Skocz do zawartości

budowa niewielkiego subwoofera do auta


staH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Sprawa jest następująca - na przełomie sierpnia i września mam zamiar zmienić auto. Szczególnie w moje gusta trafiło bravo/brava.

 

Oczywiście jakieś niestandardowe CA to konieczność.

CO mam?

Na tą chwilę radio pioneer deh-p7400mp + zestaw helix b62c (mam jajka do basu w obecnym aucie ale do następnego chcę zrobić skrzynkę)

Auto będzie posiadało instalację gazową + koło zapasowe w bagażniku więc niewiele miejsca już zostanie, dlatego skrzynka musi być niewielka. (myślę, że coś ok 25-30l da się tam jeszcze włożyć)

Wykonana będzie z MDF'u tylko nie wiem jaka grubość będzie odpowiednia? 15mm? 20mm?

Jaki głośnik z serii tanio a dobrze? Tanio to dla mnie przedział 100-200 - im taniej tym lepiej dla mnie. Niekoniecznie nowy, jeśli trafi się pewniak używany to nie widzę problemu żeby go kupić.

Wzmaka nie mam ale chciałbym kupić coś co będzie podłączone do helixów i do suba (jeden do wszystkiego) A jeśli jest taka opcja to też żebym dalej miał regulację przód/tył w radiu (ma wyjście na 3x wzmacniacz)

 

Wiem, że skrzynkę trzeba wyliczyć, BR o ile w ogóle będzie, trzeba znać jakieś dane głośnika... ale najpierw chyba trzeba wybrać głośnik :P

Pomożecie mi z tym? Chcę sobie powoooli wszystko budować. Na ten moment budowania interesuje mnie zakup nowego głośnika na allegro (żeby nie szukać tylko być pewnym, że są dostępne)

Najpierw wybrać głośnik, później zakupić MDF, skręcić i skleić, wygłuszyć skrzynkę, kupić BR i złącza, na końcu głośnik i wzmacniacz (bo przez pierwsze tygodnie najwięcej pieniążków potrzeba przy aucie) Interesuje mnie coś na głośniku 20-25cm - to ze względu na rozmiary skrzynki. Tak mi się wydaje, że w małym aucie i to starczy. Na wzmacniacz też nie chciałbym wydawać więcej niż 200-300zł. (myślałem o chwalonych alpine v12, ale są jeszcze inne przecież ^^,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...