Skocz do zawartości

JVC SH909 + Kenwood PS500F + Hertz HSK ?


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kolega kupił ostatnio radio JVC JVC SH909. Zaparł się ze nie będzie kupował ządnego wzmaka do głośników tylko podłączy je do radia. Na szczęście udało mi się go przekonać na kupno jednego pieca (4ch) który zasili mu przód i suba MTX Thunder 10" 200W RMS.

Czy taki zestaw: JVC SH909 + Kenwood PS500F + Hertz HSK ma sens ? Bardzo zależy mu aby wysokie tony nie były "dokuczliwe" i żeby to grało w miarę jakościowo.

Bardzo prosze o informację czy taka konfiguracja ma sens ?

Istnieje również opcja kupna innego pieca 4 kanałowego i kupno innych głośników (wzmak i przedni zestaw ma się zamknąc w kwocie ok. 800zł).

 

Czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega weźmie pod uwagę, że tweetery w HSK grają jak żyletki i są dosyć ostre nawet po ustawieniu zwrotki na -3db.

 

Poza tym ps500f jest dobrym wzmakiem i sprawdzi się w konfiguracji przód + sub.

 

To załóżmy że wzmak zostaje, a co na przód pod niego ? Priorytetem są kulturalne tweetery. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki, to raczej brak sprecyzowanej muzyki (czyli wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że tweetery z HSK u Mnie w połączeniu z PS300T (podobna konstrukcja do 500F) wcale mocno nie kuły po uszach a miałem je nakierowane bezpośrednio na uszy. Baa po podpięciu do soniaka serii XM słynącej z łagodności kują bardziej niż pod kenwoodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Hertza daj jakiś model Morela...

 

Wiem jak grają morele Dotech Ovation więc niższych modeli raczej bym nie chciał....Miałem Dotechy w swoim samochodzie i ewedentnie brakowało mi średnicy - był super dół, kulturalna góra i nic więcej. Po założeniu Rainbow SLG wszystko było ok więc jestem troche uprzedzony do moreli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już sam nie wiem...Może lepiej byłoby kupić HSK (bo tanie) a jeżeli tweeter nie bedzie pasował to będzie można go sprzedać i kupić inny ? To i tak pewnie wyszłoby taniej niż tempo

 

bury22 czekam na foty tego Kenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, Morele mi nie przypadły do gustu. To były w sumie dotechy, ale myśle że z Tempo 6 moze być jeszcze gorzej, chodz nigdy ich nie słyszałem. Dotechy grały tak jakby do zestawu brakowało średniaka, w SLG było już midzio. W sumie Rainbow SLG by tu pasowały ale na dzień dzisiejszy są za drogie, ja rok temu kupiłem nowe za 450zł...

Jeżeli odradzacie te HSK, to co jeszcze można brać pod uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Maximo, może rainbow slx, U-Dimension El Comp6, trochę tego jest.

 

Morele odpadają...co do U-Dimension to wydaje mi się że będą troche za słabe do tego Kenwooda. Kupując ten piec fajnie byloby wykorzystać jego możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś może o R6A?

O wiele ciekawsze od HSK a pod tym Keniem podejrzewam że pokazały by klasę.

 

Nie brałem pod uwagę R6a bo cena nowych jest za wysoka (chyba ze trafią sie używki w bdb stanie).

 

Jak jest z tweeterem w R6A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat bo troche się pozmieniało.

Będzie tak że zamiast pieca PS500F będzie PS501F w sumie to ten sam wzmak, i przybyło kasy na głośniki. Teraz pod uwgę bierzemy najnowsze Hertz HSK, Rainbow SLC, może coś z Focal i ewentualnie Morel Tempo, ale troche o nich poczytałem i niektórzy piszą że one przyjmują max. 80W na kanał, czy to prawda ? Kenwood ma ok 100W więc chcielibyśmy wykorzystać jego potencjał.

