Skocz do zawartości

Car Audio TRABUŚ :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim :)

Jestem tu nowy, swoją przygodę z CA zacząłem stosunkowo niedawno i moja wiedza na jego temat jest bardzo uboga :) Dlatego proszę was o pomoc :) samochód wygłuszony zostanie za około 3 tygodnie, ponieważ mam wyjazd na 2 tygodnie...

 

______________

 

Sprawa jest taka, że mam nietypowy samochód marki... Trabant :) model 1.1 Polo.

Posiadam w nim zamontowane głośniki Hertza o łącznej mocy 200w (oczywiście w RMS) podpięte pod radyjko Pioneer'a. Wszystko fajnie gra tylko, to przed czym mnie ostrzegali, mi już mało. Już mam gwizdki Hertz DT 16 (wiem że późno się zreflektowałem z nimi...) i udało mi się nabyć subwoofer Sony Xplod XS-L1235 (moc w RSM 200W max. 800W). Chcę podłączyć ten głośniczek do instalacji. W związku z tym jakiego wzmaka proponujecie??

Chcę jeszcze do końca wakacji wzmocnić dodatkowo to audio. Co byście dorzucili na moim miejscu?? Jeśli chodzi o koszty to powoli będę ciułał, aby sprzęt był dobrej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakieś przetwornice pójdą w ruch??

 

Tak - te wbudowane we wzmacniacze ;) A tak poważnie to dowiedz się jaką wydajność ma ten wzmocniony altek bo to dość istotna informacja :) Poza tym - czytaj, czytaj i czytaj :) Faq Nazara, różne tematy na forum - sporo Ci się rozjaśni, może jakieś pomysły nowe wpadną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych 2 głośnikach myślałem o Hrtzach DCX 960 (każdy po 90W w rms). Ale na wzmacniaczach kompletnie się nie znam. Czy próbować wszystko podpinać pod wzmacniacze, czy tylko nowe głośniki i tego suba? Czy podłączyć suba i 2 nowe głośniki do jednego wzmaka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra. Wyliczyłem że audio będzie miało 600W w rms (licząc z subem). Będę do tego potrzebował kondensatora?? Czy wystarczy instalacja którą mam??

 

 

Kumpel poznał wczoraj fajną 19-sto latkę.

Jak myślisz będzie mu potrzebny markowy telefon komórkowy, aby umówić się z nią na randkę?

 

 

 

 

Z fusów nie wróżymy :)

 

Podłącz i pomierz spadki napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego wyliczyles? Z mocy głosnikow ? Narazie skoro masz dwa glosniki w aucie pod radiem to w najlepszym momencie masz moze z 35-40 wat RMS. Jak masz slaby altek to wpakujesz wzmaka ktory bedzie mial 5-10 razy wiekszy pobor pradu niz masz teraz i bedziesz ty i twoj trabant wygladac jak migajace swiatelka choinkowe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel poznał wczoraj fajną 19-sto latkę.

Jak myślisz będzie mu potrzebny markowy telefon komórkowy, aby umówić się z nią na randkę?

 

 

 

 

Z fusów nie wróżymy :)

 

Podłącz i pomierz spadki napięcia.

 

Fajne porownanie :D Sory za maly OT ale odrazu moge odpowiedziec na te pytanie: Niestety bedzie potrzebny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, czemu niestety?? ;) jestem za :D zawsze można to zainstalować jako całkiem ładny element ozdobny, bo są robione żeby ładnie się prezentowały ;) ale widzę że chyba będę musiał zrobić normalną zabudowę tego wszystkiego w bagażniku ;)no i w końcu pomierzyć parametry...

Liczyłem z mocy głośników, a mam ich 4 nie 2 ;) wolę mieć jednak tą jakość brzmienia nie tylko sam bas... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, czemu niestety?? ;) jestem za :D zawsze można to zainstalować jako całkiem ładny element ozdobny, bo są robione żeby ładnie się prezentowały ;) ale widzę że chyba będę musiał zrobić normalną zabudowę tego wszystkiego w bagażniku ;)no i w końcu pomierzyć parametry...Liczyłem z mocy głośników, a mam ich 4 nie 2 ;) wolę mieć jednak tą jakość brzmienia nie tylko sam bas... ;)

Piszesz o jakości a masz głośniki z najniższej serii hertza i suba sony.

Kondek to dość drogi element ozdobny :) . Kasę na niego lepiej byłoby przeznaczyć na dobre kable zasilające. Jednak jak masz słaby altek i aku to na nic ci dobre kable, kondki i inne cuda bo prądu będzie za mało.

Nie liczy się moc głośników a wzmacniacza który będzie je zasilał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne czy masz dwa czy cztery glosniki , tak jak nie istotne jest to ile producent napisal na pudelku ze glosnik ma mocy bo glosnik mocy nie ma , nie generuje jej jedynie moze ją "przyjąć" z końcowki mocy twoja końcówka mocy to radio a radio nie da wiecej niz 20wat na glosnik. Co do kondensatora to po co kondensator skoro nie wiadomo czy ma co produkować prąd , nie znam sie na trabantach ale logika mi podpowiada ze skoro trabant nie ma na pokladzie zbyt wiele elektrycznych urzadzen to nie ma tez duzego altka a to altek produkuje prad a nie kondensator. Mowa tu o nie wiadomo jakich mocach i o jakosci dzwieku ale zmartwie cie z tym podejsciem i wiedza nie osiagniesz ani jednego ani drugiego , chcesz jakosci w tym samochodzie to najpierw go przygotuj pod montarz , zrob panele pod glosniki w drzwiach , zrob slupki pod tweetery , wyglusz i wytlum cale auto , zadbaj o zasilanie , postaw na jakosc nie ilosc , i zamontuj wszystko zgodnie ze sztuka...

 

 

Proponuje takie podejście - http://www.strefacaraudio.pl/topic/20875-podziekowanie/page__p__202841#entry202841

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc drogi sandersie, wyobraź sobie że szukam na forum gdy coś mi trzeba, później pisze jeśli nie znajdę... niestety o CA w trabantach nic nie znalazłem ;p za to ty widzę że nie czytasz tematów... pisałem już że altek jest WZMOCNIONY :) fakt, moja wiedza dalej jest bardzo uboga, ale już się dowiedziałem, że najważniejsze jest mieć czym zasilić ten sprzęt :) dlatego pytam już o dodatki a nie przeróbkę instalacji :) bo tą mam już częściowo przerobioną :) wygłuszanie?? Jestem za! :D zabieram się za to po powrocie z wakacji nad morzem... :) Dzięki bardzo :)

Oczywiście że stawiam na jakość :) nie lubie pustego basu... chodzi mi o dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowy pomysł :) tylko czy ktośz was już coś takiego robił... bo przyda mi się kilka wskazówek :D

Chce zamontować konsole DJ's (mixer + 2 odtwarzacze). Jak to podłączyć do zasilania najlepiej będzie?? Kupić przetwornice?? Czy jakoś inaczej??

Zaczynam powoli montować sprzęt :) już prądu nie zabraknie. Drugi alternator + aku + kondenastorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...