Skocz do zawartości

Która firma i głośnik lepszy>Prosze o rade.


akon89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... LTC to chyba mowy szajs ktory dopiero co wchodzi na polski rynek wiec nawet bym sobie tym głowy nie zawracał. Audion a to według mnie równiez odpada. Najlepszym głosnikiem bedzie chyba podany przez Ciebie lanzar max 10. Ale powiedz jeszcze ile masz kasy na głosnik to moze uda sie doradzic cos innego :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnik nie wprowadzaj ludzi w błąd kto Ci naopowiadał takich głupot, ze głosnik 2 cewkowy trudniej napedzic?? To bzdura, głosniki dwu cewkowe zostały stozone po to aby ułatwic konfiguracje pod wzmacniacz np. z głosnika majacego dwie cewki po 2 Ohm mozna uzyskac konfiguracje jednego Ohm-a lub czterech Ohm-ow wiec stosowanie dwoch cewek jest tylko ułatwieniem. A parametry głosników jedno lub ich odmian dwu cewkowych sa TAKIE SAME!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli mam wzmacniacz z przelaczeniem stereo/mono (to jest wlasnie ten monoblock?? :kwasny: )

Nie to nie jest monoblok, monobloki mają tylko jeden kanał :)

 

to czy moge podpiac na ustawieniu mono glosnik 2 cewkowy pod 2 kanaly?

Nie możesz, cewki można tylko spiąć szeregowo albo równolegle i dalej pod jeden kanał albo pod mostek.

 

Ps. jak będziesz miał problemy albo tego nie łapiesz to zapraszam do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zanim cos napiszesz to Ty sie zastanow jesli chodzi o lanzara max to lepszym wyborem bedzie glosnik jednocewkowy, a o laczeniu i Ohmach to wiem nie musisz mi tlumaczyc. czytaj ze zrozumieniem

 

chodzilo konkretnie o lanzara, dwucewkowego bedzie trudniej napedzic niz jedno.

 

[ Dodano: 2008-08-05, 00:30 ]

biorac pod uwage konkretne wzmacniacze, lanzara lepiej napedzic mozna w wersji jednocewkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnik przeciesz kolega akon89 od poczatku pisał o wersji jedno cewkowej tego lanzara, wiec czemu piszesz ze jedno cewkowy był by lepszy od dwu cewkowego. ige faktycznie masz racje z parametrami T/S :zdziwko: ale ja raczej myslałem np. o mocy w RMS czy wytrzymałosci na obciazenia bo przeciesz obydwie odmiany w RMS-ie maja tyle samo i wydaje mi sie ze sa w stanie przyjac obciazenia tej samej wartosci. A kolega Rzeźnik pisze ze dwu cewkowy trudnij napedzic.... czyli co potrzebuje wiecej mocy :zdziwko: np. jesli Max 10 przy 250W RMS bedzie szalał jak głupi (o ile wytrzyma tyle) to Max 10 D bedzie potrzebował 300W lub wiecej zeby chulac tak samo?? Mowisz jeszcze o konkretnych wzmaczniaczach to wezmy od razu pod uwage monoblocka bo oczywiste ze nie kezda 2 czy 4 kanałówka jest w mostku stabilna ponizej 4 Ohm-ow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daker-d1, Nie czytam w twoich myslach napisales wyraznie parametry a nie parametr mocy rms.Dla mnie parametry oznaczaja tsp.

 

wydaje mi sie ze sa w stanie przyjac obciazenia tej samej wartosci.

Wydawac sie moze duzo jednak w praktyce rzeczywistosc jest czesto inna.

 

A kolega Rzeźnik pisze ze dwu cewkowy trudnij napedzic

 

Sam sobie dales odpowiedz :oczami:

 

nie kezda 2 czy 4 kanałówka jest w mostku stabilna ponizej 4 Ohm-ow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...