 

...Nadal nam zależy na tym aby nie było ostrej góry

 

Bardzo prosze o pomoc bo nie jestem obsłuchany w tych głośnikach :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Tempo, ale troche o nich poczytałem i niektórzy piszą że one przyjmują max. 80W na kanał, czy to prawda ?

 

aktualnie testuje sobie phase opus 4 ( po 100rms na kanał ) i zasilam nim tempo 6 i jakoś nie widzę nie słyszę żeby im się to nie podobało :) wcześniej zasilał je phase rs4 i również nie narzekały a ma on też 100rms na kanał. a tak już na matginesie to pierwszym wzmakiem jaki mi zasilał tempo był właśnie ps500f i grały ciekawie chociaż na 2 pierwszych wzmakach jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma dopiero za dużo mocy na głośniki, gdy masz na wzmaku ustawione GAIN na minimum, a głośniki w środku skali radia już proszą, żeby przestać;)

Morele nie są wymagające mocowo. Mi kopią pod 2x25W (w realu troszkę więcej).

 

Z drugiej strony, jeśli słuchałeś Moreli i nie podpasowały Ci, a Rainbow podpasowały, to dla siebie mógłbyś je wziąć. Zależy, jaki gust ma kolega.

 

@ MB, zgadzam się z Tobą, że Morele są łagodnym i kulturalnym zestawem, ale były osoby na zlocie, które uważały, że jest u mnie za dużo tweetera;)

Mi się one już znudziły, szukam czegoś mniej ciepłego, ale nadal uważam, że są to bardzo dobre tweetery za 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia wzmaka to nie mam z tym problemu, tu bardziej chodzi o wykorzystanie jego mocy.

 

Lucky pisze że dawał tym Morelom 100W na kanał mi było ok. Czytałem na innym forum że ktoś dał Morelom 60-70 W na kanał i miały dość, dlatego wolałełem zapytać...

 

Lucky czy nie masz wrażenia przy tych Tempo że brakuje średnich tonów ? Ja tak miałem przy Dotech Ovation tzn. było wrażenie jakby to był zestaw 3WAY bez średniaka :zakrecony:

 

A czy możecie polecić coś oprucz tych Moreli ? Tak do 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia wzmaka to nie mam z tym problemu, tu bardziej chodzi o wykorzystanie jego mocy.

 

 

Może się czepiam ale chcę to wyjaśnić - mając samochód z 200 konnym silnikiem, poruszając się po mieście i poza miastem, ile "procentowo" wykorzystujesz w pełni jego moc ? ;) Idąc Twoim tokiem myślenia, dochodzimy do niekończącej się pętli - do mocnego wzmacniacza kupimy mocne głośniki, ale przecież one przyjmą nieco więcej, więc potrzebny mocniejszy wzmacniacz, ale wtedy może okazać się że nie wykorzystujemy w 100% jego możliwości ... etc ;) Moc to nie wszystko ale .. dobrze mieć zapas ( pod nogą jak i w "piecu" ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam ale chcę to wyjaśnić - mając samochód z 200 konnym silnikiem, poruszając się po mieście i poza miastem, ile "procentowo" wykorzystujesz w pełni jego moc ? ;) Idąc Twoim tokiem myślenia, dochodzimy do niekończącej się pętli - do mocnego wzmacniacza kupimy mocne głośniki, ale przecież one przyjmą nieco więcej, więc potrzebny mocniejszy wzmacniacz, ale wtedy może okazać się że nie wykorzystujemy w 100% jego możliwości ... etc ;) Moc to nie wszystko ale .. dobrze mieć zapas ( pod nogą jak i w "piecu" ) ;)

 

Ok, wszystko co napisałeś się zgadza. Teraz kwestia tego czy kupić Morele Tempo czy coś innego...

Aha, czy w tym przypadku czyli zestaw przedni powiedzmy 2x100W + sub ok 200W RMS będzie potrzebny kondensator ? Położyliśmy w samochodzie kable o przekroju 20mm^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...