Skocz do zawartości

Zasilanie CA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuję porady odnośnie zasilania CA w mojej Celinie V gen. 2.0 Gti. Wygląda to tak: przód zasilają dwa u-dimension Glow 2075 (2x75 każdy). Do każdego podpięte DLS R6A. Kable zasilające plusowe 16mm2 lecą prosto z aku oddzielnie do każdego wzmacniacza. W bagażniku sub DLS MW110 350 watt, zasila go Rodek 2180a (1x610 na mostku). Kabel zasilający do niego 25mm2 również prosto z aku. Wszystkie masy podpięte do karoserii w bagażniku. Generalnie wszystko ok, tyle że przy mocnym graniu kiedy sub mocno uderza widzę na wskazówce od ładowania (na odpalonym silniku) lekkie tętnienie, bardzo delikatne. Światła nie mrugają. Nic drastycznego się nie dzieje.

I teraz tak:

 

1. Po ostatnich regulacjach dużo grałem dość głośno, czasem na postoju, czasem na silniku. Moc aku trochę podupadła, więc go doładowałem na full. Zastanawia mnie czy przy takim zestawie alternator wyrabia z ładowaniem aku i zasilaniem tego wszystkiego?

2. Czy wskazane było by dołożenie do tego wszystkiego kondensatora/kondensatorów buforujących? I czy jednego na całość czy np. 3 każdy na oddzielne zasilanie każdego wzmacniacza?

 

Co sądzicie? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa :

Jaki masz alternator?

 

Kable miedzy alternatorem, akumulatorem i masą zmienione?

 

Druga - zrób pomiar miernikiem na akumulatorze a także na wzmacniaczach przy wyłączonym audio i przy mocnym "łupaniu". Kupowanie kondensatorów może nie pomóc a tylko wywalisz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli między alternatorem, akumulatorem i masą nie zmieniałem. Są takie jak fabryka założyła, czyli pewnie za cienkie. Jakie powinienem w moim przypadku założyć? A co do pomiarów - jakie powinny być wskazania miernika przy wyłączonym audio i jakie przy mocnym "łupaniu" żeby mieściło się to w jakiś normach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od kabla i prądu który przez niego płynie, wszystko podstawiasz do wzoru i wszystko wychodzi.

 

http://www.elfro.pl/FAQ/Obliczaniespadk%C3%B3wnapi%C4%99%C4%87.aspx - tu taki prosty kalkulator, nie sprawdzałem jego poprawności, ja liczyłem sobie sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...