Skocz do zawartości

2 suby 25cm podwieszone pod półką sedana


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że denerwują mnie straty związane z konstrukcją mojego sedana, przymierzam się do montażu skrzyni pod tylną półkę audi a4. Gdzie umieścić br, czy na płaszczyźnie półki czy w bagażniku? Planuję ok 2x25L, więc trochę ważyć będzie. Tylko czy półka to wytrzyma?

Czy ktoś kiedyś spotkał się z podobnym rozwiązaniem? Byłbym wdzięczny, jakbyście chcieli się wypowiedzieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro planujesz coś tak ... "wyzwaniowego" buduj band-pass , słuchałem coś takiego na jednym głośniczku 30 cm oj dawało to radę .

Na pikniku ktoś mi mówił o uDimensionach (a'la plaster miodu wiesz jakie pewnie i płaskie są) , że to niesamowite grajki jeno troche drogie na testy (dla mnie :kwasny: ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o budżetowych rozwiązaniach, mianowicie 2x atlas ai10 od hepaka :) Ale to dużego znaczenie nie ma... Chodzi o samą ideę.

Nie boję się głębokości skrzyni, może i być 20-25cm w dół, nie przeszkadza mi to zupełnie. Przetworniki nie muszą być super płaskie.

Jeszcze nigdzie nie spotkałem się z takim rozwiązaniem, dlatego mam dylematy.

 

Skoro planujesz coś tak ... "wyzwaniowego" buduj band-pass

wyższa szkoła jazdy, wolałbym nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pikniku ktoś mi mówił o uDimensionach (a'la plaster miodu wiesz jakie pewnie i płaskie są) , że to niesamowite grajki jeno troche drogie na testy (dla mnie :kwasny: ) .
Piszesz o RM'ie. Dla mnie to sztuczny i tekturowy sub bez jaja, re najnizszej serii gra bardziej uniwersalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci Sylwek mowilem ze to ciekawy i niedoceniony sub :) Mastah w jakiej skrzyni i pod jakim wzmakiem go sluchales? Bo moim zdaniem on gra calkiem dobrze, kiedy trzeba jest twardy i szybki a jak jest potrzeba to i nerki nieco pomasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz gdzie dać BR to pomyśl logicznie, jeżeli dasz BR do tyłu (czytać bagażnik)to będzie to samo co dałbyś skrzynkę OZ, bo wypadkowe ciśnienie obudowy BR jest przez dodanie glosnika i tego portu. Tak samo mają kolumny estradowe, cały spl ma iść w przednią strone, więc basrurkę daj do kabiny. Daj dużą odpowiednio żebyś nie słyszał szumów. Lepiej dać jedną skrzynkę i wiekszy jeden port niż dwa porty i dwie skrzynki dlatego że każdy port zabiera litrażu z obudowy a będą one spore przy małych średniach nawet. Polecam jakiś programik do symulacji.

Jak chcesz tanio potesotować czy to w ogóle coś gra polecam głosniki marki STX a konkretnie TEN. Jest jeszcze mniejszy do testów i tańszy 17cm przetwornik, w aucie one grają już nieźle.

 

p.s. kolega ma audi 80 i dwa pierdziele 17cm od wierzy w tylnej półce (bez obudowy) i powiem że bas z tego jest dośc słyszalny i lusterka telepie, czyli w skrzynce zrobi to jeszcze lepszy efekt i zagra z jakością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci Sylwek mowilem ze to ciekawy i niedoceniony sub :) Mastah w jakiej skrzyni i pod jakim wzmakiem go sluchales? Bo moim zdaniem on gra calkiem dobrze, kiedy trzeba jest twardy i szybki a jak jest potrzeba to i nerki nieco pomasuje.
W wielu... w 12l closed w 20l br w 25br i 20cl. W zadnej z tych skrzyń niczym do mnie nei przemóił, zreszta nie tylko do mnie bo ja go tez przyjałem tylko na testy. Piece to f4 240, rf 1000bd, 3545 z mostka. Jednostki to Sony xr900rds+u50d, clarion 9375+dph9100 oraz traffic pro...

Moim zdaniem to własnie przeceniony sprzet jak wiekszposc produktów u-dim... A miesa akurat czy masarzu pleców to 16cm hertz hs 165 zapewnia duzo wiecej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie odbiegajmy od tematu. Prawdopodobnie będą 2 atlasy ia10 i koniec. Liczyłem na podpowiedzi, a nie spory o u-dim... :D

Czyli ładować jedną wspólna skrzynkę z jednym 10cm br ? W 2 osobnych na pewno byłby punktualniejsze, a znow te 2/3l na port da się nadrobić wygłuszeniem np. Setup ma mieć kopa, jestem przyzwyczajony do mocy.

