Skocz do zawartości

Uszkodzenie sprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wzmacniacz może się zepsuć jak jest nieużywany ale na to wygląda. Auto ze sprzętem stało u mechanika jakiś miesiąc. Wczoraj odbieram włączam muzykę i zamiast basu jest odgłos jakbym młotkiem stukał o deskę. Są to hsk 165, co prawda zasilane blaupunktem ale basik był, nie to co teraz. Tweetery grają ok ale woofery koszmarnie. Raczej Nie mogły zepsuć się 2 na raz więc wina stoi po stronie wzmaka. Sprawdziłem całą instalację i jest ok. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz może stracić swoje parametry po dłuższym nie używaniu. Ale naprawdę dłuższym ;) Po prostu kondensatory elektrolityczne wysychają lub "rozformatowyją" się. Chwila pod napięciem i w drugim przypadku wszystko wraca do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... może na radiu miałeś zapamiętane jakieś ustawienia dźwięku typu "podbicie basów" i wtedy grało dla Ciebie ok. A po odłączeniu zasilania radio wróciło do ustawień fabrycznych i teraz gra bez "ulepszaczy"?

 

Swoją drogą wzmacniacze Blaupunkta zawsze reprezentowały sobą pudełkowaty bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa nie dawała mi spokoju i chyba zbliżam się do rozwiązania zagadki :)

Odpiąłem od wzmaka kable głośnikowe, jeden woofer odpiąłem od zwrotnicy i podłączyłem bezpośrednio pod kanał i... taki bas jak na początku ;].

Ale jak podpiąłem już zwrotkę pod 2 kanał to znowu bez basu. Wynika chyba z tego że już wzmak ledwo zipie nie?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika chyba z tego że już wzmak ledwo zipie nie?

o jezuuuuu ....

sam napisałeś

woofer odpiąłem od zwrotnicy i podłączyłem bezpośrednio pod kanał i... taki bas jak na początku ;].

Czyli wzmak jest ok , ale ...!

podpiąłem już zwrotkę pod 2 kanał to znowu bez basu

Zwrotkę masz prawdopodobnie zjeb.ną. Gdzie masz zwrotnice umiejscowione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nogami pasażera taki mały schowek w sam raz na zwrotnice.

Sprawę rozwiązałem. Ktoś prawdopodobnie szarpnął zwrotki i kabelki się zerwały trzymały się może na 2-3 niteczkach. Mam pytanie czy coś może się stać jak od zwrotnicy do głośników jest inny przekrój kabla i od wzmaka do zwrotnicy też inny? Nie miałem innych na stanie a specjalnie do sklepu jechać też mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...