Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Audiofilem nie jestem ale znudziło mnie standardowe nagłośnienie. Więc spośród dotychczas przeczytanych opinii na różnych forach dobrałem dla siebie pierwsza CA, które zacznę niedługo montować. Szału nie ma bo funduszami wielkimi nie operuje ale myślę, że będę zadowolony :)

 

Na przodzie grać będzie zestaw Hertz HSK 165. Drzwi wygłuszone matami STP oraz tapicerka matą GMS-02. Głośniki oczywiście zamontowane w dystansach mdf.

W bagażniku skrzynka RE AUDIO RE-10S4

Całość zasilana rodkiem 4100N

Na początek powinno być ok:)Muzyki słucham różnej house, rap, techno, rock,czasem pop, coś polskiego - ogólnie zależy od nastroju.

 

I teraz pytanie o jednostkę sterującą. Zastanawiam się nad zakupem alpine cde-126bt. Ktoś miał już to radio? Jaki jest z niego odsłuch i czy BT sprawdza się w rozmowach?

Wiem, że kombajnów nikt nie lubi ale jednak ważne dla mnie jest aby radio miało już wbudowanego BT. Nie chce montować dodatkowych zestawów głośno mówiących.

To chyba jeden z nie licznych alpine w rozsądnej cenie (do tysiaka), który nie wymaga dodatkowego urządzenia za kolejne 400zł do obsługi BT ;)

 

Teraz pytanie czy skoro ogólnie odradza się takich kombajnów bo lepszej jakości muzyki się z nich nie uzyska. To czy w ogóle warto rozglądać się za radiem do 1tysiaka(max) z BT.

Tak patrze na JVC,Kenwoody, Pionki itd.. i się zastanawiam czy jak wydam 500 czy 900 na radio to będzie to jakaś różnica (pomijając uszczerbek w oszczędnościach;). Alpine ogólnie widzę, że ludzie zachwalają za jakość więc może będzie to dla mnie jakaś alternatywa z tym BT, wyglądem napewno nie powala ale nie o to chodzi.

 

Będę wdzięczny za sugestie i odczucia;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wymienionym radiem nikt nie miał okazji się bawić i BT w radiach się nie sprawdza.

Czytając tematy o Kenwood KDC-BT60u widzę, że większość jednak nie jest zachwycona.

 

W ostateczności zdecyduje sie na PIONEER DEH-900SD - nówka za 600zł to nie jest zły wybór, chodź wolałbym aby wejście na usb nie było widoczne z przodu no cóż, chyba się nie da mięć wszystkiego.

 

I jeszcze jedno pytanie:RE Audio RE-10S4 25cm

http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm-500w-skrzynia-hit-swidnica-i1744112695.html

RE Audio RE-10S4 25cm

http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm-500w-skrzynia-mdf-swidnica-i1729577950.html

Ogarniam różnice w cenie - druga skrzynka wykonana z mdf i jest trochę większa, pierwsza pewnie zrobiona z papieru :P (jak nie to nie wiem:)

Ale dziwią mnie opisy w akcji, w pierwszej piszą:

- pojemność skrzyni 15L (dedykowana do tego głośnika)

w drugiej:

- pojemność skrzyni 25L (najlepsza do tego głośnika)

 

To, którą pod względem wielkości będzie bardziej odpowiednia dla tego głośnika? Nie wspominając preferencji, że BR mogła by mi bardziej pod pasować :)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wymienionym radiem nikt nie miał okazji się bawić i BT w radiach się nie sprawdza.

Czytając tematy o Kenwood KDC-BT60u widzę, że większość jednak nie jest zachwycona.

 

W ostateczności zdecyduje sie na PIONEER DEH-900SD - nówka za 600zł to nie jest zły wybór, chodź wolałbym aby wejście na usb nie było widoczne z przodu no cóż, chyba się nie da mięć wszystkiego.

 

I jeszcze jedno pytanie:

http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm-500w-skrzynia-hit-swidnica-i1744112695.html

http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm-500w-skrzynia-mdf-swidnica-i1729577950.html

Ogarniam różnice w cenie - druga skrzynka wykonana z mdf i jest trochę większa, pierwsza pewnie zrobiona z papieru :P (jak nie to nie wiem:)

Ale dziwią mnie opisy w akcji, w pierwszej piszą:

- pojemność skrzyni 15L (dedykowana do tego głośnika)

w drugiej:

- pojemność skrzyni 25L (najlepsza do tego głośnika)

 

To, którą pod względem wielkości będzie bardziej odpowiednia dla tego głośnika? Nie wspominając preferencji, że BR mogła by mi bardziej pod pasować :)

Osobiście nie kupiłbym innego radia niż Clarion, Pioneer, czy Alpine. Mój kumpel miał tego Pionka, zadowolony był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Osobiście nie kupiłbym innego radia niż Clarion, Pioneer, czy Alpine. Mój kumpel miał tego Pionka, zadowolony był.

 

E no to nie wiem czemu zalozyciel tematu jeszcze sie zastanawia - rekomendacja rownie mocna i bogata merytorycznie jak test radioodtwarzaczy w "Auto Świat".

 

Wracajac do tematu.

Osobiscie bardzo sobie chwale BT poniewaz dziennie sporo jezdze po centrum sporego miasta <Dortmund>. Niewazne czy telefon w plecaku w bagazniku czy gleboko w kieszeni jeansow - zaden stres po prostu odbieram radyjkiem i rozmawiam no i do tego nie musze sie rozgladac czy wlasnie nie podjezdza z prawej strony usmiechniety policjant na motocyklu... Jakosc rozmow przynajmniej u mnie w pelni zadowalajaca mikrofonik zamontowany na nabie kierownicy jest niewidoczny praktycznie z zakamuflowanym kabelkiem idacym od tylu radia.

Co do wyjscia USB wole w schowku - raz ze nie musze pamietac o zabraniu USB sticka z domu bo stacjonuje w schowku. Nie wiem jak to jest rozwiazane w radiach z frontowym USB czy przed sciagnieciem panela trzeba wyciagac USB - w kazdym razie tak czy siak parkuje pod chmurka i za kazdym razem wyciagam panel pewnie bym tez musial wyciagac USB co by sie w oczy nie rzucal - choc teraz z drugiej strony sa takie mini USB pchelki wiec trudno powiedziec.

 

Edyta - radio w sygnaturce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...