Nie doradzajcie mi proszę co mam kupić, nie o tym temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to ja bym tam widzial 2 closedy z racji ze membrany beda w kabinie co z automatu zmniejsza powierzchnie jaka maja naglosnic. A w takich warunkach 2x25cm zrobi juz galante cisnienie i bez br a i zejscia nie powinno braknac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym że jedna skrzynka dla dwóch sztuk i jeden BR. Dla 2x25cm 10cm BR może być mało, zabawiłbym się w szczelinkę o powierzchni wylotu wiekszej jak rurka fi 10cm... Ale to już Twoja sprawa. Powiem tylko tak, że w jednej paczce 2x BR 75mm powinno wyjść mniejsze jak w osobnych paczkach przy tym samym strojeniu... Chyba nie pomylilem :ups:

 

Ja bym też stawiał na OZ... bez sensu ten BR tam ale jak kolega woli :) U mnie jednen JL w bagażniku który jest trudnym bagajem gra i daje rade w skrzynce która ma 20L OZ :)

 

P.S. Nie lepiej kupic jeden lepszy garnek niż dwa liche? niechce tu krytykować ale bez sensu dwa słabsze jak mozna w tej cenie moze coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny Dawidzie co do swojej teorii portów i skrzynek :P ?

Słyszałeś kiedyś coś "mocniejszego" ?

 

P.S. Nie lepiej kupic jeden lepszy garnek niż dwa liche? niechce tu krytykować ale bez sensu dwa słabsze jak mozna w tej cenie moze coś lepszego?

Proszę, nie oceniajcie subów, temat dotyczy aplikacji tego sprzętu...

 

Też zastanawiałem się nad zamkniętą, ale np. testowałem w 40L 2xaudiobahny aw1051t i jednak wolę iść w stronę BR. Fubu, może i od biedy wystarczyłyby zamknięte skrzynki, ale wolę trochę terroru i mięska dodać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz symulowałem w programie osobno i razem i porty mają tą smą długość jeżeli chodzi o 2 porty w skrzynce z dwoma glosnikami i jeden port z jednym głośnikiem więc bez różnicy, tyle że jedna skrzynka minimalnie zajmie mniej powierzchni zewnętrznej jak dwie o litrażu dorównującym tej jednej. No i strojenie dwóch głosników w jednej skrzynce wypadnie identycznie a jak skrzynki nie wyjądą takie same albo długości rurek to wtedy różne a tak być nie powinno, ale i tak sie tego nie usłyszy.

Widzę że Ty niezły hardcore jesteś, ale cóż.

Test głośników skierowanych w kabine z odcięciem bagażnika to inne granie jak z bagażnika :) Dla mnie to wariacja :D

 

Tak słyszałem mocniejsze subiki :) 1,5kW robi wrażenie ale to nie dla mnie :) To nie jest słuchanie muzyki tylko... nie obrażając nikogo uderzanie głową o dobrą dechę i mówienie łaaa aaaa :) Ja słucham muzyki a nie walenia :)

 

Dla mnie powinieneś skierować BR do kabiny i odseparować bagaznik całkowicie, wtedy efekt będzie najlepszy. Jeden BR 100mm nieda rady odprowadzić sporej ilości powietrza wytwarzanej przez głośniki CA więc dwa 75mm będą optymalne pewnie albo nawet dwa 100mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Ty niezły hardcore jesteś, ale cóż.

Test głośników skierowanych w kabine z odcięciem bagażnika to inne granie jak z bagażnika :) Dla mnie to wariacja :D

Rzecz gustu, Dawidzie. :) Ale nie bój się, nie jeżdżę z otwartymi szybami i nie słucham disco polo.

Ja toleruje Twój gust, Ty mój i jest ok?

Ze skrzynką dam sobie radę, nie wiem tylko czy wspólna czy dzielona.

Bardzo dziękuję za symulacje:)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie tej metalowej póki... Czy trzeba ją wzmocnić? Czy w jakiś sposób wpływa na konstrukcję samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sie spierał tylko robiłbym "techniczny" band pass bo słuchałem w sedanie (koleś dośc kumaty i trochę serducha włożył w budowę). Sporo strefowiczów zna mój gust grało to ...kurewsko technicznie, "klepakowo", precyzyjnie ale potrafiło też ostro pomasować.

Dla mnie faworytem jest BP z wylotem (lub dwoma) na głosniku którego marka jest nieistotna jedyne co moge podpowiedzieć to jego Qts powinno być wyższe od 0,5...ale co ja tam wiem.

