Skocz do zawartości

jaki 8" do skrzynki 10L


sancho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako że potrzebuje szybkiej pomocy pozwoliłem sobie wydzielić jakby oddzielne pytanie z tematu który założyłem wcześniej ,chciałbym na dniach zamówić dla siebie mały subwoofer 8" , taki mały bo raz że większy się nie zmieści a dwa że musi to grać w bardzo małym litrażu ok 10L netto.

 

Co polecicie do tak małej obudowy ?

Zasilane to będzie wzmacniaczem ok 170-220 Rms 4 OHM aczkolwiek stabilnym od 2 OHM

budżet powiedzmy 200-300 zł aczkolwiek jeśli miałoby być coś naprawdę extra to można trochę to nagiąć

 

będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

 

 

fotka nie obrobionej skrzynki

post-7319-0-17045500-1311412249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu polecą te głośniki które to już są zawsze polecane m.in:

AS HX08SQ

RE Audio RE-8S4

MDS 08

u-dim rm8

Helix W8/P8

 

Pewnie o jakimś zapomniałem, a i część nagina budżet, ale używki z tych wszystkich można dostać w cenie jaką podałeś :) Kiedyś też stałem przed takim wyborem, sam osobiście miałem W8, zacny głośniczek i potrafi niezłą zadymkę zrobić. Ale hitem podobno nie jest.

 

P.S. Jaki to piecyk ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu polecą te głośniki które to już są zawsze polecane m.in:

AS HX08SQ

RE Audio RE-8S4

MDS 08

u-dim rm8

Helix W8/P8

 

Pewnie o jakimś zapomniałem, a i część nagina budżet, ale używki z tych wszystkich można dostać w cenie jaką podałeś :) Kiedyś też stałem przed takim wyborem, sam osobiście miałem W8, zacny głośniczek i potrafi niezłą zadymkę zrobić. Ale hitem podobno nie jest.

 

P.S. Jaki to piecyk ??

 

no właśnie na początku MDS 08 był moim faworytem ale zarówno program do liczenia skrzynek jak i info jakie znalazłem w necie mówią o 15L CLOSED w zasadzie następnym faworytem ( sugerowana pojemność zamkniętej obudowy 9,5 L ) jest Re Audio ale tu znowu przeczytałem opinie że gra on bardzo "grubo" , faktycznie ?? co do U-dim rm08 gdzieś tam wyczytałem że raczej słabo w 8" reszty nie znam i nie wiem do jakiego są litrażu , mam jeszcze propozycje kupna HERTZA ze starej serii ES 200 ??

 

PIECYK - chyba zdecyduje się na jednego z dwóch signatów wystawionych tu na forum czyli RAM1 MARK2 lub SIGNAT RAP1

 

czy 3 cm warstwa wygłuszenia w takiej skrzyni wystarczy ? (wełna owcza czy coś innego ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto to skoda fabia vrs czyli mały hatchback

 

reszta to

 

 

radio: w miarę prosta alpina 9803 ( ale jest 4x rca , jakieś cięcia plus sterowanie subwooferem więc myślę że wystarczy )

 

drzwi wygłuszone matami plus powiększenie głębokości montażu przez zastosowanie pierścieni z mdf-u i wycięcie standardowych plastikowych osłon głośników , głośniki to infinity 6510cs ( (165mm) impedancja 4 Ohm moc ciągła 90 W moc szczytowa 270 W skuteczność 92 dB ) żeby nie było ich widać zamaskowane materiałem obiciowym do kolumn

 

 

tweetery były jakieś słabiutkie ( nie od zestawu do infinity 6510cs ) i po przewertowaniu forum zdecydowałem się na SINUSLIV-y ne0 25s, ze zwrotnicami, które ( tak aby były niewidoczne ) zostały zainstalowane w fabryczne miejsca czyli w rogu aczkolwiek przerobiłem ich mocowania tak aby były skierowane w stronę kierowcy czyli moją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem W8 więc polecam ten przetwornik od siebie, bo warty kasiorki, aczkolwiek każdy z tych pierdzieli co tu są podane oferuje podobne doznania brzmieniowe :) Zalezy co kto preferuje :) Teraz jednak jakbym miał wybierać wybrałbym AS 08 :) Bo wygląda dla mnie fajniej :D A jakbym miał wiecej kasy to JL :zakochany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem W8 więc polecam ten przetwornik od siebie, bo warty kasiorki, aczkolwiek każdy z tych pierdzieli co tu są podane oferuje podobne doznania brzmieniowe :) Zalezy co kto preferuje :) Teraz jednak jakbym miał wybierać wybrałbym AS 08 :) Bo wygląda dla mnie fajniej :D A jakbym miał wiecej kasy to JL :zakochany:

