Skocz do zawartości

Budżetowo ale nie badziewnie.


handoos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po długim długim czasie wszystko porobiłem: wygłuszyłem drzwi, poprzeciągałem kable, zamontowałem sprzęt, i przyszedł czas na ostateczne podłączenie instalacji.

I tutaj rodzi się pytanie: jak to wszystko bezpiecznie podłączyć ??? najpierw popodpinać przewody do wzmaka, radia, głośników i na samym końcu zasilające przewody do aku ?

I najpierw podłączyć minusowy i potem podłączać plus (czy na odwrót)? ma to jakieś znaczenie co do bezpieczeństwa sprzętu co najpierw podłączać (bezpiecznik oczywiście jest) ?

wcześniej czytałem jakiś temat o kolejności podłączania ale za chiny nie mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma roznicy kolejnosc

Owszem ma różnicę, najpierw odpinamy - a potem +, a podpinamy najpierw + dopiero - Z prostej przyczyny, jeśli najpierw bedziesz odpinał +, sekunda nieuwagi i zwarcie kluczem gotowe.

 

Klemy zakładasz dopiero jak wszystko dokładnie podłączysz, najlepiej sprawdzić kilka razy. Bezpiecznik musi znajdować się max 30cm od aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedź ale w sumie nie zawarłem w swoim poście ważnej sprawy, że minus idzie do karoserii w bagaju, ale mam rozumieć przez to, że: wiadomo sprawdzam wszystko czy jest ok no i podpinam + z wzmaka do plusa w aku i dopiero potem - z wzmaka do karoserii ? chyba w takim wypadku to nie ma możliwości zrobienia jakiegoś zwarcia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy odpisali w moim temacie i użytkownikowi riws za xm-6020. Oficjalnie ogłaszam, że wszystko zmontowałem wygłuszyłem i gra.

I co do moich odczuć jest to coś niesamowitego, ogólnie nigdy nie słyszałem niczego innego w samochodach oprócz fabryki albo dżejbieli czy też boszmanów w półkach wcześniej. Dźwięk jest taki ciepły, wypełniający cały samochód, że tak powiem hehe, aż chce się w nim jeździć i przebywać. Do tego i niskie tony są wystarczające dla mnie (nie łupią jakoś tak pusto, "bez koloru" jak tuby manty i blaupunkta które wożą kumple) a i z każdą godziną wydaje mi się, że coraz lepiej grają (w sumie łącznie przegrały może morele dopiero ze 2 godziny).

I to zdziwienie kumpla, że to 2 głośniki grają a nie tuba i 12 głośników heh.

Ale boje się odsłuchać czegoś lepszego u kogoś bo wiem, że potem będę koniecznie chciał zmienić sprzęt siebie (ale może kiedyś :P).

Zaznaczam, że to moja opinia :) (bierz pod uwagę to, że nigdy nie słuchałem car audio chociaż ze średniej półki).

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki. Gdyby nie forum to kupiłbym pewnie jakieś gów.. a o wygłuszaniu nigdy bym nie usłyszał ...

A, i mam nadzieję, że ten temat przyda się chociaż trochę nowym użytkownikom forum, którzy zaczynają, zabawę z ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy odpisali w moim temacie i użytkownikowi riws za xm-6020. Oficjalnie ogłaszam, że wszystko zmontowałem wygłuszyłem i gra.

I co do moich odczuć jest to coś niesamowitego, ogólnie nigdy nie słyszałem niczego innego w samochodach oprócz fabryki albo dżejbieli czy też boszmanów w półkach wcześniej. Dźwięk jest taki ciepły, wypełniający cały samochód, że tak powiem hehe, aż chce się w nim jeździć i przebywać. Do tego i niskie tony są wystarczające dla mnie (nie łupią jakoś tak pusto, "bez koloru" jak tuby manty i blaupunkta które wożą kumple) a i z każdą godziną wydaje mi się, że coraz lepiej grają (w sumie łącznie przegrały może morele dopiero ze 2 godziny).

I to zdziwienie kumpla, że to 2 głośniki grają a nie tuba i 12 głośników heh.

Ale boje się odsłuchać czegoś lepszego u kogoś bo wiem, że potem będę koniecznie chciał zmienić sprzęt siebie (ale może kiedyś :P).

Zaznaczam, że to moja opinia :) (bierz pod uwagę to, że nigdy nie słuchałem car audio chociaż ze średniej półki).

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki. Gdyby nie forum to kupiłbym pewnie jakieś gów.. a o wygłuszaniu nigdy bym nie usłyszał ...

A, i mam nadzieję, że ten temat przyda się chociaż trochę nowym użytkownikom forum, którzy zaczynają, zabawę z ca.

Chociaż nieliczni się posłuchają cennych rad ;)

 

Gratuluję samodzielnego montażu i osiągnięcie pożądanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ponownie po prawie dwóch latach. Przenoszę sprzęt do młodszego auta. Kupiłem maty GMS 07XL i STP na parę drzwi. Pytanie: GMSami wykleić lepiej środek (drzwi wewnątrz [zewnętrzna blacha] ) a STP na zewnątrz (od strony boczków) czy odwrotnie ? Czy może bez różnicy ? Mat mam po tyle samo, starczy spokojnie na jakąkolwiek kombinację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...