Skocz do zawartości

Morel Tempo 6 + XM6020, gra to słabo...


czuczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy ktoś ma problem z basem zawsze pierwszym winowajcą jest ta cholerna przeciwfaza... szkoda że często okazuje się że to jednak nie to.

 

9855 ma wyjście rca 4V i mniej więcej tak powinno być ustawione na wzmacniaczu, jeśli masz zakres tylko do 2V to tak powinien być ustawiony.

 

Może winien jest sam wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale XM nie słynie jakoś szczególnie z gry dołem.

W swoim budzecie ma ponadprzecietną srednice i dośc szczegółowa ale spokojna góre.

Dół jest bardzo kontrolowany,punktowy ale raczej nie mięsisty,ciągnący sie.

I stąd tego dołu moze sie poprostu wydawac mało.

Jezeli masz czystą szczegółową górę,lekko wyeksponowaną srednice i punktualny,krótki kick to raczej.....z XM-em jest wszystko wporządku.(radio na flat).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie no- miałem XMa i nie jest aż tak fatalnie :) Świetnie sobie radził z PB SC6, natomiast Hertzów HSK to on już nie oganiał (oczywiście to moja opinia i możecie się z nią nie zgodzić ) Wydaje mi się, że xm dobrze brzmi pod głośniczkami mniejszej mocy znamionowej... Ale bez dobrze zrobionych furtek nic nie zagra. PB pod soniaczem zagrały mi duzo gorzej niż seria vw passata b5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale żeby radio lepszy bas miało?

To jest wszystko pojęcie wzgledne.

Lepszy bas-bardziej dudniacy?

Co to jest lepszy bas-przekoloryzowany?

Że jest go wiecej niz innych dźwieków?

Jeżeli to jest lepszy bas to....tak radio mogło mieć lepszy bas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem lepiej niz własciciel ale :

mam podbicie 6db na pasmie niskich tonów i mx system na 3 ustawiony.

Wiec po tym sądzę że, bas był dudniący,przekoloryzowany i było go wiecej niż innych dźwięków.

Po podłączeniu pod XM-a który według mnie dołem rewelacyjnie nie gra jest poprostu niskich oktaw "mniej"

Ot cała moja nieomylnośc :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem 3 egzemplarze xm-6020, i faktycznie basu/wykopu mają stosunkowo mało w porównaniu np do alpine 3549 czy v12 f400. Radziłem sobie podbijając trochę bas i nie było źle. Uważam że xm6020 ma trochę za bardzo wyeksponowaną górę, która jest taka hmm....jakby to ująć .."krystalicznie soczysta" przez co może sprawiac wrażenie dominacji wysokich nad basem. Ale żeby pod samym radiem było więcej basu....hmmm??

A czy drzwi były wytłumione pod samym radiem czy dopiero jak podłączyłeś xm'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o zmianie,sprawdzeniu fazy było pisane już chyba wczoraj praktycznie odrazu jak pojawił sie post z problemem.

Zakładam,ze jak uzytkownik nadal o problemie pisze to polaryzacje sprawdził.

Bo jak nie ,tylko dalej sie rozpisuje to wyglada na to,że faktycznie co niektóre szczególnie moje wypowiedzi (nie ukrywam tego) moga wydawać sie dziwne :(

Poprostu pojawiła sie sugestia odnosnie zmiany fazy,przyjąłem ja za sprawdzoną i dalej staram sie szukac rozwiązania skreślając przeciwfaze z listy potencialnych mozliwych przyczyn.

Jeżeli przeciwfaza nie została sprawdzona,wszystkie moje wypowiedzi mozna o przysłowiowy "kant pupy" rozbić i uznac je za oszalałe :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak Daniel napisał jak radio może mieć lepszy dół niż wzmak który jest całkiem w miarę rozsądny. Tutaj niż do rzeczy nie mają forumowe hity. Coś jest źle po podłączane lub poustawiane (wzmak może wadliwy). Drzwi wytłumione to tempo pod wzmakiem powinny całkiem fajnie sobie radzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś wcześniej nie zajarzył - te forumowe hity to była taka ironia..... :zabanowany:

Tak jak już wcześniej pisałem nie ma opcji żeby pod radiem był wiekszy bas niz z pod XM-a. Cos jest ewidentnie skopane w instalce.

