Skocz do zawartości

Seat Ibiza 3D - pomoc w doborze sprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, jestem posiadaczem Seata Ibizy z 2002r model 6L. Auto fabrycznie posiada 4 głośniki z przodu i 4 głośniki z tyłu. Jakiś czas temu dołożyłem do tego wzmacniacz Macaudio mpx2500 + skrzynkę Magnata B30. Jednostka sterująca to Sony CDX-GT414U. Magnat robi tylko dużo hałasu, głośniki przednie nie dają rady. Chcę żeby audio w moim samochodzie zaczęło grać na w miarę przyzwoitym poziomie. Pierwsze modyfikacje jakie mam w planach to wygłuszenie drzwi matami gms 04, pojawia się pytanie ile takich mat 100cmx50cm będę potrzebował na 2 drzwi ? Następnie przyjdzie czas na zestaw przedni i ciągle nie wiem czy kupić coś co będzie napędzane tylko przez radio czy dodatkowy wzmacniacz. Zastanawiałem się nad takimi zestawami jak GMS 960XT http://allegro.pl/gms-960xt-gms-25c-zestaw-odseparowany-gratisy-i1686762801.html lub: MOREL MAXIMO 6.2 http://allegro.pl/morel-maximo-6-2-dystanse-wysylka-sklep-mlawa-i1678259543.html . Może jeszcze jakieś inne propozycje ? Tyłu nie ruszam, niech sobie zostanie seria. Wzmacniacz jest nowy ( 2 miesiące) chciałbym go zostawić, natomiast pozbyć się skrzynki i zastąpić ją inną, co myślicie o INTERTECHNIK MDS-08 http://allegro.pl/intertechnik-mds-08-minisub-closed-20cm-120rms-i1688133145.html lub coś innego ?? I ostatnia niewiadoma to czy zostawiać w spokoju to Sony CDX-GT414U czy szukać czegoś innego ? Słucham najróżniejszej muzyki zaczynając od house,dnb, kończąc na jakiś spokojnych utworach, głównie damskie wokale. Jeżeli chodzi o budżet to powiedzmy że około 1000zł + pieniądze za ewentualną sprzedaż radia, skrzynki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parę drzwi powinno starczyć 4 maty, ewentualnie piąta mata na zapas. Co do głośników to ciężko jest porównywać morele do gms. Jednak i jedne i drugie potrzebują wzmacniacza. Gms wprawdzie zagrają fajnie pod radiem ale dopiero pod wzmacniaczem pokażą na co je stać. Pod tym wzmacniaczem intertechnik trochę się będzie marnował. Nie ma się co spodziewać po tym wzmacniaczu ani jakości ani mocy choć na początek wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS-y to takie już minimum serio...

 

 

Ogólnie musisz iść w którąś stronę... najlepiej krok naprzód...

 

Tzn kupując Morele Maximo i zasilając je tym wzmakiem nie zyskasz dużo...

 

Jak masz kasę to kup Morel Tempo ( 400 zł ), sprzedaj ten wzmak i poszukaj sensownej używki ( ok. 300 zł )

Wygłusz drzwi i zobacz co i jak zagra... Przód będzie już gotowy.

 

Sub Magnat też na sprzedaż i wymiana na MDS08 + wzmak...

 

Możesz też zastanowić się nad jakąś 4 kanałówka - np. KENWOOD KAC-PS500F. Wtedy zasilisz przód i suba.

 

Radio sam zobaczysz w trakcie jak to zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest już zamówione, padło na Alpina cda-9884r. Tak jak pisaliście trzeba robić krok naprzód także gms odpada, bede szukać jakiegoś zestawu do 400zł

http://allegro.pl/ground-zero-gztc-165t-100w-rms-promocja-i1690348152.html

GROUND ZERO GZTC 165T

http://allegro.pl/rainbow-slx-265-super-brzmienie-kurier-gratis-i1680629441.html

Rainbow SLX 265

http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6-120-w-kurier-gratis-i1689992895.html

u-Dimension EL Comp 6

To zestawy nad którymi się zastanawiam.Ewentualnie coś innego do 400zł.

Jaki wzmacniacz będzie odpowiedni do skrzynki MDS08 ?? I czy przy tym radiu konieczny będzie zakup wzmacniacza do któregoś z tych zestawów ?

 

Brak podpisanych linków

Naruszenie 6pkt regulaminu SCA

Ostrzeżenie.

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do każdego z tych zestawów. Możesz zrobić to w przyszłości, będziesz miał suba więc możesz na tych głośniczkach przyciąć bas filtrem HPF (o ile radio taki posiada) i też Cię to zadowoli... W przyszłości jak dozbierasz pieniędzy dokupisz wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał suba więc możesz na tych głośniczkach przyciąć bas filtrem HPF (o ile radio taki posiada)

CDA-9884R posiada filtr górno-przepustowy regulowany od 80-160HZ...

