Skocz do zawartości

Wmacniacz vk c-238 problem


Brynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak zrobię :) myślałem, że mi kabla braknie i będę musiał znów wszystko rozkręcać, ale tak przed chwilą spojrzałem, że spokojnie mam w bagażniku jeszcze zapas.

 

A co do mojego problemu to już 2 osoba mówi mi, że musiałbym się zaopatrzyć w kondensator, a te do tanich nie należą więc mam nadzieję, że macie jeszcze jakieś pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co do mojego problemu to już 2 osoba mówi mi, że musiałbym się zaopatrzyć w kondensator

 

Hahahahahaha :D Kondensator do takiego maleństwa :D Oj, nie słuchaj ich bo daleko nie zajdziesz ;) Rozwiązanie - sprawdź całą instalację prądowa, rozkręć oprawkę bezpiecznika, sprawdź czy dobrze w niej wszystko skręcone, zmierz jeszcze raz napięcia na zgaszonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim. Dzisiaj chwyciłem miernik w dłoń i mam nadzieję, że moje pomiary pozwolą Wam na ogarnięcie mojego problemu :)

 

Tak więc, zasilanie na aku na wyłączonym silniku ~12,5, na końcach przewodów do wzmacniacza równo 12,25 V, na chodzącym silniku na zasilaniu wzmacniacza ~14,5V (bez podłączonego rca). Niby wszystko pięknie ładnie, ale gdy włączę radio (rca odłączone) napięcie na końcówkach od zasilania (tych we wzmacniaczu) spada do ok 8V. Przypomnę, że rca odłączone, więc problemem jest wzbudzenie. Na wciąż działającym silniku odłączam wzbudzenie od wzmacniacza i napięcie wraca do 14,5 V. Dodam, że wzbudzenie podłączone jest pod radio pod kabelek opisany na radiu jako "remote"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu radia sygnał sterujący włącza wzmacniacz wskutek czego zaczyna on pobierać prąd z instalacji, skutkiem tego jest spadek napięcia. Jeśli instalacja zasilająca jest wykonana poprawnie to napięcie spada minimalnie względem tego które jest na zaciskach akumulatora. Jeśli spada do 8v to znaczy że instalacja zasilająca jest zrobiona źle - tzn. coś gdzieś nie styka. Popraw wszelkie połączenia na kablu plusowym, oprawce bezpiecznika (wymień bezpiecznik na nowy - ja miałem taki przypadek że odlutowała się ta blaszka w bezpieczniku i nie kontaktował) oraz na kablu masowym, i pomierz napięcia jeszcze raz. A to stukanie wydaje mi się że jest spowodowane tym że wzmacniacz włącza się i wyłącza na zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie dobrze to nieszczęsny vk długo w samochodzie nie posiedzi

Czy będzie dobrze to zależy od tego jaki kolega ma wzmacniacz na ''pokładzie''

Ten Twój sub to rozumiem jakiś ''no name''?

Jeżeli tak to nie spodziewaj się fajerwerków, nawet pod dobrym piecem nie ma to szans przyzwoicie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój sub to rozumiem jakiś ''no name''?

Jeżeli tak to nie spodziewaj się fajerwerków, nawet pod dobrym piecem nie ma to szans przyzwoicie zagrać.

Jeśli by miał przykładowo logo RF to były by fajerwerki?

Pogrubionego tekstu nawet nie komentuję osoby która nawet nie wie jak ten sub gra no ale to przecież...

...no name ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by miał przykładowo logo RF to były by fajerwerki?

Rysiu... sam wiesz że logo nie odzwierciedla tego jak sprzęt zagra. Dajmy na to RF firma którą podałeś na przykład. Mają sprzęty mocno budżetowe, których gra nie powala.

 

Pogrubionego tekstu nawet nie komentuję osoby która nawet nie wie jak ten sub gra no ale to przecież...

Wiem co to za sub po zdjęciu, na alle jest takich skrzynek pełno, nawet kiedyś miałem coś takiego w malcu.

Myślisz, że kolega do podłączenia przyzwoitej skrzynki, kupowałby wzmacniacz VK za 50zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że kolega do podłączenia przyzwoitej skrzynki, kupowałby wzmacniacz VK za 50zł?

Zdarzają się i takie przypadki, wiele osób rozdaje sprzęt bliskim skoro nie osiąga ceny ich zadowalającej przy sprzedaży a osoby takie które zostają obdarowane sprzętem nie są w pełni świadome wartości sprzętu a żeby jako tako to grało bo radio za słabe kupują byle co.

Oczywiście nie twierdzę że autor otrzymał tę skrzynię od kogoś i że gra przyzwoicie bo szczerze nie miałem doczynienia z tym subwooferem ale pisanie że coś nie gra i nie może tylko dlatego że nie jest firmowe jest bez sensu tym bardziej w tych czasach gdzie masa sprzętu jest robiona w tej samej "budce" albo ze względu na niski koszt produkcji albo na mase podróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać Wasze wątpliwości dodam, że głośnik w skrzynce to "Alda" więc sam sobie zdaję sprawę że jest to typowa chińszczyzna i nie wiadomo czego się po tym nie będę spodziewał nawet jak wymienię wzmacniacz ;) No chyba, że ten vk za 50 złotych jest aż tak słaby :) ale to się okaże w najbliższym czasie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie miałem doczynienia z tym subwooferem ale pisanie że coś nie gra i nie może tylko dlatego że nie jest firmowe jest bez sensu

A widzisz ja miałem do czynienia z takim subem nawet w identycznej skrzyni wizualnie i dlatego mój post nie tyczył się wszystkich no-name'ów.

Szczerze mówiąc to jeszcze nie spotkałem się z subem nie-markowym, który prezentowałby jakość przynajmniej przyzwoitej markowej używki, ze względu na to że większość takich sprzętów jest niedbale wykonana, czy to podróbka, czy no name.

 

 

wiele osób rozdaje sprzęt bliskim skoro nie osiąga ceny ich zadowalającej przy sprzedaży a osoby takie które zostają obdarowane sprzętem nie są w pełni świadome wartości sprzętu a żeby jako tako to grało bo radio za słabe kupują byle co.

Racja, i przeważnie jest tak, że obdarowane tymi ''hitami'' osoby myślą że są w posiadaniu dobrego sprzętu, co się później okazuje nie prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...