Skocz do zawartości

Jaki sub 8'' do małej obudowy?


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam za zadanie złożyć ojcu jakieś budżetowe granie do busa, a dokładniej do Mercedesa Sprintera. Z wyborem radia oraz jakiegoś odseparowanego zestawu nie będę miał problemu. Mogę tu wykorzystać swojego starego blaupunkta, z głośnikami też szału nie będzie. Najprawdopodobniej wpadnie odseparowany zestaw 100mm (Sinus Live SL 105), chyba, że będzie mi się chciało coś przerabiać.

 

Największy problem to właśnie subwoofer. W kabinie nie ma za dużo miejsca, a samego suba trzeba schować gdzieś pod siedzeniami. Jako wzmacniacz chce kupić (sprawdzonego już przeze mnie) carpowera hpb-602. Chciałem się was głównie doradzić jaki subwoofer zakupić. Obudowa musi być raczej mała, więc musi to być głośnik do obudowy zamkniętej o rozmiarze 20cm.

 

Myślałem tu nad Hertzem ES200, który ponoć może już grać w obudowach grubo poniżej 20 litrów. Nie wiem tylko, której serii to się tyczy czy tej starszej z okrągłą kopułką, czy tych nowych z tą kanciastą, chyba że to bez różnicy i zmiany są jedynie stylistyczne? Może moglibyście polecić mi jeszcze coś innego? Po prostu ma to w miarę przyjemnie grać, a nie buczeć. Nie ma to być głośnik do jakichś bastestów, tylko do słuchania muzyki na codzień. Wymagania muzyczne: muzyka zróżnicowana, od popu po techno... Wszelkie pomysły mile widziane, sam osobiście myślałem nad jakimś ori subem z systemów BOSE stosowanych np w Audi...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo? Nie zgadzam sie. ES 200 w 13l BR@ 40hz sprawowal sie swietnie. Lubi budki deczko wieksze w okolice 20l ale w 13 l grał bardzo dobrze.

 

2 szt juz potrafia narobic dymu ale sa wymagajace mocowo i Twoj piec Ci ich nie ogarnie.

 

W sprinterze o ile jest 3 osobowa kanapa z przodu miesci sie 12' sub z buda 35l BR, sprawdzone. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Co do budżetu to chce wydać około 200zł na głośnik.

 

Szkoda tych subów pod sprawdzonym carpałerem.

No dobrze, ale ten wzmacniacz mogę sobie kupić za 140zł i mam przy tym około 200RMS, polecisz mi jakiś inny, lepszy za podobne pieniądze? Pamiętaj, że też musi mieć te 200RMS.

 

HS 200 Hertz-a.

Jak najbardziej polecam wspomnianego hertza.

A powiedzcie mi czy seria HS również potrafi tak dobrze grać w małych objętościach co ES? Warto kupic tego HS'a czy rozejrzeć się za czymś innym?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo? Nie zgadzam sie. ES 200 w 13l BR@ 40hz sprawowal sie swietnie. Lubi budki deczko wieksze w okolice 20l ale w 13 l grał bardzo dobrze.

 

 

Twardo mając na myśli budki ok. 8 litrów, takie jakie można dostać na allegro razem z ES 200. U mnie 2 ES'y mają 36 litrów BR@ 40hz co w przeliczeniu na jeden głośnik daje ok 15 litrów, i tu się zagadzam... Grają świetnie, ale szkoda tego głośnika do carpower'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że warto dołożyć więcej do głośnika i obudowy a zaoszczędzić na wzmacniaczu, zachowując minimum przyzwoitości którym jest HPB-602, wielu z nas go miało na samym początku zabawy i nikt nie narzekał :wink:

 

Dokładając stówę do głośnika zamiast do czegoś lepszego niż hpb-602 na pewno zyskasz znacznie na jakości vs. opcji w której kupujesz gorszy sub i lepszy wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz HS ze starej serii w "clozecie" to mega kulturalny głosnik.

Bardziej do słuchania muzyki niż "tłuczenia" basem :).

