Skocz do zawartości

Na czym polega magia SONY XM


DCA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć na czym polega magia wzmacniaczy SONY XM :)

 

W życiu przewaliłem może z 300 wzmaków i nie wiem na czym polega ich fenomen...

 

Na forum roi się od maniaków XM, grają one podobno rewelacyjnie, hiendowo. Ja tego nie doświadczyłem....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odezwie się Daniel,słuchał u mnie xm'a w aucie.

Powiem tylko że byłem miło zaskoczony co potrafią te tanie piecyki.Poza tym ważne są preferencje słuchacza.Jednemu pasuje a drugi z trzecim powie że lipa.

Słyszałem poprawny system oparty na xm'ie ale również wielką kupę na braksie...sam wzmacniacz nie gra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś cena/jakość/dostępność.

 

Co do odsłuchu to był chyba xm5040 żeby było ciekawiej nie był złoty :rotfl:

 

Zero zastrzeżeń co do kontroli w sumie wymagającego 3-way.

 

Mając dobry montaż głośników łatwo osiągnąć bardzo zadowalający poziom.

 

Dla większości osób zainteresowanych zmianą CA w swoim samochodzie dużo więcej nie potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Radek, wiele zależy od aplikacji i reszty klocków.

Ja mam u siebie 2 szt, 2020 i 6020.

2020 grał u mnie pod wysokimi, były bardzo grzeczne, detali im nie brakowało, ale po przerzuceniu się na PG doszło dużo więcej detali, wyostrzyły się troszkę i takie granie bardziej mi odpowiada.

Jest cieplutko i spokojnie, dodam, że 6020 kupiłem za 150 zł i w takich pieniądzach ciężko jest spotkać coś alternatywnego dla mało wymagającego zestawu jakim jest Tempo 6.

 

Fora lubią rozsławiać sprzęt, XM'y są jednym z nich. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze zrobione i przyjemnie grające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja się skusiłem na XM6020 i w sumie był pewien skok jakościowy. Jednak po przesiadce na to, co mam teraz stwierdzam, że XM to ciepłe kluchy. W miarę radzą sobie na górze, trochę gorzej na dole (gdzieś ten kick z nich ginie). Mam u siebie w domu 6020, 2020 i jeszcze jednego nie pamiętam, jakiego. Leżą wszystkie i czekają na nowych właścicieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Hit, jest cena:) Kiedyś 6020 kupowało się po ~150zł i był to dobry zakup. Wzmacniacz ciepło grający, z łagodną górą, o brzmieniu 'w miarę' naturalnym, a co ciekawe można na nim uzyskać dość interesującą nas scenę. U mnie najlepiej zagrał w domu. W samochodzie już nie udało mi się powtórzyć tych efektów. Myślę, że istotna jest też poprawna budowa tych wzmacniaczy, dobrej jakości komponenty (tr. sankena), nieawaryjność i prostota. Obudowa ascetyczna, ale bardzo stylowa i nadająca się do każdej zabudowy.

Także myślę, że właśnie m.in. dlatego wzmacniacze te są tak 'popularne' i dobrze oceniane. Drugi aspekt to magia forum;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magia forum

no właśnie. Strefa stała się bardzo "trendotwórcza" (opiniotwórczością tego nazwać nie można) i właśnie te trendy widać. Ktoś napisał, że coś jest dobre, drugi go poparł i w ten sposób urodził się trend zwyżkujących cen na allegro :P. Dla sprzedających to dobrze, dla kupujących wiadomo, a to samo się nakręca (Ostatnio słyszałem - no przecież kupiłem wzmaka polecanego na forum. 300 PLN dałem, a Ty mówisz, że on nie gra ciekawie). Wśród wzmaków moda na XMy, wśród subów moda na HXy. Przed XM były przecież Pionki - ktoś na forum napisał, że dobre, to ceny na allegro skoczyły o 150%. Podobnie z XM, HX2 czy innymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas obracacie się wokół xm'ów złotych a przecież na nich dobre piecyki od sony się nie kończą.Rzekłbym nawet że jest lepsza seria.

To że pisanie na forum jakie to coś jest wspaniałe odbija się na cenach każdy chyba zauważył.Choćby piecyki pionka(tak te hajendowe)ktoś nakupił tego po niecałe 100$ a u nas sami wiecie ile żądał :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka XM-ów ze złotej serii (nawet czerwony się trafił). Nadal uważam że to naprawdę nieźle grające wzmacniacze gdyż za 250 zł nie kupi się chyba nic równie dobrze grającego (XM-6020). Troszkę inaczej jest za XM10020 400 zł za niego gdy za niewiele więcej można kupić VR209 który w porównaniu z Sony umie nie tylko grać ale i tuptać to już zaczyna być trochę drogo.

Zresztą są to chyba jedyne dwa wzmacniacze które biorę w rozliczeniu jeśli ktoś chce kupić coś ode mnie i zostawić w rozliczeniu swój. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa XM-y (2020 i 4520) oba pod tweeterami i powiem szczerze, że lekko mnie rozczarowały. Tweeter wył zamiast być naturalny. Wiem, ze zależy to od wielu czynników (niekoniecznie wzmacniacza), ale po zmianie na Audisona lr-a nastąpiła znaczna poprawa. Przy zakupie sugerowałem się opiniami z forum. XM-y były tak bardzo zachwalane, że chyba poprostu za dużo od nich oczekiwałem. Bardziej do gustu przypadł mi Audison do dostania w sumie w podobnych pieniądzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież 2020 to zwykła końcówka z radia, ja tam się nie dziwię, że to słabo grało.

Nie bardzo, skoro ma przetwornicę:

Tutaj, akurat 2025:

http://amp-performance.de/491-Sony-XM-2025.html

Ale 2020 też krążyły gdzieś fotki po necie.

Fujitsu TEN Alpha 1000M, takowej nie posiada. Oparty jest na 2 scalakach, bodajże NEC'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...