Skocz do zawartości

JBL i PEIYING potrzebuję pomocy.


karol66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie użytkowników.

Posiadam samochód VW POLO 9N z 2002r i od jakiegoś czasu seryjne nagłośnienie znajdujące się w przednich drzwiach, zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa. Trzeszczy, obciera coś, aż przyprawia mnie o ból głowy! Dlatego postanowiłem troszkę poczytać i wymienić standardowe granie na coś lepszego. Nie chodzi mi tutaj o takie granie, że będą mnie słyszeć miejscowość dalej.

Oczywiście wymiana odbędzie się tylko i wyłącznie w przednich drzwiach.

Szperając po allegro i po waszym forum, wpadły mi w oko takie głośniki:

JBL POWER P6560C - link - http://allegro.pl/jbl-power-p6560c-kurier-gratis-gwar-polska-kielce-i1679071582.html

oraz następujące radyjko:

PEIYING PY9902 - link - http://allegro.pl/peiying-radio-stacja-2din-navi-dvd-gps-bt-py-9902-i1669741239.html

oczywiście maty wygłuszające nie będę już wklejał na forum.

 

Zwracam się drodzy forumowicze z prośbą o dobranie jakiegoś wzmacniacza do tych głośników i kabli, aby się dobrze i przyjemnie słuchało :)

 

Pozdrawiam Serdecznie

Karol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi, gdzie na forum takie coś wpada w oko?

 

To jest znaczenie ogólne, miało na celu poinformować, że forum zostało przejrzane i FAQ przeczytane, jednakże ja nie interesowałem się takimi rzeczami, dlatego zwracam się z prośbą do Was o wyliczenie jakiej mocy i firmy ma być kupiony wzmacniacz i czy w ogóle ma być, czy te głośniki sprostają moim oczekiwaniom. Proszę o poradę, a nie chwytanie za słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po allegro i po waszym forum, wpadły mi w oko takie głośniki:

 

 

:rotfl: :rotfl: Jeśli faktycznie, to ktoś musiał być chyba pijany :lamer:

 

 

Oczekując jakiejkolwiek odpowiedzi napisz chociaż ile PLN masz do dyspozycji i czy sprzęt może być używany.

 

To jest znaczenie ogólne, miało na celu poinformować, że forum zostało przejrzane i FAQ przeczytane,

 

Udowodniłeś tylko że jednak nie przeczytałeś ;) Kompletnie nic ! Bo nawet nie podałeś wymaganych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl: :rotfl: Jeśli faktycznie, to ktoś musiał być chyba pijany :lamer:

 

 

Oczekując jakiejkolwiek odpowiedzi napisz chociaż ile PLN masz do dyspozycji i czy sprzęt może być używany.

 

 

 

Udowodniłeś tylko że jednak nie przeczytałeś ;) Kompletnie nic ! Bo nawet nie podałeś wymaganych informacji.

 

 

Dobra, OK nie potrzebna zbędna dyskusja.

Kwota 3000zł, sprzęt nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota 3000zł, sprzęt nowy.

 

złożę Ci zestaw za 2,2k pln nowe głośniki, używane radio i wzmaki, nie będziesz chciał nigdy wracać do tego tematu nigdy więcej :P niestety nie chcesz używek, więc ... składaj co tam chcesz :D ja jestem głuchy i nic nie słyszę ;)

 

seryjne nagłośnienie znajdujące się w przednich drzwiach, zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa.

 

prosiły o litość, a właściciel nie słyszał, takie są skutki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waski

Tak jak już napisałem pod względem technicznym jestem laik, wybrałem radio takie, ponieważ zależało mi na pełnej zabudowie i sporym ekranie wraz z nawigacją, a do jbl nie wracajmy.

 

W tej kwocie zależy mi tylko i wyłącznie na systemie przednim, jak na razie, czyli radio, głośniki, okablowanie, maty no i właśnie nie wiem, dlatego pisze tutaj, chyba wzmacniacz...

 

 

Panowie doradzilibyście wreszcie coś konkretnego, bo jak na razie nie dowiedziałem się nic.

 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - może ktoś jednak kategorycznie nie chce używek ;) Ja jestem w stanie to zrozumieć ale niestety z nowych rzeczy nie jestem w stanie złożyć systemu który by MNIE zadowolił w tej kwocie ... :( Niech bardziej osłuchani coś polecą a może z biegiem czasu kolega jednak dojdzie do wniosku że używki w 95% biją na głowę nowe " made in far, far east ".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy Ci na bagażniku ? jeśli nie tak bardzo to taki zestaw na szybko :)

 

Radio - Alpine CDA-9833 ( używane ok. 550 zł );

Głośniki przód - Morel Tempo 6 ( nowe ok. 420 zł );

Sub - Audio System HX08SQ lub 10 ( max. 700 zł nowy 10", 8" jest tańsza );

Wzmacniacz - w zależności co trafisz, Xetec 4G-600, Nakamichi PA4100 ( używane ok. 700-800 zł ) ostatecznie dokupujesz jakiś mały majętny wzmacniacz na tweetery z cyklu Sony XM4520 i masz komplet do pełnej aktywki z radia ( ok. 150 zł dodatkowe, oczywiście używany );

 

Łącznie masz maksymalnie w najdroższej opcji 2620 zł. Reszta zostaje na kable, maty, oprawki i itp. + zrobienie skrzynki na suba.

