Skocz do zawartości

sony xm-6020 i blaupunkt tha-280


getas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Wczoraj dość okazjonalnie nabyłem wzmacniacz sony xm-6020 i chinche rockforda ;] Mówie wam- śmieszne pieniądze. Sprzęt w 100% sprawny więc mam dwie możliwości- sprzedać albo zostawić i zamontować w samochodzie.

Na dzień dzisiejszy mam pociągniętą instalację pod dwa wzmacniacze- wystarczy zamontować i śmiga.

Subwoofer zasilam blaupunktem tha-280 z uwagi na dużą możliwość regulacji. Przód zasilałem blaupunktem gta 2100 ale staruszek dostał zwarcia i poszły klucze przetwornicy. Po wymianie to nie było to samo i poleciał za grosze. Teraz przód zasila radio.

 

O co mi się rozchodzi. Zamontował bym tego sony w samochodzie i mam go podłączyć do przodu by ten grał w pełnym pasmie czy jednak lepiej sprawował by się przy subie + zwrotka a przód zasilany z tha-280 z filtrem

 

Niby ten tha ma te 240W w mostku ( ten drugi 170W) ale jakoś nie widzi mi się katowanie przodu na pełnym paśmie

 

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku "gram" bez ciecia przodu.

Wszystko zależy jak sie słucha i...czego sie słucha.

Jeżeli "gustuje" się w muzyce gdzie nie ma niskich zejśc (a autor nie określił czego słucha) nie widze problemu aby system przedni grał bez jakichkolwiek filtrów.

W moim przypadku,woofer wykazuje tylko "niewielki ruch" i nie wydaje mi sie aby brak filtra mógł go uszkodzic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również woofer lepiej się czuje gdy ma całe pasmo w końcu kupując głośniki pow.1000zł Coś się oczekuję od zestawu.

Odnośnie filtra HP jeśli nie ma na wzmacniaczu oraz na radio - można zrobić pasywnie - kondensator 800-1000uf w zależności od tolerancji, w szereg między plusem - tylko takie typowo do zastosowań kondensatory "trochę" kosztują ale jeśli głośniki nie wyrabiają pełnym pasmem to można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego słucham? głównie radia i czasami czegoś basistego. Jakoś nie widzi mi się puszczanie całego pasma na przód. Postanowiłem sprzedać sony i zainwestować później zarobione pieniądze w coś innego. Wzmacniacz do znalezienia na alledrogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego słucham? głównie radia i czasami czegoś basistego. Jakoś nie widzi mi się puszczanie całego pasma na przód. Postanowiłem sprzedać sony i zainwestować później zarobione pieniądze w coś innego. Wzmacniacz do znalezienia na alledrogo.

 

Moim zdaniem to bardzo głupi pomysł. Posłuchałeś chociaż, że zdecydowałeś się na sprzedaż? Jeśli nie - powinieneś, wówczas będziesz mógł coś powiedzieć, a zmiana wzmaka, to powiedz na jaki? 6020 to kawal naprawdę niezłego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram bez cięcia, bo nie mam go na piecu. Nic się nie dzieje, głośniki grają malinowo, lecz nie każdemu pasuje ''granie bez filtrów''

Co do zejścia to jest niskie i to mi pasuje, mam na radiu wszystko na 0 i nie odczuwam przy głośniejszym słuchaniu, żeby woofery miały jakieś zniekształcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam konkretnych pozycji. Zastanawiam się nad jakąś cztero-kanałówką ze stajni hifonics. Sprzedałbym tego sony za +/- 300zł do tego pozbędę się blaupunkta za grosze, dołożę nieco i kupię w końcu jeden pożądny wzmacniacz na cały system.

 

Ja też gram bez cięcia, bo nie mam go na piecu. Nic się nie dzieje, głośniki grają malinowo,

No ja też tak mam póki co, ale po dorzuceniu wzmacniacza wzrasta moc, głośniki dostają niepotrzebnie w dup*.. Niestety póki co nie stać mnie na nowe komponenty bo nie mam pracy (porażka...) dla tego muszę kombinować i szanować to co mam a nie katować :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kombinujesz moim zdaniem... podłącz i sam zobacz jak będą grały te głośniki, nie pozbywałbym się na Twoim miejscu tak pochopnie tego piecyka i do tego bez żadnego odsłuchu skreślasz go.

W d jak to Ty określiłeś to one nie dostaną jak dobrze ustawisz wzmak.

 

Więcej wydasz na te kombinacje, a mógłbyś sprzedać te radio i dołożyć do używki z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobię tak: Aukcja kończy się za 8 dni. W tym czasie zamontuję wzmacniacz i potestuje go w moim samochodzie. Jeśli zda egzamin albo cena na allegro mnie nie zadowoli to zostaje u mnie.

 

Czyli sony pod przód a blaupunkt pod subwoofer :P

 

Zapomniało mi się że po uszkodzeniu wzmacniacza wyciągnąłem kable głośnikowe. Trzeba będzie nabyć kilka metrów i zmontować serce hondy na nowo, bo powiem wam że przód pod radiem to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobię tak: Aukcja kończy się za 8 dni. W tym czasie zamontuję wzmacniacz i potestuje go w moim samochodzie. Jeśli zda egzamin albo cena na allegro mnie nie zadowoli to zostaje u mnie.

A ja go już licytuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wzmacniacz w samochodzie. Jak narazie sygnał i kable głośnikowe są położone na wierzchu. Zakładane szybko bo jest strasznie gorąco. Powiem wam że gra lepiej niż jego poprzednik czy samo radio. Na odsłuchach rozładowałem cały akumulator ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy: Sprzęt gra tak jak jego najsłabsze ogniwo a w tym przypadku jest to radio. A może autor ma jakiegoś znajomego blisko co posiada jakąś w miarę "normalnie" grającą jednostkę i posłucha co tak naprawdę potrafi sony, bo szczerze to kupić coś w tych pieniądzach, co dorówna mu jakością i brzmieniem będzie niezwykle ciężko :zakrecony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie jest najlepsze ale zarazem nie jest takie złe aby je wymieniać na inne. Jak już wspomniałem- mam ważniejsze wydatki niż kupowanie nowego radia :P te musi starczyć conajmniej do momentu aż znajdę jakąś stałą pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...