 

 

ok znów pół niedzieli wertowania i doszedłem do tego że:

 

jakbym miał wydać stosunkow dużo na HELIX P8 to już chyba wolałbym dołożyć do JL

 

zainteresował mnie ten AS 08 znalazłem wiele pozytywnych opinii aczkolwiek kosztuje w okolicach 500 zł i nie wiem czy warto i czy usłyszę tą ponad dwukrotną różnicę w cenie między nim a RE audio ?? , gdybym wiedział że między nimi jest faktycznie duża różnica to może zastanowiłbym się czy nie dołożyć, tym bardziej że chciałbym to złożyć zmontować i cieszyć się graniem a nie eksperymentować

( mam jeszcze propozycje na używanego HERTZA ES 200 stara seria )

 

ewentualnie jeśli Re audio to ten REX-8D4 czy RE8-S4 ? ( jeden jest 1x4 ohm drugi 2 X 4 , zakładając że zakupię wzmacniacz który to obsłuży to co lepiej ? )

 

 

a i a propos wzmacniacza wybieram między :

 

SIGNAT RAM 1 MK2

 

EYEBRID 4Y450

 

cenowo w zasadzie identycznie więc który , chyba że jeszcze coś innego do 300 zł

 

Ewentualnie wzmacniacz jaki jeszcze znalazłem to XM 504X # moc max 4 x 100 W / 2x 250 W @ 4 Ohm ktoś coś wie na jego temat , da radę przy tych głośnikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresował mnie ten AS 08 znalazłem wiele pozytywnych opinii aczkolwiek kosztuje w okolicach 500 zł i nie wiem czy warto i czy usłyszę tą ponad dwukrotną różnicę w cenie między nim a RE audio ?? , gdybym wiedział że między nimi jest faktycznie duża różnica to może zastanowiłbym się czy nie dołożyć
w 10l nie bedzie tak duzej roznicy zeby warto było placic za AS, takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie, to zadna roznica, kwestia tego co zamierzasz potem, z tym ze piec przy 2 ohm odda wiecej mocy... Dolozysz drugiego kiedys i pod mono to lepiej 2x4ohm, zostanie jeden to lepiej 1x4ohm bo z czasem latwiej nawet a/b w mostku znaleźć, latwiej podmieniac i żąglować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temacik bo jestem na podobnym etapie co autor wątku mianowicie:

W Skodzie Favorit mam Sony CDX-GT31U (super radio to to nie jest ale póki co gra dosyć zadowalająco więc do zmiany auta na nowsze będzie u mnie działać). Pod niego mam bezpośrednio podłączone Helix'y 62.1 w drzwiach (drzwi niewygłuszone na razie, bo za kilka tygodni będzie nowa skodzina - obecna jeździ elegancko lecz ruda ostro atakuje wszystkie blachy - nie będę więc ładował kasy w coś co i tak zaraz wyrzucę, co najwyżej jakiś filc czy gąbkę jak dorwę po kosztach to napcham). Do tego czeka na podłączenie wzmacniacz CARPOWER HPB-602 (wylicytowałem na aukcji trochę taniej niż w sklepie - przy okazji, jakby ktoś miał instrukcję do niego to proszę dać mi znać na PW)

Chcę zakupić sub'a do bagażnika (10L) i rozważam:

u-Dimension EL-S804

RE Audio RE-8S4

W opcji z gotową skrzynią.

Wiem że zacząłem trochę od d... strony, wpierw wzmacniacz potem sub... Chodzi mi jak grają te skrzynki (do 300zł max), czy mają jakieś cechy szczególne może? Nie wiem dokładnie jak się określić...

Muzyka to zwłaszcza rock/metal/symphonic i wszystko gdzie są gitary i perkusja na przemian z electro/trance/d'n'b/dubstep i czasami wszystkie pozostałe gatunki jakie tylko na świecie są :)

Jakieś sugestie dotyczące mojego wyboru? Może alternatywy do podanych prze ze mnie propozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-dimension i Re audio w 8 calach grają podobnie, gdy robiliśmy testy tych skrzyń, wyszło na to, że re audio potrzebuje mocniejszego wzmacniacza, ale za to odwdzięczy się i mocniejszym uderzeniem. Co byś nie wybrał z tych dwóch, to i tak pewnie się zdziwisz, bo patrząc na te głośniki i na to co one wyprawiają to aż banan na twarzy wyskakuje. Mimo swoich rozmiarów potrafią nisko zejść. Czuć mocno zarysowaną stopkę. Są szybkie i precyzyjne. Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby żebyś mógł podjechać i posłuchać. My jesteśmy z dolnośląskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...