Skocz do zawartości

Radio, Zestaw odesperowany, wygłuszenie drzwi - jaki koszt ??


snoop15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu napisze że nie znam się na car audio za bardzo i chciałbym się dowiedzieć ile by trzeba mieć kasy aby sobie coś dobrego zakupić :)

Chodzi mi o koszt wygłuszenia drzwi + zestaw odesperowany + radio (do honda civic 5gen sport/coupe). Oczywiście na początek chciałbym konfiguracje bez suba, dopóki bym nie nazbierał i kupił jakiegoś porządnego niż od razu kupić jakąś cienizne i być nie zadowolonym. Również chciałbym się zapytać czy do zestawu odesperowanego potrzebny jest tez wzmacniacz czy wystarczy mu tylko radio ? Chodzi mi aby to grało w miarę fajnie żeby był słyszalny bas tak jak np w nowszych audi z seryjnym audio. Muzykę jaka słucham to rożnie, podam może po tytułach bo na gatunkach muzyki się nie znam:

 

R.i.o - [Amnezia Super Hits 53 CD01 #03] Like I Love You (Money-G Radio Edit)

Pitbull Feat. Ne-Yo, Afrojack And Nayer (BY @ello-) - Give Me Everything [Tonight] (Radio Edit)

Komodo - Keep Control (Conrado Remix)

 

Cos z tych klimatów i czasami disco polo :)

Jak wcześniej pisałem nie znam się na car audio i jego cenach, więc strzelam, że na radio,zestaw odesperowany i wygłuszenie drzwi do max 1500zł, dało by radę coś w miarę fajnego znaleźć, używki wchodzą oczywiście w gre :)

 

Z góry Wam dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się da :) Tylko że takich tematów wiele już na forum ...

Sam masz zamiar montować ?? gdzie zamieszkujesz ?? może ktoś pomorze ...

Radyjko 400-500

Wygłuszenie, dystanse, przewody ok 400

więc już wiele nie zostaje ... ale coś w używkach można dorwać sensownego i hitowego ;) czyli stare Alpinki lub soniacze ... troszkę w giełdzie jest tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Myślałem już że nie da rady czegoś złożyć, 400-500zł za radyjko używane czy nowe? Do zestawu odesperowanego można by którąś stówke dołożyc jesli taka potrzeba, ale czy potrzebny bedzie wzmacniacz do tego zestawu odesperowanego, czy wzmak tylko pod suba? Mam zamiar sam zakładać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 zł to całkiem niezła suma i da się poskładać poprawnie grający zestaw. Generalnie wszystkie informacje znajdziesz już na forum gdyż tematów o wygłuszeniu, radiach, wzmacniaczach jest bardzo, bardzo dużo. Na początek jednak proponuję Ci odrobinę lektury w postaci FAQ Nazara - znajdziesz go na forum lub w google. Rozjaśni Ci się może co-nieco.

 

Radio - a zachwalę to, co sam mam , a co mi tam :D Alpine CDA 9855. Poprawne brzmienie, procesor na pokładzie więc daje możliwości "zabawy" . Używka w d.bd. stanie do kupienia za 500-650zł.

 

Na wygłuszenie 100 - 200 zł - maty GMS lub STP - poszukaj na forum i sam zdecyduj.

 

Kable, bezpiecznik - ok 100 - 150 zł.

 

Głośniki - na myśl przychodzi mi MOrel Tempo 6 ale trzeba by dobrze poszukać by kupując używki zmieścić się w budżecie.

 

Wzmacniacz - jakiś dobry klasyk ( tak wiem - forumowe hity :P ) Sony XM6020 lub podobny z serii XM, Kenwood PS200T, coś z Rodka , jeśli się trafi...

 

Nie bój się używek - nie raz wielokrotnie przewyższają jakością nowe, znacznie droższe zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak zaczynam czytać to chyba nie da rady tego sam podłączyć hehe ;d jakiś bezpiecznik wystarczy go gdzies włożyć tylko, czy chodzi o kondestator?

Jesli do odesperowanego zestawu jest wzmak ptorzebny to w przyszlosci do suba bede musial zakupic drugi wzmak rozumiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - to tylko wygląda skomplikowanie :) Dasz radę samemu.

 

Oprawę bezpiecznikową z bezpiecznikiem daję się na kablu zasilającym, jak najbliżej akumulatora. Wartość bezpiecznika dobiera się do przekroju tego kabla. Jest to bardzo ważny element od którego zależy bezpieczeństwo Twojego auta a nawet i Twoje życie !

 

Kondensator sobie odpuść ;)

 

Wzmacniacz na system przedni jak najbardziej - samo radio ma ok 20W RMS na kanał, spore zniekształcenia, słabą kontrole itp. Możesz kupić wzmacniacz 4 kanałowy - wtedy 2 kanały zasilają przód a dwa pozostałe, po zmostkowaniu,zasilając niezbyt wymagającego mocowo suba. Ale moim zdanie lepiej zrobić to na dwóch oddzielnych wzmacniaczach, z różnych powodów.

