Skocz do zawartości

IT MDS06 + Helix ...pomożecie?


j125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozbyłem się suba z bagażnika i myślę o zmianie midów na MDS06, aby choć troszkę "zasymulować" niskie tony i nieco pogłębić dół w porównaniu z tym co mam teraz.

 

Myślę więc o założeniu IT MDS06 na drzwi i zasileniu ich wzmacniaczem Helix HXA 40X.

Wzmacniacz ma 60W RMS, a głośnik 100W RMS.

Wg Was taka mieszanka da dobry efekt? I czy wogóle te elementy mają szanse dobrze się zgrać? Wiem że taki Helix to prehistoria, ale może ktoś z Was ma jakieś pojęcie o tym wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Mialem kiedys tego wzmaka. ladnie gral, ale dosc wysoko. nie sadze zebys wycisnal z niego niski basik. ale znow te glosniczki IT sa dosc uniwersalne i graja szeroko, wiec moze moze ... nie dowiesz sie czy bedzie dobrze dopoki nie podlaczysz takiego zestawu. sam jestem ciekaw...

 

pozdro!

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech....

zamiast dowiedzieć się czegoś konkretnego, jeszcze bardziej się rozciekawiłem w temacie :kwasny:

 

Może inaczej... czy jest ktoś w wawie (bądź w okolicach), do kogo mógłbym podjechać z tym wzmakiem, podłączyć do jego IT i posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mysle o MD S06 w drzwiach... tylko nie moge znalezc ich pasma przenoszenia, jedynie górna granica to 5kHz wiec spokoj nie mozna z nich zrobic standardowy midwoofer na zwrotce ciętej np. przy 4500Hz :)

(dobrze myśle?)

Co do mocy 60W moze byc troche mało, ale niekoniecznie :kwasny: nie wiem czy ich membrany i cały element drgający jest stosunkowo lekki?

Układ magnetyczny mają pierwsza klasa i pod odpowiednim wzmakiem pewnie grałyby dosyc szybko :)

Sam zasiliłbym je Glowem2075 o mocy 75W i cóż musiałoby wystarczyc :)

 

Wogóle jak mozna dostac w PL te głośniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dystansem 2-3cm spokojnie mi sie zmieszcza :kwasny: zastanawia mnie tylko przekrój magnesu bo dziure mam 13cm srednicy ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ją powiększyc o ten 1 cm ;]

 

Chętnie bym porozmawiał z kims kto ma dostep do MDSów 06 zwłaszcza albo ma je na sprzedaz :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si miał, ale MDS08. MDS06 z tego co czytałem ma w drzwiach.

Co do źródełka MDSów, to po krótkim rozeznaniu widzę że najlepiej na ebaju. Od czasu do czasu pojawia się aukcja z MDS06 jakiegoś niemieckiego sklepu. Komplet wychodzi tyle, co jedna sztuka u nas na alle.... A i tej aukcji już nie ma.

Co do parametrów, to wyczytałem tylko tyle że up to 5 kHz :-)

 

Właśnie w moim przypadku obawiam się o zbyt małą moc helixa.

A i okazało się że gra on dosyć wysoko. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się okazało? Jakie częstotliwości on przenosi?

 

I tak uważam, ze jezeli głosniki byłyby warte zachodu, to musiałbys je przetestowac sam konkretnie pod wzmakiem i jeżeli faktycznie brakowałoby dołu wtedy znalezc jakis inny wzmak, podłączyc na próbe i ocenic. I dopiero zastanowic sie nad ewentualną zmianą wzmaka.

Tylko czy te MDSy są warte zachodu? Sam się nad tym zastanawiam, bo cena jest kusząca :kwasny:

 

to ze do 5kHz to tez wyczytałem :hyhy: to taki mid-woofer spokojnie mozna z tego zrobic.

 

Tylko zastanawiam sie, czy jezeli podłączyłbym je pod zwrotke od uDimensiol EL 6 dzieloną przy 4,5kHz to czy by zdało egzamin pod moim wzmakiem uGlow i czy zwrotka by wytrzymała bo przeciez mają większą moc głośniczki.

