Skocz do zawartości

Jaką nagrywarkię CD kupić ?


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno padła mi moja nagrywarka i w związku z tym chce kupić nową.

Jaką nagrywarkę mam kupić aby jakość na nagranej płycie była jak najlepsza ?

Miałaby służyć tylko i wyłącznie do nagrywania muzyki. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale muzyka nie bedzie nagrywana w formacie mp3.

 

Chętnie też dowiem się jakie płytki polecacie do nagrywania muzyki, aby uzyskać jak najlepszą jakość dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zboczony na tym punkcie to Plextor Premium 2 ale trudno kupić

albo Yamaha F1, która jest już niemal białym krukiem. Obie mają zaaplikowaną technologię AMQR (można poczytać w necie)

 

Bardzo dobrze nagrywają stare metalowe Plextory CD-RW

Można też z powodzeniem używać tanich modeli LG ale nie kombajnów tylko CD-RW

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zboczony na tym punkcie to Plextor Premium 2 ale trudno kupić

albo Yamaha F1, która jest już niemal białym krukiem. Obie mają zaaplikowaną technologię AMQR (można poczytać w necie)

 

Bardzo dobrze nagrywają stare metalowe Plextory CD-RW

Można też z powodzeniem używać tanich modeli LG ale nie kombajnów tylko CD-RW

 

pozdrówka

 

 

 

A jeżeli nie trafię takich nagrywarek jak napisałeś to co warto kupić (coś co jest teraz dostępne) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chyba już nie ma odpowiedników ww. napędów. F1 trafiają się raz na kilka tygodni, niedawno nawet była w wersji zewnętrznej, licytacje zwykle kończą się w cenie 250-300zl. Jako że to dość wiekowy sprzęt, trudno ocenić jego stan na podstawie nieco mętnego opisu ;). Premiumki nie widziałem na aukcji od baaaardzo dawna. Codzienny mailing pokazuje mi co najwyżej oponę Continentala :wstyd:

 

Zimą trafiłem na Allegro taką właśnie Yamahe CRW-F1 w bardzo uczciwym stanie i akceptowalnych pieniądzach, aż pojechałem po nią do Piaseczna. Kupiłem wiedząc tyle że nie stracę, nie byłem do końca przekonany czy usłyszę różnice między CD nagranym tą blisko 10-letnią nagrywajką i współczesnym śmieciowatym Asusem. Przekonałem się :zawstydzony:. Do tego 7909J wyraźnie chętniej i bez jakichkolwiek zgrzytów czyta płytki z Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co warto kupić (coś co jest teraz dostępne) ?

Teac x52 IDE z powodzeniem się sprawdzi, tym bardziej że wydatek mały miał będziesz.

http://allegro.pl/hit-nowa-nagrywarka-teac-x52-cd-rw-ide-12mc-gwar-i1703301812.html

Trafiają się też w granicach 20-50pln stare nagrywarki na interfejsie SCSI, często w komplecie z kontrolerem, Teac, Plextor, Yamaha. Moim zdaniem porównywalne z F1 albo plexem premium tyle, że nie mają otoczki marketingowo-reklamowej przez co znacznie tańsze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac x52 IDE z powodzeniem się sprawdzi, tym bardziej że wydatek mały miał będziesz.

http://allegro.pl/hit-nowa-nagrywarka-teac-x52-cd-rw-ide-12mc-gwar-i1703301812.html

Trafiają się też w granicach 20-50pln stare nagrywarki na interfejsie SCSI, często w komplecie z kontrolerem, Teac, Plextor, Yamaha. Moim zdaniem porównywalne z F1 albo plexem premium tyle, że nie mają otoczki marketingowo-reklamowej przez co znacznie tańsze są.

 

 

To ta teac będzie ok ? Jeżeli tak to wezmę bo bardzo tania jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Płytki CD-R u mnie sprawdzały się Sony. A u mnie dobrze sprawdza sie nagrywarka LG CD-RW ze starej serii 48-24-48 (optymalnie przy prędkosci około 16x), potem była 52-32-52 ale juz gorzej czytała, nowe multi LG DVD-RW też testowałem, ale to szmelc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polece tsstcorp sh-s223q

Nagrywa szybko i dokładnie. Szybko nie biorąc pod uwage jego prędkosci zapisu, bo mam jeszcze hl-dt-st gsa-h30n ktore są podłaczone do płyty głownej oddzielnie, zarzucam nero, i jednoczesny zapis na obydwu nagrywarkach i widze zapis jaki płynie.

TSSTCORP zapisuje znacznie szybciej, i przy nagraniu juz około 400-430 płyt cd-Audio nie miałem dotąd ŻADNEJ straty płyty. Na drugiej nagrywarce z 20płyt mi poszło do smieci. Do CD-Audio uzywam Verbatim Printable-pełna kolekcja Dream Dance działa bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...