Skocz do zawartości

Radio w Alfie 166-tej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stałem się posiadaczem Alfy Romeo 166. Sprzętem pasjonuję się od dawna, ale jakoś za dużo zajęć było w ostatnich latach, z funduszemt też różnie, więc nic specjalnego nie grało. Kolejną barierą było też w poprzednim aucia radio ze zintegrowanym kompem:).

 

Teraz ponownie kupiłem wynalazek ze zintegrowanym kompem, klimatyzacją itp.

Biorę pod uwagę 2 opcje. Albo jakoś zabuduje nowe radio, albo.. powstrzyma mnie przed tym informacja , że z fabrycznego ICS'a można wyciągnąć sygnał, podpiąć zmieniarkę i jest w miarę dobrej jakości.

 

Reszta sprzętu bez szału.

Kupione już "podróbki" HSK :) i 20 mat Sillent Coat.

Wzmacniacz... Fabrycznie jest jakiś 6x40W, ale rozważam nad czymś tanim.

Chętnie kupiłbym Sony XM-10020, ale z racji tego, że dość rzadko się pojawia, zastanawiam się nad SIGNAT RAM3 MARK II, Alpinką v12, XM-6020, Kenwoodem KAC. Będzie jakiś sens?

W przyszłości oczywiście sub i drugi wzmak.

 

Poradźcie Panowie co z tym radiem robić:)

Może można wykorzystać to fabryczne wyjście? Tylko nie wiem nawet co to jest.

Radio wygląda tak jak to w aukcji:

http://allegro.pl/ics-kod-radio-komputer-alfa-romeo-166-i1641359776.html

 

Z góry dzięki za pomoc,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. A z adapterami... jakoś przekonania nie mam. Trzeba będzie znaleźć jakiegoś zdolnego elektronika.. Albo faktycznie rzeźba z radiem:)

W sumie jak to oglądałem to śmiało można sterowanie klimą rozszczepić od reszty i w to miejsce wstawić radio.

 

Czekam na dalsze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel można zamontować niżej nad gałką zmiany biegów. W sumie spróbować nie zaszkodzi. Może w tym tygodniu coś tam dłubnę, to dam znać jak to wygląda. Pozostaje tylko kwestia wzmacniacza. Mam spory dylemat i nie wiem jeszcze co łyknę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam alfe 166. Radio ma wyjscie na wzmacniacz, ale masz procesor dsp( są zajęte), więć mozesz odpiać i bedziesz miał 4rca jak kupisz przejsciówke , można też pominąc Ics bo ze zmieniarki wychodzą 2xrca i sterowanie, tylko wtedy trzeba jakiś equalizer zeby volume sterować. Ciekawe czy Hsk wejda bo podobno tam jest 62mm miejsca... Ja jeszcze u siebie nic nie zrobiłem, dopiero zbieram info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilos, o jakiej przejściówce mówisz?

ja akurat zmieniarki nie mam. jesli da sie cos wyrzezbic z tym radiem, to kupie.

Z HSK zobaczymy... jak nie wejdą, to się im pomoże:)

 

tbrek, cena dla mnie odpada. W tym budżecie zdecydowanie wolę nowe radio, ale dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Postępy są dopiero teraz..

A więc.. piszę, gdyby ktoś w przyszłości szukał.

Sterowanie klimatronikiem DA SIĘ rozszepić od ics'a i mieści się w obudowie drążka zmiany biegów. Radio więc mieści się pod wyświetlaczem ics'a. Trzeba wyciąć blachę, która ogranicza miejsce z tyłu i przepiąć wiązki, tak by szły trochę niżej. Poniżej foto, wkrótce dam zdjęcie wykończonej wersji.

post-5960-0-57259700-1312100710_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...