 

co jak co ale my tu pitu pitu a autor nie daje oznak życia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem, clio i CA rozebrane. Przeciw fazy nie było na 100%, drzwi szczelne w miarę możliwości, gain ustawiony dobrze, radio ustawione domyślnie tzw reset. Poprowadziłem kable do drzwi włożyłem płytę z tak zwana łupanką jak ktoś poradził i szok. Na ustawieniach dotychczasowych czyli MX na 3 i podbicie niskich +6db w samochodzie buczy gra az za mocno... Czy to zasługa kabli "tylko 1.5" czy jakieś tajemniczej opcji w radiu o której nie wiem a to raczej nie możliwe. Rozbierając wszystko dokładnie patrzyłem czy + z - nie jest zamieniony. Owszem płyty dotychczas które słuchałem (yen typ mes - kns, parias, wfd ...) maja o wiele mniejszego kicka od dancowych łupanek ale jest poprawa i to spora. Tylko czemu ?? wzmacniacz nie przebił sie przez standardowe druciki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik tony_tr dnia 23 czerwiec 2011 - 22:20 napisał

 

 

Kolega pisze, że pod radiem grało to lepiej to po co wszyscy bezsensownie dopytują się czy drzwi są dobrze zrobione?

 

 

 

 

bo to jest podstawa, dopóki drzwi nie mają pompować, to wszystko jest ok, jak mają zacząć to zaczynają wychodzić babole ...

 

Tak na logike - skoro pod radiem na tych rzekomo spartolonych drzwiach bas byl i silniejszy i jakosciowo lepszy to pod mocniejszym zrodlem na tych samych drzwiach mialoby byc gorzej?? Zgodze sie ze jesli popelniono bledy w wytlumieniu drzwi moze to zagrac ciut gorzej niz teoretycznie potrafi ale na pewno nie slabiej niz na radiu... Bo jesli wieksza moc na tych samych drzwiach powoduje slabsze i rozlazle basy to nic tylko podpiac im po 10 wat i bedzie hajend.

 

A tak na powaznie to jak dla mnie dwie prawdopodobne przyczyny:

odwrotna faza - co naprawde latwo sprawdzic i wyeliminowac

lub cos nie tak ze wzmakiem - dla proby mozna podpiac inna sztuke 6020 lub jakis porownywalny wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logike - skoro pod radiem na tych rzekomo spartolonych drzwiach bas byl i silniejszy i jakosciowo lepszy to pod mocniejszym zrodlem na tych samych drzwiach mialoby byc gorzej??

 

Oczywiście że może. Uciśnij blachę drzwi jednym palcem a potem potraktuj ją młotkiem. Zobaczysz kiedy ugnie się bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może. Uciśnij blachę drzwi jednym palcem a potem potraktuj ją młotkiem. Zobaczysz kiedy ugnie się bardziej ;)

Utrzymajmy jakas skale - ja bym rozpatrywal palec wskazujacy i kciuk - co do mlotka to juz raczej by musialobyc powyzej kilowata na zestaw przedni a to juz chyba niecodzienna sytuacja ;) :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba pewne rzeczy przerysować by lepiej zobrazować problem ;) Oczywiście także w tej sytuacji skłaniam się do błędu w podłaczeniu co już wcześniej sygnalizowałem. Jedynie podkreślam że wygłuszenie drzwi może mieć różny wpływ na dźwięk w zależności od np. mocy całego zestawu ( głośniki + wzmacniacz ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz raczej by musialobyc powyzej kilowata na zestaw przedni a to juz chyba niecodzienna sytuacja ;) :zdrowko:

 

głupota ... dobrze osadzone głośniki ruszą Ci matę położoną na drzwi w otworach konstrukcyjnych i zaczną z nią tańcować. Nieistotne czy to będzie 60W czy 150 ... zobacz chociaż domowe głośniki, większość jest BR, zaklej port samą matą i zobacz co się dzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...