 

hmmm...obecnie subisławy zaczynają mi być zbędne bo pewnie zwyczajnie się stary robię :przestraszony:

 

Co do wmocnień na pewno nie zaszkodzą jak je wykonać podpytaj znajomego (ślusarza choćby) czuję, że nie jesteś umca rumca cyka cyka i stworzysz coś co sprawi Ci spora frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że toleruje każdego, nawet tego który słucha disco polo :) Dla mnie muzyka to muzyka i każdy ma swój typ. Tak samo każdy słucha jak lubi, nie przeszkadza mi to że jedzie dresik po mieście i z samochodu jedne wielkie charchoły słychać i tak samo nie przeszkadza jak sam bas słychać :)

 

Co do wzmocnienia, u mnie w mieście było głośno kiedyś o kolesiu który uszkodził spawy autka przez taką aplikację, dodajmy nieumiejętną, bo nie wzmocnił nic. Z swojej strony mam tylko pytanie, czy jakbyś dał pod skrzynki stelaż metalowy który by to trzymał te skrzynki w "powietrzu" zabrałoby to dużo pracy oraz miejsca w bagazniku? wydaje mi się że taka "ławka" z nogami w dobrych miejsach będzie miała większy sens niż dokręcanie skrzynek do półki, osobiście też myślałem o takim czymś ale u mnie skrzynka 50L (tak jak i w Twoim przypadku) dla dwóch wooferków 8cali wyszła spora z płyty 18mm i stawała swobodnie na podłodze bagażnika, do tej skrzynki miał być zamontowany piec w zabudowie i schowane okablowanie, wersja wg mnie fajna. Ciezko Ci będzie zrobić 50L i żeby mało miejsca to zajęło.

Jestem zdania żeby sam stelaż pod skrzynką trzymał ją a nie skrzynka była dokręcona do półki. Lepiej dać dwa dystanse które wyjdą ponad półkę i w nie głośniki włożyć oraz zrobić stelaż niż w półce ryć dziurki i dokręcać skrzynkę do niej. Jeżeli zrobisz jak mówię to nie będzie potrzeby wzmacniania półki, ale i to nie zaszkodzi, bo otwory i tak będą spore. Dwa pręty fi 6mm dobrze dokształcone do pólki i wspawane w nią załatwią sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok. :) Czyli trudne zadanie przede mną. Trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować nim zacznie się robić. Trochę kilogramów do zaaplikowania jest, także to nie takie hop. No nic, muszę sobie to wszystko wizualnie rozplanować, zrobię jakiś kartonowy zarys skrzyni i poprzymierzam... Boję się cały czas tej wagi, żeby mi się potem tył na zakręcie nie złożył :D Pomysł ze stelażem Dawidzie bardzo mi się podoba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym, niczym. :)

Temat napisałem, dlatego bo nie wiem do końca jak mam zaaplikować taką skrzynkę. Żeby nie było potem kłopotów z karoserią samochodu.

Koledzy, skrzyneczka będzie jedna, dzielona, z dwiema komorami(br, 2x7cm).

Chciałbym zobaczyć jakieś fotki/podpowiedzi innych, którzy z takim rozwiązaniem już walczyli.

Chyba, że nie- wtedy zostanę prekursorem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Posiedziałem trochę w aucie, i jest koncepcja. :) Chociaż chcę się jeszcze skonsultować z Wami.

 

http://img9.imageshack.us/img9/5237/dsc00028de.th.jpg http://img88.imageshack.us/img88/8981/dsc00031dx.th.jpg http://img842.imageshack.us/img842/1896/dsc00032dv.th.jpg

 

Kolor czerwony, to wg mnie konstrukcja wzmocnieniowa karoserii, której ruszyć nie mogę. Tak?

Natomiast na powierzchni zółtej mogę spokojnie robić dziury na głośniki i br. Tak?

Podwieszając skrzynię na samej półce, myślę, że nic by się nie stało. Chociaż mam pomysł, żeby powierzchnie pod skrzynią zagospodarować na wzmacniacze, coś ala zabudowa :) Wtedy skrzynia opierałaby się dodatkowo o tej konstrukcji. ew. też jakiś stelaż. Jak uważacie?

 

Druga opcja! Wyciąć całą żołtą powierzchnie, skrzynie postawić maxymalnie wysokko na zabudowie wzmacniaczy...

 

ps. W ogóle jakby miał ktoś zdjęcia zabudów audi a4 sedan b5 to proszę wklejajcie tutaj fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...