Skocz do zawartości

Car audio laik czyli co kupic


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam rozbudować Car audio w swoim Colcie i po przeczytaniu wielu opinii znawców o różnych (niedrogich) głośnikach mam wodę z mózgu i już zupełnie nie wiem co mam kupić.

Tyle tytułem wstępu. Opiszę co mam, co zrobiłem co zrobię i jak to w tej chwili wygląda - może ktoś doświadczony mi pomoże :D

 

Auto COLT CA0 94 wygłuszony caly tył karoserii (blachy i boczki ) w weekend będzie wygłuszany przód auta (drzwi i podłoga) dach kiedys.... (rodzaj mat pomińmy bo w odpowiednim momencie ocknąłem się i nie kupilem dynamatów a za kasę kupiełem wzmak i głosnik)

Radio : Pioneer DEH P6000UB

Wzmacniacz: Helix H400

SUB: DLS RW10 chwilowo (od 2 lat) w zamkniętej skrzyni 21l (plan przeniesienia w podłogę w miejsce koła zapasowego)

Kable zasilające DIETZ 20mm

Kable sygnałowe Dietz i Signat

 

Pierwotnie chciałem z USA ściągać DLS UP6 ale wciągnąłem się w projekt auta 4x4 i szkoda mi pieniędzy.

Innymi słowy chciałbym zakupić zestaw odseparowany na przód do 300zl i nie wiem co dobrać (chętnie używany w dobrym stanie).

Słucham rocka i innych ciezkich brzmień i juz przyzwyczaiłem się że głośniki (tanie)sobie z tym nie radza - nie oczekuje cudów.

Czytałem porównania Helixa B 62.1 / PB sc6 / Helix DSK 165 / Bull Audio CS650.75 i co "znawca" to inna opinia.

To co mi pasowało po odsłuchu jest poza moimi zasięgiem finansowymi (rainbow/dls/U-Dimension).

Pomocy bo już mam dość czytania ze wysokie w dsk165 brzmia jak kotlet na patelni a w Helixach niskie jak bicie pala o karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zamontowany tani Helix ,wcale nie gra na dole jak pałą w karton.

Wiele jest takich opinii ale nie wiem czy ktoś pisze a nie słuchał tylko powiela jakąś głupote,czy miał takie "prześwity" w drzwiach ze brak niskich oktaw spowodowany był własnie złym montażem.

Cięzko powiedzieć ale ja osobiście jeden taki zestaw montowałem i tweeter jak na taki budżet nie najgorszy,woofer także.Równy zestaw który przy old-owych 40 wattach sinus potrafi juz fajnie umilic jazde samochodem.

Pozdrawiam.

PS.pisze o DB 62.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwałem tych Tonsili i trafilem na to :

 

http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-dego-st-650-i1675671306.html

Dego ST-650

Pytanie czy warto? teoria mówi ze to wyzszej klasy zestaw, z praktyką róznie bywa, a za tą samą kasę moge mieć to co polecano mi wyżej:

 

http://allegro.pl/okazja-tonsil-speed-1700s-i1685185597.html

Tonsil Speed 1700S

 

Brak opisanego linku!

Naruszenie 6pkt regulaminu SCA

 

Pozdrawiam Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tych tonsili, i słuchałem tych dego, dego w niewygłuszonych drzwiach od passka b5, tonsil w wygłuszonych dekarką, generalnie tonsile grały ok, jednak słuchając dego byłem w szoku, biorąc pod uwage ze furtki zwykłe, fakt ze napędzane dls'em. Dego moge polecić, ale każdy ma swoje zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...