Skocz do zawartości

CLARION DRX9375R vs Decki Alpine


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście 06r zamienił bym na bardzo nie wiele radyjek. I nie zalicza się do nich ten clarion.

 

Może mało obiektywnie to brzmi, ale co ja poradzę że 7906 robi konkretną robotę. A żaden clarion nigdy jakoś mi nie pod pasował.

 

Czemu chcesz zamienić 06 na coś innego?

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym clarka nie zamienił znów na 06, dla mnie clarnet to duzo lepsza opcja, raz dzieki mozliwosciom rozbudowy o procki, dwa 3 pary rca, trzy duzo przyjemniejszy profil grania od 06...

Wg mnie Clarion gra ciekawiej bo nie ma maniery alpiny do chirurgicznych srednich i góry co mnie osobiscie sie nie podoba.

W 06 takze mozna zapomniec o optyku a to dla mnie dosc duzy minus.

 

Ciekawe w 06 jest design- ponadczasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06 narazie zostaje tylko że w dupowozie:P Chociaż też przymierzam się do wymiany na clarka DXZ 858RMP, krok w przód czy w tył? Odkąd dostałem prawko grała u mnie Alpina i trochę mam obaw przed zmianą na Clariona, pewnie bezzasadne są moje obawy.. Wracając do tematu 9375R chciałem wrzucić do mojego woła, którym haruję kilosy do pracy co by ładnie grało podczas długich powrotów do domu. Zresztą właśnie mózg systemu został jako ostatni do wyboru.. Ten 75R stoi na alle za 350 ze zmieniarą i chyba na niego zapoluję.

Co do średnich to mastah22 masz rację, coraz bardziej jestem wyczulony na te średnie i mnie troszku irytują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czekalem na moment gdy fanatyk Radek sie udzieli :P

 

Tez nie wiem jak mozna je prorownywac, za nic nie zamienil bym 9375 za 06'. No ale tak to bywa, najlepiej sie samemu przekonac co trafi w Twoje gusta.

"Cieple kluchy"... Zaczynam kochac to uniwersalne ostatnimi czasy stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie zdanie np 06 vs 948 - clar bez dynamiki, wyrazistości ... jakiś takiś ... nijakiś ...

Jedyne plusy dla mnie to szmerki bajerki ... które posiadają te nowszejsze ;) jednostki ;)

ale każdemu leży coś innego ... a to i dobrze ... bo przy zakupie boli głowa I to w CA jest najlepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech autor zakupi tego clarneta i sam wybierze. Kwoty nie są zaporowe a jak nie przypasuje to amatora na niego znajdziesz.

Jak wyżej zaznaczyli clarnet ma bajerki optyki, garść rca itp taki kombajn na tle alpiny.

A 06 ma grać i to robi, bez dopalaczy.

 

Ten temat ma zapędy na parę długich stron i nic z nich wielkiego nie wyniknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robieniem z DRX'a kombajna bym się nie spieszył. W serii 9375r ma tak naprawdę 4xRCA (front, rear). Dodatkowa para to wyjście non-fading służące do podłączenia procka. A w gołym decku nic poza volume, balance, fader i bodajże bass, treble nie mamy, czyli dokładnie to samo co w 03/06/09. Jedynym plusem Clarka jest MOŻLIWOŚĆ rozbudowy o dodatkowe urządzenia, sam Clarnet jest biedny w wypasy.

Nie miałem okazji słuchać u siebie 06, więc nie chciałbym wydawać pochopnych osądów, jednak większość aut, które słuchałem z tym radiem nie cechowała się przepaścią względem mojego decka jeśli chodzi o ostre granie, albo hmm... zimnością kluchów :) Fakt faktem, że w chwili obecnej zapiętego mam DPH9100, którego przetworniki BB nadają brzmienie całości dalekie od brzmienia samego decka.

Obydwa modele to bardzo zacne grajki, szczególnie biorąc pod uwagę ich ceny rynkowe, a jeśli chodzi o ostateczny wybór pod INDYWIDUALNE preferencje to wg. mnie nic nie zastąpi odsłuchów.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...