Skocz do zawartości

Jaki zestaw okablowania do wzmaka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to pozostaje się przyzwyczaić do czasu aż nie wpadnie coś mocniejszego do napędzania przodu i suba. Ma to jakiś negatywny wpływ na sprzęt?

 

To jeszcze pytanko czy jest jakakolwiek różnica czy sygnał w mostku podłącze jako kanał lewy czy prawy? Sprawdzałem i gra na obu ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

I czym zaciskacie konektory na przewodach zasilających? Kombinerkami zaciskało mi za słabo więc zaklepałem lekko młotkiem macie jakieś inne patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanko czy jest jakakolwiek różnica czy sygnał w mostku podłącze jako kanał lewy czy prawy?

 

Nie bardzo rozumiem pytanie... Mostek robi się z 2 kanałów a więc z lewego i prawego ( powstaje jeden "kanał")

 

I czym zaciskacie konektory na przewodach zasilających? Kombinerkami zaciskało mi za słabo więc zaklepałem lekko młotkiem macie jakieś inne patenty?

 

Ja zaciskam specjalnymi zaciskarkami ale tylko dla tego że z racji zawodu takowe posiadam ;) Można młotkiem oczywiście plus lutowanie dla pewności. Na to termokurcz i jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie... Mostek robi się z 2 kanałów a więc z lewego i prawego ( powstaje jeden "kanał")

Wiem, ze z dwóch robi się jeden (w moim przypadku z 4 robię 2), pytałem o to w które wejście w takim przypadku podać sygnał wejściowy przewodem RCA bo mogę wpiąć w oba prawe lub w oba lewe i się zastanawiałem czy jest jakakolwiek różnica ale chyba nie ma bo gra identycznie więc wychodzi na to, ze z obu kanałów wysyła sygnał na mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji wzmacniacza powinno być wyszczególnione które wejścia. Ale robiąc mostek 4 kanałowca wpinasz się we wszystkie kanały, chyba że wzmacniacz ma opcję przełączenia się w "tryb pobierania sygnału z 2 kanałów" . Przecież mostek robisz z kanałów L i P a więc L i P musisz "zasilić" - we "Front" jak i w " Rear" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam się obrażać? Nie wiem dlatego pytam. Rozumiem, że Ty podłączając swoje pierwsze car audio wiedziałeś wszystko co i jak bez zadawania pytań? Tylko pogratulować wrodzonej wiedzy :P Grało to myślałem, że podanie sygnału na jedno wejście wystarczy rozumiem, że muszę podać dwa razy ten sam sygnał zarówno na L i P wejście i teraz skorzystać z tego jednego kabla RCA, który mam czy puścić jeszcze jeden od radia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie myślałem założyć na ten RCA co mam już puszczony dwa rozgałęzienia

Tak to ma wyglądać?

http://img824.imageshack.us/img824/3462/wzmacniacz1.th.jpg

 

Up: O takie coś chodzi wpięte jak na fotce powyżej? Czy jeszcze inaczej to rozwiązać?

Rozgałęźnik RCA

http://allegro.pl/rozgaleznik-cinch-rca-gn-2xwt-rca-digital-prze-i1702461208.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc skocze później zakupić dwa takie rozgałęźniki... ale tak jeszcze mnie naszła dziwna myśl te wyjścia obok wejść to jest ten sam niewzmocniony sygnał który wchodzi? Bo jeśli tak to teoretycznie mógłbym z wyjścia R podłączyć pod wejście L zwykłym RCA i wyszło by na to samo? Dobrze myślę czy już totalnie przekombinowałem? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest tak, jak mówisz. Ale w niektórych wzmacniaczach sygnał jest "obrabiany" we wzmacniaczu zanim trafi na takie wyjście ( filtry, delikatnie wzmocnienie. Nie wiem jak jest w tym wypadku ale PODEJRZEWAM że jest to wyjście "proste". Po prostu połącz tak jak mówisz i sam zobaczysz ( usłyszysz ). Na pewno nic nie zepsujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko podpięte jak radziliście i kolejny problem z instalacją. Pojawiło się charczenie i świst silnika w jednym tweeterze. Temat przyklejony oczywiście przerobiłem ale nadal nie bardzo wiem co może być przyczyną bo raz włączę radio jest ok innym razem słychać "charczenie" i świst po dodaniu gazu wina raczej po stronie sygnału RCA ale nie wiem dokładnie na którym "etapie". Po odpięciu RCA od wzmaka nic nie słychać, a po zamianie lewy z prawym zakłócenie przechodzą na drugiego tweetera. Masa w radiu raczej nie uwalona bo problem pojawia się od czasu do czasu, gniazdo w radiu raczej też ok bo są na przewodach i zakłócenia pojawiają się zarówno na wyjściu na przód jak i na tył no chyba, ze by wszystkie były lekko oberwane ale ruszanie nimi podczas zakłóceń nic nie daje. Gdyby zakłócenia występowały cały czas sprawdzał bym po prostu wszystko po kolei ale, ze raz są a raz nie nie mam takiej możliwości bo po zmianie czegokolwiek nie jestem pewien czy to pomogło czy może tylko chwilowa poprawa :/ Jakieś pomysły co może być winowajcą po za tym co opisane w temacie przyklejonym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za trzeci mój post pod rząd ale posprawdzałem jeszcze i mam trochę więcej informacji więc może komuś coś przyjdzie do głowy co może być nie tak. Jak już pisałem raz są zakłócenia raz ich nie ma. Czasem jedna strona zaczyna grac ciszej i pojawia się charczenie z tej strony, czasem dochodzi do tego świst od alternatora, a czasem nawet na wyłączonym silniku przy maksymalnie wyciszonym radiu słuchać z jednej strony zakłócenia (szum/brzęczenie). Wczoraj rozebrałem radio bo zauważyłem, że czasem przy macaniu przy nim wtyczek RCA zakłócenie się zmieniają/słabną ale rozebrałem radio wypiąłem kable z PCB posprawdzałem i nic nie było przecięte, oberwane czy tym podobne więc złożyłem do kupy. Dziś gdy pojawiły się zakłócenia zamieniłem znów sygnał lewy z prawym przy samym radiu i 0 zmian zakłócenia nadal były w prawym głośniku później zmieniłem sygnałówki lewy z prawym przy wzmaku i zmieniła się strona zakłóceń. Sam już nie wiem zmieniać sygnałówki? Jeśli tak to jakie w miarę tanie polecacie zastanawiałem się nad Sinuslive Ca50 lub HW Energetic Pro-225. A może założyć na te co mam filtr masy albo jeszcze gdzie indziej szukać rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...