Jak nie szukasz "rozpierduchy" i jest on jeszcze w dziale giełda,nie zastanawiaj sie.

Świetny sub za niewielkie pieniadze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sub za niewielkie pieniadze.

 

Cii, bo jeszcze jego cena skoczy...

 

Co do kultury grania zgadzam się w 100%, używam go jako taniego sql'owego uzupełniacza dołu w moim systemie, chociaż przyznać muszę, że jeśli najdzie mnie ochota to hs potrafi pokazać trochę pazura, tym bardziej powinien się spisać w dostawczaku. Swoją drogą ten za psie pieniądze, który wisi na giełdzie też jeździł w dostawczaku, więc wie jak się gra w takich budach :P

 

Sądzę że warto dołożyć więcej do głośnika i obudowy a zaoszczędzić na wzmacniaczu, zachowując minimum przyzwoitości którym jest HPB-602, wielu z nas go miało na samym początku zabawy i nikt nie narzekał

 

Dokładając stówę do głośnika zamiast do czegoś lepszego niż hpb-602 na pewno zyskasz znacznie na jakości vs. opcji w której kupujesz gorszy sub i lepszy wzmak.

 

Z tym się nie zgodzę. Przy wyborze napędu dla suba, szczególnie w systemach za niewielką kasę ważne jest, aby wzmak miał możliwie najlepsze zaplecze prądowe, nie musi mieć xxx papierkowyc watów, wystarczy xx, ale potrafiących utrzymać przetwornik w ryzach i akurat wydaje mi się, że w taki duecie wzmak ma więcej do powiedzenia. Oczywiście stare powiedzenie: z gówna bata nie ukręcisz jest tutaj zasadne, ale wpływ wzmacniacza na głośnik jest większy niż odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. Przy wyborze napędu dla suba, szczególnie w systemach za niewielką kasę ważne jest, aby wzmak miał możliwie najlepsze zaplecze prądowe, nie musi mieć xxx papierkowyc watów, wystarczy xx, ale potrafiących utrzymać przetwornik w ryzach i akurat wydaje mi się, że w taki duecie wzmak ma więcej do powiedzenia. Oczywiście stare powiedzenie: z gówna bata nie ukręcisz jest tutaj zasadne, ale wpływ wzmacniacza na głośnik jest większy niż odwrotnie.

 

 

Masz 350zł. Co kupisz? HS200 za 200zł i HPB-602 za 150 czy np. magnata xpress 10 za 100zł i ps200t za 250zł? Jak dla mnie pierwsza opcja jest o niebo lepsza pod każdym względem, ja nie generalizuje tylko mówie o tym konkretnym wyborze sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę monotematyczny ale swego czasu robiłem subik do Matiza, skręciłem to na GDN20/100. Ze względu na duży SPL tego głośnika na prawdę robiło to zamieszanie. Przy cichym odsłuchu, radio na "flat" było bardzo kulturalnie i przyjemnie. Bas mięciutki jak podusia i nie męczący uszu. No i nowy głośnik z gwarancją 3lata kupisz za 120zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i takie zainteresowanie tematem :cool:

Rozważyłem wszystkie propozycje i zdecydowałem się na hs200. Kiedyś również słyszałem o nim wiele dobrego, w domu mam z resztą subwoofer na Es-250 (stara linia), więc powiedzmy że pozostałem wierny marce. Kupiłem tego z allegro w dziewiczym stanie za 200zł.

Teraz kolej na wzmacniacz. Prawdopodobnie będzie to używany carpower tak jak już wcześniej pisałem. Szczerze mówiąc nie orientuje się w oldskulach i nie wiem nawet za bardzo czego innego szukać na allegro, czy w forumowej giełdzie. Gdyby ktoś mógł mi napisać na jakie inne modele zwrócić uwagę będę bardzo wdzięczny. Cena max 170 i około 200RMS.

PS hs200 z giełdy jest nadal dostępny, gdyby komuś jeszcze się go zachciało :]

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...