 

Pozatym uwazam ze troche przesadziłem z uGlow pod EL 6 compy i go poprostu nie wykorzystam pod nimi, jakosc jest zadowalająca natomiast mocowo głosniczki troche odstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j125, MDS08 miałem kiedyś jedną sztukę. Tak to mam tylko MDS06 w drzwiach jeden komplet a drugi w szafie czeka na lepsze czasy i jakby ktoś bardzo chciał to bym mógł je odsprzedać (najpierw zmiana auta później realizacja nowych planów)

Co do połączenia MDS06 i glowa. Miałem tak na początku i jak ten zestaw będzie miał mało basu to znaczy że trzeba wsadzić w drzwi jakieś głośniki 8' :kwasny: Na prawdę Glow jest tak zrobiony że dół ostro daje się we znaki. Czy to dobrze czy źle zależy od człowiek.

Kolejna rzecz to montaż to będę powtarzał do złudzenia że drzwi wymagają dość sporej uwagi by nic poza głośnikiem nie grało. Dużo do powiedzenia mają również drzwi. Tutaj wystarczy porównać jak MDSy grają u mnie a jak u Arcziego. Różnica jest i to dość spora.

Jak coś chcecie konkretniejszego wiedzieć o tych głośnikach to piszcie tutaj. Może w czymś pomogę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradz mi w takim razie co bys zrobił na moim miejscu :kwasny:

Na razie mam Glow i Element 6 i troszke brakuje mi mocy... zastanawiam się czy dałoby radę pod ten zestaw podpiąc MDS06.

 

I teraz jak to zrobic, czy postarac się o 3 way w drzwiach, czy nie ma sensu, góre chciałbym zostawic od elementów, nie wiem czy zwrotka od elementów wytrzyma, powinna pasowac, bo jest cieta przy 4,5kHz. ale czy wytrzyma :hyhy:

 

Pytanie odnosnie stawienia Glowa przy elementach zebym ich nie popsuł, czy filtr HPF musi byc właczony i na jaka czestotliwosc mniej wiecej ustawic? (chodzi mi od dołu przy np. 60Hz?) bo elementy i tak wiecej nie przenoszą...) i czy da sie tak ustawic na wzmaku wogóle z jakas chociaz orientacyjnądokładnoscią?

 

Co do wzmaka, słuchałes np Audisona srx2? i czy faktycznie ma lepszą góre i srednie od Glowa?

Moze rozwiązaniem byłoby np. zostawic w drzwiach elementy zasilone np. własnie Audisonem i cięte dosyc wysoko na wzmaku a pod Glowa podpiąc S06 i ciąc od góry bez zwrotki? Czy wogóle jest taka możliwośc uciąc je porządnie od góry samym wzmakiem?

 

sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak greg zauwazyl duzo zalezy jak zagraja od wielkosci drzwi.Jak mialem mds w mx3 gdzie sa dosyc dzue wrota to graly tak sobie.Testowalem te glosniki pod roznymi wzmcniaczami i powiem jedno te glosniki wymagaja wzmacniacza o solidnym zapasie pradowym z mocnymi solidnymi watami przynajmniej u mnie(duze wrota) tak bylo.Male lajtowe piecyki zbytnio nie dawaly sobie rady z wychamowaniem mebram czego efektem byly szybkie znieksztalcenia itp.Dopiero pod solidnym piecem jako tako zaczynaly grac nawet calkiem niezle.Zobaczymy jak bedzie w nowym aucie pod nowym piecem o ile ich nie sprzedam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam chyba odpowiedź.

1. Helix (którego zmiany nie biorę pod uwagę) jest za słaby żeby dobrze kontrolować membranę MDSa

2. wzmak ten nie ma dobrego dołu

3. drzwi jakby nie patrzeć też nie są za małe (omega), więc tym bardziej przydałaby się moc, której nie posiadam.

 

Znaczy się że chyba zostanę przy tym, co mam.

 

Greg, tak niezobowiązująco, mógłbyś skrobnąć cenę za którą byłbyś w stanie puścić tego MDS08? edit:(o ile oczywiście jeszcze aktualne). Może pomyślę o jakimś fajnym i oddzielnie zasilanym tyle (a nie przypadkowym pudle, którego się pozbyłem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...