlugosc siegala by ok 800mm? Bo tam bedzie ladny slimaczek wewnatrz tej skrzynki w takim wypadku... :zakrecony:

 

Dane Techniczne:

Nominalna impedancja - Znom: 2x4 ohm

Moc RMS (wytrzymałość term.) - Pe: 175 W (Max.400W)

Bl: 15.4

Qes: 0.38

Qms: 4.21

Qts: 0.34

Fs: 22.8 Hz

Vas: 27.1 l

Xmax: 12 mm (w jedną stronę)

SPL (1W/1m): 81.2 dB

Sd: 195 cm2

Re: 3.2 ohm (jedna cewka)

Głębokość montażu - 101,6 mm

Średnica montażu - 180,9 mm

Średnica zewnętrzna - 209,5 mm

Średnica rozmieszczenia otworów - 196,8 mm

Szerokość napędu - 123,8 mm

Głębokość napędu - 38,1 mm

Głębokość kosza - 63,5 mm

Objętość głośnika - 1,98 l

Waga - 2,70 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zrobisz tradycyjnego portu? Szczelina szczerze mówiąc w niczym nie jest lepsza od zwykłej rurki

 

A wymiary jak najbardziej się zgadzają. Mała skrzynka nisko strojona, do tego powierzchnia portu stosunkowo duża, a więc musi wyjść bardzo długi port

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę pokombinowałem i faktycznie przy tak niskim litrażu i takim strojeniu dla portu wychodzą dość duże długości. Nie napisałeś również jakiego materiału masz zamiar użyć.

 

Nie wiem co sądzą o tym doświadczeni forumowicze, ale wg mnie dla jednej sztuki 8 calowej szkoda zachodu ze szczeliną, zwłaszcza przy tak małym litrażu. Może po prostu wsadź go w KLOZETA powiedzmy 10-15 litrowego i powinieneś być zadowolony :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Uzylem kibelrurki, z 2 kolankami w srodku o przekroju wewn 68mm, dlugosc wyszla ok 50cm, na chwile obecna dokladnie nie pamietam, ale przy takim litrazu i strojeniu na te 35hz ten subik gra bajecznie, jak na tak malutka skrzynke, i glosnik, zejscie jest fajne, lekko masuje jak sie da ognia, fajnie kopie, i jest szybciutko, moim zdaniem w taka wlasnie budke trzeba go pakować, bo closed go dusi, a roznica w szybkosci jest neiwielka :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...