Skocz do zawartości

Czym wytłumić boczek wrotek ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie pisałeś, że porównanie itp.

ale jak się ma do tego pasta Braxa ?? (że więcej waży to wiem)

Kto stosował te dwie rzeczy i ma porównanie ...

no to czytaj dokładniej

 

Nie wiem jak pasta Braxa, ale bardzo dobrym i tanim rozwiązaniem jest tzw. "baranek" miałem samą piankę na boczku, po położeniu 5 warstw baranka boczek się nie tłucze, a i kasa została w kieszeni :)

ciekawe rozwiązanie ... ale baran śmierdzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciekawe rozwiązanie ... ale baran śmierdzi :(

 

podpinam sie pod temat bo sam tez bede musial oblozyc czyms tapicerke, marcin, ten baranek tak sobie smierdzi i smierdzi ?:D czy w koncu traci zapach i jest raczej neutralnie ? (chodzi mi o to jak by sobie ten boczek tak polezal pod zadaszeniem na dworze pare dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po położeniu pasty Braxa na boczek w/w element staje się twardy jak kamień.To tak jakbyś zażywicował boczek kilkoma warstwami

 

aha ... ja myślałem że jest to plastyczna pasta nawet po zaschnięciu ...

właśnie o taką odp mi chodziło ... dziękuje

a różnice między pianką ? tzn zdaje to lepiej egzamin na boczku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ... ja myślałem że jest to plastyczna pasta nawet po zaschnięciu ...

właśnie o taką odp mi chodziło ... dziękuje

a różnice między pianką ? tzn zdaje to lepiej egzamin na boczku ??

 

żeby zrobić naprawdę grubą warstwę to po wiaderku na drzwi , czyli 800zł na dzień dobry ,

 

co da usztywniony plastik skoro otwory technologiczne są zamkniete matą+ alu np u mnie ? tu chodzi tylko aby plastik nie brzęczał , maty piankowe mają b.duży wsp.izolacji termicznej co oznacza że w lato mniej ciepła wchodzi a zimą mniej zimna.

 

Pasat Braxa jest przeznaczona do wytłumiania rezonansów niskich częstotliwości , czyli metale , a plastiki to nie są niskie rezonanse

 

maty typu pianka,wełna , włókna wełny , są to materiały absorbcyjne , to oznacza że pochłaniają odbicia oraz efekt'' echa ''

ten właśnie niekorzystny , czemu komory odsłuchowe są wytłumione stożkami ? przecież można by zrobić ściany z grubego betonu ? to samo wnętrze samochodu jeżeli jest dobrze wytłumione , odbicia itd ,flokowanie także ma za zadanie redukcje odbić ,

 

 

 

można powiedzieć ,że pianki mają za zadanie izolować oraz pochłaniać to co przedostało się do wnetrza pojazdu , przecież lepszy odsłuch to nie tylko dobre drzwi ale cisza we wnetrzu , odcięcie szumów powietrza , dźwięku przejeżdzających samochodów , i całej masy innych szumów .. to izolacja natomiast to co się przedostanie do wnętrza musi być skutecznie

pochłanianae przez komórki otwarte właśnie , także Dynaliner i GMS-02 to świetne materiały absorbcyjne.

 

 

Natomiast W DB dragu fali nie trzeba pochłaniać tylko jak najmocniej ją odbijać żeby wydłużac jej długość także. wytłumienie pod SQ , a pod DB BRAG to dwie inne historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flokowanie także ma za zadanie redukcje odbić ,

 

 

 

 

Natomiast W DB dragu fali nie trzeba pochłaniać tylko jak najmocniej ją odbijać żeby wydłużac jej długość także. wytłumienie pod SQ , a pod DB BRAG to dwie inne historie.

Od jakiej częstotliwości i z jaką intensywnością jest w stanie flok o gr. 1mm i podobnej długości włosia redukować odbicia?

 

W jaki sposób wiskoelastyczne materiały tłumiące "wydłużają długość" fali dźwiękowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiej częstotliwości i z jaką intensywnością jest w stanie flok o gr. 1mm i podobnej długości włosia redukować odbicia?

 

 

 

 

W jaki sposób wiskoelastyczne materiały tłumiące "wydłużają długość" fali dźwiękowej?

 

 

flok z małą intensywnością może 0,5dB, powyżej 2kHz zapewne

 

 

nie wydłużają fali,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...