Ktoś miał styczność z tymi głośnikami, które wymieniłem wyżej ? Które beda najbardziej uniwersalne ? słucham reggae, rapu, czasami dnb, house

Ja miałem Rainbow SLX265 bardzo fajne głośniki woofer po wygrzaniu daje naprawdę przyjemny bass, teraz przesiadłem się na wyższą półkę Rainbow SLG265 i też jest tak :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parę drzwi powinno starczyć 4 maty, ewentualnie piąta mata na zapas.

 

mi na jedne drzwi poszły prawie 4 maty (oklejone wnętrze drzwi od strony "drogi" + zewnętrzna część od strony tapicerki).

łącznie na parę drzwi zużyłem 8 mat + na spód pasta tłumiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły zrobisz błąd :niepewny: A morele popytasz na forum to kupisz new za 400 zł ... nie dołożysz 40 zł ???

dlaczego błąd ?? morel tempo 6 na allegro najtaniej jest za 749zł to przepraszam bardzo kto na forum sprzeda taki sam zestaw za 400zl :)? Wydaje mi się też że Ground Zero nie jest jakimś tragicznym wyborem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

499zł to rzeczywiście prawie 400 :zakrecony: Zestaw na przód zakupiony: Ground Zero GZTC 165T cena 360zł, jeżeli nie będzie wystarczająco pójdą pod młotek i bede szukać moreli tempo 6. W sobote montaż + wygłuszenie drzwi. Alpine już sobie gra :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na jedne drzwi poszły prawie 4 maty (oklejone wnętrze drzwi od strony "drogi" + zewnętrzna część od strony tapicerki). łącznie na parę drzwi zużyłem 8 mat + na spód pasta tłumiąca

4 maty gms na 1 drzwi czy inne? Bo 4 maty gms to powierzchnia 2m2. A takich wielkich drzwi to ja jeszcze nie widziałem. U mnie w passacie na przednie drzwi wystarczyłoby pewnie 5 takich mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

499zł to rzeczywiście prawie 400 :zakrecony:

 

Kto szuka ten znajdzie za tyle ale wolałeś GZ - niż trochę dołożyć do Moreli Tempo ... Twój wybór ...

 

Pytasz o cos dobrego a i tak kupujesz oczami co ci pasuje ... spoko.

 

W sumie to chyba twoje pierwsze głośniki w aucie inne niż seryjne więc i tak ci sie spodoba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka ten znajdzie za tyle ale wolałeś GZ - niż trochę dołożyć do Moreli Tempo ... Twój wybór ...

 

Pytasz o cos dobrego a i tak kupujesz oczami co ci pasuje ... spoko.

 

W sumie to chyba twoje pierwsze głośniki w aucie inne niż seryjne więc i tak ci sie spodoba ...

 

A to GZ są takie mega złe ? Wszystkie Twoje odp. mają taki wydźwięk jakby ten zestaw nadawał się tylko do kosza. Miałeś okazję go odsłuchać ? Czy tylko tak sobie piszesz ? Wychodzi na to że popełniłem błąd życiowy :przestraszony: Tak jak wcześniej napisałem, jeżeli zestaw nie będzie spełniać moich oczekiwań, będzie sprzedany i zainwestuje w coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 maty gms na 1 drzwi czy inne? Bo 4 maty gms to powierzchnia 2m2. A takich wielkich drzwi to ja jeszcze nie widziałem. U mnie w passacie na przednie drzwi wystarczyłoby pewnie 5 takich mat.

 

4 maty gms 100cm x 50 cm czyli tak jak piszesz 2 m2. nie wiem czy to wielkość drzwi ma znaczenie, raczej chodzi o dokładność. tak jak pisałem wyklejałem wnętrze drzwi od strony drogi, boki wewnątrz drzwi oraz powierzchnię zewnętrzną od strony tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklejasz srodek dzwi i blache do strony kabiny.Czyli dwa elementy

 

Dokładnie. Sam kiedyś gdzieś przeczytałem, że potrzeba tylko max 5 mat na dwoje drzwi i tyle kupiłem, potem musiałem domawiać więcej bo niestety brakło na drugie drzwi.

warto też, jeżeli gdzieś jest miejsce nie pokryte matą zastosować pastę wygłuszającą.

jeżeli chodzi o same maty, to GMS-04 nadają się bardzo dobrze do wygłuszania drzwi - są mocno plastyczne i łatwo je formować. miałem okazję też spróbować maty GMS-05 i te niestety są twarde. Ciężko się je modeluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezyk_05

 

Nie słyszałem, ale to najtańszy podstawowy model z oferty GZ więc wiesz co to oznacza...

 

Poleciłem Ci minimalnie droższy ale na pewno sprawdzony zestaw - Morel Tempo ... aukcje kończyły się za nowe poniżej 400 zł ... polecam to co znam ...

 

Zrobiłeś jak chciałeś ... odsłuchasz i zobaczysz czy będzie OK. Może ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...