 

PS - chodzi o taką oprawę Oprawa bezpiecznika ANL można kupić trochę tańszą, można droższą, zależnie od funduszy. Generalnie ma być to oprawa bezpiecznika ANL + odpowiedni bezpiecznik.

 

PS2 - Kable. Kable głośnikowe nie muszą być markowe, tak samo zasilające. Wystarczy że będą z czystej miedzi tzw OFC. Głośnikowe 1.5mm kw a zasilające ... w zależności od tego, jak będziesz rozbudowywał system - jeśli kiedyś zapragniesz mieć mocnego suba, to lepiej już teraz położyć grubsze kable. Myślę że 20 - 25mm kw będzie z zapasem odpowiednim. Możesz zakupić takie w hurtowni elektrycznej, tzw. spawarkowe. Plus od akumulatora, a minus.... minus zawsze polecam ciągnąć także od akumulatora, ale w ramach oszczędności można minus wziąć z masy samochodu np gdzieś w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślę ze mój ojciec będzie wiedział jak zrobić z tymi bezpiecznikami jeśli ja nie będę dal rady, bo tu tez chodzi o bezpeiczenstwo. Nie wiem czy dobrze myślę ale w przyszłości chciałbym jakiś sub od MTX lub od innego producenta na tym samym poziomie, słyszałem ze suby MTX dobrze łupią :D prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jest sporo subów które "łupią" ;) Ale musisz sprecyzować czy chcesz łupać na 200m czy mieć dobry bas ale z nutą poprawnego grania ;) Ale spokojnie - skup się na przodzie. To podstawa całego systemu. I gwarantuję Ci, że poprawnie dobrany i zamontowany zaskoczy Cię miło ;)

 

Montaż bezpiecznika jest naprawdę banalny :) Jeśli masz trochę czasu, to odwiedź dział nasze instalacje, przeglądnij jak najwięcej tematów, poczytaj i popatrz na fotki - to naprawdę jest pomocne na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dziękuje za waszą pomoc. Mam jeszcze pytanie odnośnie kabla zasilającego, bo nie mogę zrozumieć. Jest on dwu żyłowy ? jedną żyłe ciagnie sie od plusa akumulatora ale dokąd ten drugi koniec przewodu dociągnąć i jak to wygląda z minusem, bo nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to dwie osobne, giętkie żyły. Jeśli widziałeś kiedyś mała spawarke, to coś a la kable "do spawania" . Na kabel plusowy montujesz konektorek oczkowy, który później zakręcasz do klemy plusowej akumulatora, potem przecinasz ten kabel jak najbliżej akumulatora, odizolowujesz odpowiednio z obu powstałych końców i zakładasz oprawkę bezpiecznika. Zwykle polega to na wsunięciu kabla w tulejki i całości w "gniazdo" które potem skręca się śrubką na imbusa. Drugi koniec kabla plusowego wchodzi do odpowiedniego miejsca we wzmacniaczu , jeśli jest jeden wzmacniacz. Jeśli są dwa, to wchodzi on do rozdzielacza zasilania a z rozdzielacza wychodzą już dwa cieńsze przewody plusowe do obu wzmacniaczy. Kabel masowy można zamontowac analogicznie do plusowego ale już bez żadnych bezpieczników lub można znaleźć w bagażniku dobry punkt masowy, mocną śrubę, do której można będzie przykecić kabel za pomocą konektorka oczkowego. Drugi koniec oczywiście wędruje do wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - nie zamykać ;) Po drodze na pewno będziesz miał jeszcze jakieś pytania. Co do sprzętu to .. czytaj , czytaj, czytaj ;) A najlepiej gdybyś podjechał na jakiś spot kolegów ze strefy - wtedy mógłbyś sam posłuchać i coś wybrać. Gdzie są spoty i kiedy, znajdziesz w odpowiednim dziale na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie :)

 

Chciałbym się zapytać o podłączenie zestawu Hertz DSK 165 do radia Sony CDX-GT450U. Aktualnie w aucie (passat b5) posypały się pianki w głośnikach i przy graniu słychać jak charczy. Więc postanowiłem albo kupić 4x oryg. głośniki i 4x oryg. tweetery, albo kupić Hertz DSK 165 i wstawić na przód. I teraz mam pytanie jak je podłączyć. W zestawie są 4 zwrotnice, każda zwrotnice należy podłączyć osobno pod każdy głośnik tak ?, ale jak podłączyć wszystkie zwrotnice do radia jeśli radio ma tylko 2 wejscia RCA , a zwrotnice przewody bez wtyczek RCA. Zwrotnice wyglądają jak na zdjęciu:

 

http://www.foto.glosniki.co/galeria_hertz_1/dsk_165_006_resize.html

 

Z góry dziękuje za wytlumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z Twoich planów i propozycji chłopaków (Morel Tempo) zrodziły się Hertz DSK, to ja .... podziękuję za uwagę. Po coś to kupił?? nie dość, że to słabe granie, to jeszcze na samym radiu zagrają gorzej niż fabryczne głośniki.... :krzeslem:

 

 

I teraz mam pytanie jak je podłączyć. W zestawie są 4 zwrotnice, każda zwrotnice należy podłączyć osobno pod każdy głośnik tak ?

