Skocz do zawartości

Coś mocnego pod A6


duber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak sie zastanawiam ze chyba moje 2 x CV 104 są za "slabe" pod dls a6

chciałbym coś równie szybkiego i nisko schodzącego jak cv ale jednak z mocniejszym wykopem abym mógł bardziej rozkrecic volume ;)

budzet ok 1500zl moze ciut wiecej jak bym sprzedal cv.

jakie macie propozycje?

co do sluchanej muzy to chyba każda.od oldfilda po techno,zależy od humoru w aucie.

przedni zestaw to dls a3 i 2,5 way r6a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam JL'a 10W3V3 i wg mnie w budce 20L OZ fajnie sobie gra :) SPL na przyzwoitym poziomie, lepiej sobie radzi z basem bardziej miekkim, ale rocka też zagra i niech ktoś nie piszę ze to wolny sub, chyba ze w BR, bo w OZ jest szybki, potrafi kopać, pukać ale i ma zejście i potrafi zamruczeć. W cenie do 1500 znajdziesz spokojnie dwa nowe. Sztuka ma niby 300W nominału a termicznej ma 500W więc celowałbym w 2ohmowe głośniki jak już i spinał w 1ohm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chce zapakować w nie 1200 zdrowych Watt

czytasz w myslach :)

cv idą na sprzedaż to raczej pewne...musze tylko wycenic je...potem ile bede w stanie dorzucic do uzyskanej kwoty...wole nawet miesiac dwa dozbierac ale nastepne suby musza byc naprawde mocne i szybkie.szkoda ze tak malo wiem o glosnikach o ktorych piszecie a nawet nic nie wiem :) wiec dokladnie studiuje co piszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jakbyś chciał dwie sztuki HX2 to nie byłby problem, ale problemem będzie wtedy Twój DLS, jest po prostu za słaby do dwóch HXów tym bardziej tych z 4calową cewą. Co innego do wersji z cewką 3cale która ma o połowe mocy mniej. Na allegro masz dwie sztuki 1000watowe. Wystawiony jest jeden za 895(chyba) ale koleś ma dwa. Chciałem zeby mi udostępnił odsłuch, że podjade do szczecina i chce żeby odpalił mi u siebie w aucie, nieszło się niestety dogadać, koleś chciał kaucje za takie cos... bzdura...

 

Rozważ jeszcze te JL'e. To fajne głośniki, parę osób na forum je ma i może mieszkasz gdzieś blisko i możesz posłuchać. Jeżeli Cię stać to szukaj W6 albo W7, ale W7 to już moce spore 1kW itd... W6 około 600W termicznie a optimum około 400.

 

P.S. SPL który piszę producent zazwyczaj nie jest prawdziwy, JL podaje realny SPL 1W/1m. Wydaje mi się że takie coś odstrasza też jak ktoś widzi 85dB z 10calówki. Ale 300W-500W w zupełności to rekompensuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie, czemu nie kupi jednego zdrowego HX2 1000W??

nie gra tak jak rfd 1210/2210 .

 

Jeśli masz możliwość kupić gdzieś 2 hx2 to bierz , ciężko uszkodzić ten głośnik . Dziki katował 2 szt 2210 pod piecem 1,6 kw przez 3 godziny na max i dopiero po 3 godzinach w jedny cewka zaczeła delikatnie chaczyć (gdzieś się przytopiła).

Mało który głośnik daje tyle frajdy . To jeden z nielicznych głośników który nadaje się idealnie do SQ , 2 szt sprawdzą się też w SPL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat nie umarł,dalej szukam tylko jak na razie przeczytalem dziesiatki tematów na forum i ..ech...

skłaniałbym sie ku nowym głośnikom,z racji jak czytam o przygodach itp...

co jeszcze doradzicie nowego w cenie ok 1.5tys zł lub ciut wiecej.cena za same glosniki bez budy

przypomne,szybkie jak cv nisko schodzące ale duuuuzo wiecej znoszące i mocniejsze.mysle aby odczuc różnice to min 500 watt rms razy dwa ;) jak a6 wydoli

 

myslalem o tych hx2 ale dwie sztuki w bdb stanie kupic to loteria...dlatego raczej cos ze "sklepu"

aha jak podajecie propozycje piszcze pełne nazwy jesli to nie problem

 

byłem niedawno na zlocie vag'a i powiem ze kilka subów posłuchałem i co mnie zdruzgotało ze wiekszosc robi tylko wielkie buuuuuu i zaden nie dorównywał cv wiec nic nie wypatrzyłem wrrr.

 

jest ktos z okolic swiebodzina/lubuskie aby sie spotkac odsłuchac,porównac.Dojade 100km aby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie umarł,dalej szukam tylko jak na razie przeczytalem dziesiatki tematów na forum i ..ech...

skłaniałbym sie ku nowym głośnikom,z racji jak czytam o przygodach itp...

co jeszcze doradzicie nowego w cenie ok 1.5tys zł lub ciut wiecej.cena za same glosniki bez budy

przypomne,szybkie jak cv nisko schodzące ale duuuuzo wiecej znoszące i mocniejsze.mysle aby odczuc różnice to min 500 watt rms razy dwa ;) jak a6 wydoli

CV Stroker 15" i będziesz mieć łomot w 110l budzie BR, tyle że musiałbyś go spiąć w 1Ohm ( nie wiem czy była wersja 2x2Ohm? ), bo z 2Ohm to raczej cienko by przędł ten A6 :P

 

PS. Stroker 15" to moc 1.2kW, także chyba by Ci stykło powera :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...