Skocz do zawartości

Radio używka do 600zł współgrajace ze sterowaniem i kompem 147


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo większość Alpine z różnymi przelotkami pod samochody widziałem już z hondą i z VW. Pytanie w ogóle czy chodzi Ci o sterowanie Radiem z poziomu kierownicy czy o to by widział je komp podczas diagnostyki? Bo generalnie jeśli masz nową Alfe 147 już na CAN to każde Radio, które łączy się z taką magistralą będzie widziane przez kompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że chcecie pomóc ale jeżeli chodzi o CAN to nie mam pojęcia jak to wszystko ugryść , narazie nawet nie montowałem swojego radia bo CD nie działa a na zmieniarke nie mam miejsca... I nie wiem czego się spodziewac , czy tam normalnie mam kostke ISO czy cos musze kombinować , czy zawsze jak zamontuje nie fabryczne radio to beda jakies bledy wyskakiwac , bo autko lubi sobie pikaćo wszystkim co mu nie pasuje , sterowanie z kierownicy to juz wiem jest przejsciowka ktorej łączny koszt to okolo 250-300zl wiec chyba oleje sterowanie , tylko podoba mi sie jak wyglada kierata z tym podswietleniem na czerwono od nich wiec moze cos przy tym pomodze.

 

Napiszcie może jak się przygotować do montażu radia , co jest inaczej niz w starych autach bez CAN i na co zwracac uwage zeby nic nie zje....ć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim, powiedz, jakie masz radio - to małe 1din, czy stacje multimedialną z telewizorem?

 

Tutaj masz widok kostki: http://allegro.pl/adapter-sterowania-kierownicy-alfa-romeo-147-gt-r3-i1597562774.html - kostka do alfy ze sterowaniem.

 

Na co uważać?

 

Hmm, generalnie grzebię w elektronice Opli. I tutaj np. jak wyciągasz stare radio, to należy je "wylogować" z instalacji samochodu. Nie wiem, jak w alfach, jeszcze mi nikt z alfą na kompa nie przyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam 1din zwyklaka... mało instalacji powstaje w alfach i nawet ciezko znalesc porade pt. jak rozebrac drzwi , jak wyciagnac stare radio fabryczne itp... A kwestia wylogowywania radia to dla mnie abstrakcja , zadam tez pytanie na forum alfy moze tam cos wiedza chociaz ich dzial CA jest dosc biedny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie pikać, mrugać ani tym podobnych rzeczy. Podpinasz radio przez adapter ISO i gitara wszystko gra, a jak chcesz dodatkowo zachować sterowanie z kierownicy musisz dokupić wyżej wymieniony adapter.

 

P.S Nie kupuj ramek do zamontowania niefabrycznego radia w Alfie na allegro bo pasują jak świni siodło.

 

P.S 2 coś słabo szukasz bo na forum alfy jest nawet poradnik jak rozebrać drzwi w 147 o wyciąganiu radia nawet nie wspomnę. Użyłeś chociaż wyszukiwarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...