 

TAK

 

ale jak podłączyć wszystkie zwrotnice do radia jeśli radio ma tylko 2 wejscia RCA , a zwrotnice przewody bez wtyczek RCA.

 

Po miesiącu czasu od założenia tematu wydaje mi się, że powinieneś wiedzieć iż zwrotnic pod RCA się nie podpina. Sygnał z RCA puszczasz na wzmak, a dopiero potem ze wzmaka na głośniki (zwrotnicę)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać o podłączenie zestawu Hertz DSK 165 do radia Sony CDX-GT450U. Aktualnie w aucie (passat b5) posypały się pianki w głośnikach i przy graniu słychać jak charczy. Więc postanowiłem albo kupić 4x oryg. głośniki i 4x oryg. tweetery, albo kupić Hertz DSK 165 i wstawić na przód. I teraz mam pytanie jak je podłączyć. W zestawie są 4 zwrotnice, każda zwrotnice należy podłączyć osobno pod każdy głośnik tak ?, ale jak podłączyć wszystkie zwrotnice do radia jeśli radio ma tylko 2 wejscia RCA , a zwrotnice przewody bez wtyczek RCA. Zwrotnice wyglądają jak na zdjęciu:

:padam: :padam: :padam: :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Morel Tempo będę zakładał, gdy będę posiadał swój własny samochód, na razie poruszam się samochodem rodziców w tym chcę wymienić głośniki bo popękały pianki i chce założyć albo Hertz DSK 165 lub oryginalne głośniki na wszystkie drzwi pod samo radio Sony CDX-GT450U, oczywiście od razu bym wygłuszał drzwi. I teraz nie wiem co mi radzicie?? Oryginał czy Hertz..?

 

A co do podłączania tych zwrotnic, każdą osobno pod każdy głośnik, ale ze zwrotnicy idą przewody z dwóch stron, i się ja podłącza pod głośnik a przewodem który idzie z drugiej strony do radia, ja to tak rozumiem. Czytałem że się podpina do '+' i '-' w radiu. Ale gdzie jest ten '+' i '-' jeśli radio posiada tylko wejścia RCA. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki bardzo. A co radzicie wziąć Hertze czy oryginalne, znalazłem takie aukcje z oryginalnymi:

 

http://allegro.pl/orginalne-glosniki-audi-a4-b5-przod-drzwi-i1720204466.html

 

http://allegro.pl/glosnik-glosniki-audi-a4-8e0-komplet-oryginal-i1691621230.html

 

http://allegro.pl/glosniki-audi-a4-01-07-komplet-i1682312764.html

 

Z której z tych aukcji byłyby najlepsze? Na jednej aukcji są głośniki jak dobrze widzę na zawieszeniu gumowym, a reszta chyba na piankowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki bardzo. A co radzicie wziąć Hertze czy oryginalne, znalazłem takie aukcje z oryginalnymi:http://allegro.pl/orginalne-glosniki-audi-a4-b5-przod-drzwi-i1720204466.htmlhttp://allegro.pl/glosnik-glosniki-audi-a4-8e0-komplet-oryginal-i1691621230.htmlhttp://allegro.pl/glosniki-audi-a4-01-07-komplet-i1682312764.htmlZ której z tych aukcji byłyby najlepsze? Na jednej aukcji są głośniki jak dobrze widzę na zawieszeniu gumowym, a reszta chyba na piankowym.

To w końcu jakie to auto passat czy audi a4? Bo to są głośniki do audi a tam inaczej są montowane oryginalne głośniki. Plus nawet rozmiary są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki bardzo. A co radzicie wziąć Hertze czy oryginalne, znalazłem takie aukcje z oryginalnymi:

 

http://allegro.pl/or...1720204466.html

 

http://allegro.pl/gl...1691621230.html

 

http://allegro.pl/gl...1682312764.html

 

Z której z tych aukcji byłyby najlepsze? Na jednej aukcji są głośniki jak dobrze widzę na zawieszeniu gumowym, a reszta chyba na piankowym.

 

Kolego!

 

=> Zapoznaj się z regulaminem forum - zwłaszcza punkt 6

=> Poszperaj trochę na forum naprawdę dużo razy wałkowaliśmy ten temat ;-)

=> Życzę pozytywnych efektów z nabytej wiedzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...