Skocz do zawartości

Jaki polecacie szybki i jakościowy Subwoofer do 450zł - moc od 250W +


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

przyszedł czas na zmiany w aucie. Szukam czegoś na miejsce ES250, człowiek ciągle chce więcej i zaczęło mnie denerwować w nim to, że czasem lubiał sobie przybuczeć na gitarze basowej.

Budżet to ok 400zł jeśli będzie warto to 450zł też przejdzie najlepiej w tym skrzynia. Oczywiście w grę wchodzą głośniki używane.

Na tą chwilę do napędu do dyspozycji jest "na papierze" 300 amerykańskich watów z Auoteka ss300.2, ale na pewno bedzie w przyszłości zmiana na coś pokroju PS400m.

Nowy sub ma od starego różnić sie przede wszystkim lepszą jakością grania i szybkością. Auto to 206 także dużo nie trzeba żeby nawet mały sub trochę zatrząsł jeśli byłaby potrzeba.

Bardzo dużo poczytałem o używanych subach w tej kasie i wywnioskowałem że powinienem zwrócić uwagę na cos pokroju:

IT MDS10 / AS HX 8/10 SQ / helix P8/10 W8/10 i jeszcze kilka innych.

Ogólnie skłaniam sie ku mocniejszej 8" lub szybszej 10" ale nad 12" która fajnie zagra też oczywiście się zastanowię.

A co wy byście polecili w tym przedziale cenowym?

Jestem człowiekiem cierpliwym i jeśli trzeba będzie czekać długo na okazje to oczywiście poczekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS HX 8/10 SQ

HX wersji 10cali mocno różni się pod względem brzmieniowym od 8. Ósemeczka nie zabuczy przy gitrze i odpowiednio zasilona spokojnie wystarczy w 206. Dobrze jak byś mógł podjechać gdzieś i posłuchać co nie co. Do tego dorzucił bym vegi. Ciekawe warte sub uwagi.

W twoim przypadku jak system masz skierowany w stronę jakościowego grania i od sub oczekujesz uzupełnienia dolnego pasma uwagę skierował bym tylko na 8 calowe głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemeczka nie zabuczy przy gitrze i odpowiednio zasilona spokojnie wystarczy w 206

Właśnie teraz taka 8" na znanym serwisie aukcyjnym soti w moim budżecie, ale dużo czytałem o tym głośniku i pojawiło sie kilka opinii ze najlepiej zagra w 12 l closed, a na aukcji jest 8l buda.

Jesteś z rybnika, zapraszam do raciborza. Mam Vibe Space II 8" i JBL GTI800(8"), chętnie udostępnie na odsłuch ;)

Vega124 w closed też się znajdzie

niestety w przyszłym tygodniu jadę na wakacje i nie będę miał kiedy, ale jest jest taka możliwość to bardzo chętnie pomyślę posłuchaniem ich jak wrócę. Co do Vegi to tez dużo czytałem o tej serii i myślę że by mi bardzo taki głośnik odpowiadał, ale nie chce wielkiej skrzyni w bagażniku.

 

I jeszcze jedna sprawa, gadałem z jednym gościem i moge kupić głośnik który lekko przekroczy mój budżet, ale być może warto trochę dopłacić? Mowa to o Aliante 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach będę testował vegę 104 , AS HX10SQ i Helixa P10, tylko musze skrzynki klepnąć, póżniej dam znać co i jak,,.

czekam z niecierpliwością :)

Ja bym nie rezygnował z tego autoteka ;)

No zobaczy się, jak kupię suba, jeśli będzie ok to zostanie. Z es250 radził sobie raczej bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę Vegę 124, jest szybka i twarda, nie każdemu może się spodobać, mnie akurat przypadła do gustu.

Na alledrogo stoi Helix W10 razem z budką, również ciekawy przetwornik.

 

Też mam 206 i mam Aliante 10" :) Standardowo najlepiej posłuchać przed zakupem. Każdy lubi co innego.

I jak pompował na pikniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vegę 124 mam i mogę udostępnić do odsłuchów. Masz do mnie niedaleko więc zapraszam ;)

jakiej ona budy potrzebuje żeby najlepiej zagrała? Na więcej niż 40l chyba nie moge sobie pozwolić, bo z bagażnika nic nie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...