Skocz do zawartości

VW POLO / Pablo !


pawellaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

miejsce na masę nie jest złe , ważne żeby było oskrobane pod oczkiem . Twoje piece są prądożerne i ten kabel wydaje mi się że to CCA nie OFC . Jak dla mnie dał był 35mm2 OFC i spokój przy zmianie sprzętu na mocniejszy . Sprawdz spadki na wzmaku i będziesz wiedział czy trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tematem akumulatora :) zbliza sie 10-ty , czyli beda pieniazki, czas cos aktywnie posmigac : ) jakies pomysly czym uspokoic tweterek ht25 ?:) najlepiej cos niedrogiego , klasy kenwoodow ktore mam : )

Utnij go na 7khz i wepnij ze trzy rezystory, może mu to pomoże :super:

A tak na serio, to kup sobie kluchy soniaka xm-2020, powinien złagodzić sytuację. Nawet jak się nie spodoba, to te 70-80 zł nie jest aż takim majątkiem.

Na giełdzie ktoś go sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij go na 7khz i wepnij ze trzy rezystory, może mu to pomoże

A tak na serio, to kup sobie kluchy soniaka xm-2020, powinien złagodzić sytuację. Nawet jak się nie spodoba, to te 70-80 zł nie jest aż takim majątkiem.

Na giełdzie ktoś go sprzedaje.

 

2020 no na sam poczatek moze byc aczkolwiek czy jest sens pakowac sie w cos co moze sie watpliwie sprawdzic? malo to gienkow na gieldzie lezy w dobrych pieniadzach i tylko czeka az je ktos pod tweeter podepnie? natomiast zmiana ciecia juz owszem da bardzo wymierny efekt, na 4-5kHz wystarczy w zupelnosci aby uspokoic ten chaos po srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2020 no na sam poczatek moze byc aczkolwiek czy jest sens pakowac sie w cos co moze sie watpliwie sprawdzic? malo to gienkow na gieldzie lezy w dobrych pieniadzach i tylko czeka az je ktos pod tweeter podepnie? natomiast zmiana ciecia juz owszem da bardzo wymierny efekt, na 4-5kHz wystarczy w zupelnosci aby uspokoic ten chaos po srodku

Wiesz podałem mu najtańszą opcję zmiany :)

SA30 by kupił, też by było dobrze. Ale ja zacząłbym od 2020 i bawił się cięciami, skoro tylko jest aktywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie : )

 

temat tez dotyczy tweeter więc:

 

sa one jakos wymagajace pradowo? 6 ohm / 200w rms...

 

Byle co tego nie ruszy , głośniki lubią moc

 

i

 

z mojej praktyki wynika ze... to forumowy mit, ze na tweetery wystarczy dobre 15-25W, u mnie tweeter zagral dobrze dopiero jak dostaje 75W a przeciez ja mam "kiepskie" HT25

 

 

a na koniec

 

A konkrety sa takie , ze mało kto wie jak te parametry czytać

Podana moc nie jest dopuszczalną mocą jaką może przetwarzać ten głośnik.

Jest to całkowita moc zestawu w skład jakiego może wchodzić , przy określonej częstotliwości podziału , nachyleniu zbocza i typowego rozkładu widma sygnału.

Sam głośnik wysokotonowy nie przetwarza większej mocy średniej niż 5 do 10 W , zresztą mniej chodzi o konkret a bardziej o ideę.

 

i wyciągnij wnioski sobie sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15w to chyba do delikatnego plumkania i cieszenia sie detalem, a nie pełnego wysterowania i kontrolowania tw :D

Dla potrwierdzenia mojej teorii- 35w z hajendowego oldowego helixa klękało powyżej pewnej głośności, tw piaszczył i piszczał, co Wy na to?

Co do cięcia 6,3khz jak dla mnie jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...