Dało się ? - odpowiedź masz powyżej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo :

 

Alpine CDA 9855r

Rockford Fosgate T400-2 lub T400-4 ( możliwość mostkowania do zasilenia przodu lub przodu + nie wymagający sub )

DLS R6A

Kable, oprawki, maty itp

 

Przy dobrze zrobionych drzwiach sam przód będzie targał nogawkami. Spora możliwość rozbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak radio Alpine, dużo o tych modelach słyszałem. Nie znajdzie się jakiś zamiennik na 2 kieszenie?

Ostatecznie można wstawić już tego alpine, w drugie sobie CB zamontuje najwyżej.

Co do głośników raczej wybrał bym DLS R6A, wzmacniacz Xetec 4G-600 mnie zaciekawił i ten Audio System.

I żadnego kondensatora do tego nie potrzeba?

Chłopaki jakie kable do tego kupić?

Jakie maty najlepsze i wmiare tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak radio Alpine, dużo o tych modelach słyszałem. Nie znajdzie się jakiś zamiennik na 2 kieszenie?

 

nie, nie znajdzie. wszystkie te radia mają pełną aktywke, a z tego co mi wiadomo to żadne radio 2DIN na rynku nie posiada pełnej aktywki, no chyba, że zastosować zewnetrzny procesor, ale to nie ten budżet.

 

Maty STP lub GMS, bawiłem się kiedyś w APP, ale to przepaść technologiczna jesli chodzi o komfort pracy z pierwszymi i ostatnimi. Kable - 50mm2 zasilający max, w sumie 35mm2 powinno starczyć ,a na woofery 2.5mm2, na tweetery 1,5mm2 i o wszystko będziesz spokojny, sygnałówki tez jakieś markowe ale nie popadaj w skrajnosci i nie kupuj sygnałówek za kilkaset złotych ;) good luck:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xetec 4g-600 to bardzo fajny wzmacniacz. Mi udało się kupić takiego za 550 zł. Po przesiadce z blaupunkta gta 4 na xeteca zaraz pozbyłem się blaupunkta i postanowiłem że już nigdy nie zmienię wzmacniacza na inny :) . Wzmacniacz bardzo dynamiczny, mający sporą moc a przy tym bardzo dobrą jakość dźwięku. Może nie miałem okazji porównać go z innymi dobrymi wzmacniaczami, ale jak dla zwykłego zjadacza chleba jakim jestem to wzmacniacz naprawdę wymiata. Co do kabli to pod samego xeteca w sam raz są 25 mm2 ale na wszelki wypadek możesz dać 35mm2 jakbyś kiedyś 2 wzmacniacz dołożył. 50mm2 to już moim zdaniem lekka przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!!!

 

Sub - Audio System HX08SQ lub 10 ( max. 700 zł nowy 10", 8" jest tańsza );

 

Zastanawiam się nad wyborem suba tak do 5oozł. Tutaj kolega wyżej nawiązał trochę do mojego pytania, cena nowego AS HX08SQ to około 500zł. Zastanawiam się jednak czy za te pieniążki nie dorwał bym czegoś lepszego ale używanego? np. z ROCKFORD FOSGATE lub Earthquake

Sprzęt:

głośniki przednie - Morel Tempo 6

Wzmak - Audio System Twister F4-400

muzyka to trance, house, electro

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maty STP lub GMS, bawiłem się kiedyś w APP, ale to przepaść technologiczna jesli chodzi o komfort pracy z pierwszymi i ostatnimi. Kable - 50mm2 zasilający max, w sumie 35mm2 powinno starczyć ,a na woofery 2.5mm2, na tweetery 1,5mm2 i o wszystko będziesz spokojny, sygnałówki tez jakieś markowe ale nie popadaj w skrajnosci i nie kupuj sygnałówek za kilkaset złotych ;) good luck:)

 

 

Co do mat to racja, nie ma co kupować App itd. jak juz to dekarka, chociaż za kilkadziesiąt zł więcej masz juz stp.. Natimiast kable 50mm2 to juz nawet nie jest przesada tylko beznadziejny posmysł i totalna strata gotówki... Do tego 20mm2 ci starczy z zapasem, a kable głośnikowe 1.5mm2 możesz śmiało dać nawet na woofery.

Jesto to opcja troche ekonomiczna, ale przy tej kwocie lepiej dołożyc pod porządnego systemu przedniego. HF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesto to opcja troche ekonomiczna, ale przy tej kwocie lepiej dołożyc pod porządnego systemu przedniego.

 

Nawet super system nie zagra na miarę swoich możliwości w drzwiach przygotowanych byle jak. Dlatego budżet na maty powinien być adekwatny do tego na głośniki ;)

 

Panowie jeszcze mam pytanko jedno, czy jakiś kondensator trzeba dawać ??

 

Nie. Strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...