Skocz do zawartości

Zestaw do rocka, wybór suba i wzmaka, opinie


Various
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli kompletował będę zestaw. Potrzebuję teraz głośnika (basu) Muzyka jakiej słucham to głównie metal (Metallica, Sabaton, Volbeat, Dream Theater, Nightwish itd.) Wiadomo że stopa musi brzmieć fajnie w takim gatunku - nie wiem na jaką średnicę głośnika się decydować ? 12" czy 10" ? Do wydania ok 300-350zł, napędzane to będzie wzmakiem o którego także chciałbym was spytać. Fajnie gdyby był 4 kanałowy i zasilił przód + sub w mostku. Wzmak też ok 300-450zł. Co powiecie o Carpower ? Głośnik nowy na 100%. Wzmak mogę kupić używany jeśli na prawdę będzie warto :)

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł za głośnik odpada

 

do 300-350 za subik

 

W przód chcę wsadzić PB SC-6 lub coś tego pokroju (może doradzicie? Hertz, Helix ?)

 

Radyjko: Clarion CZ 201 - w tej cenie podobają mi się jego funkcje. Nie wiem tylko czy on jako tako napędzi ten przód czy pod to trza wzmaka ?

 

Pozostaje kwestia głośnika i wzmaka pod suba lub cały zestaw, nie wiem czy opłaca się inwestować we wzmaka pod tej klasy przód czy radio wystarczy.

 

Czy 1x8" dostarczy odpowiedniego ciśnienia ? Myślałem nad 10" bo 12 już kolos. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przód chcę wsadzić PB SC-6

Te głośniki do ROCK-a :przestraszony: kup sobie lepiej Macrom M2S.61 solidnie je zamontuj w odpowiednio przygotowanych drzwiach zasil sensownym wzmacniaczem a napewno nie będziesz żałował wydanych pieniędzy :wink:

Dopiero potem skoncentrujesz się na subie.

Czy 1x8" dostarczy odpowiedniego ciśnienia ? Myślałem nad 10" bo 12 już kolos.

Najpierw napisz w jakim samochodzie by miało to grać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem skłonny do 10". 12" chyba za duże do tych klimatów ?

 

Jakie zestawy na przód mi polecicie + wzmak do tego - budżetowo raczej.

Wsadzać 16 czy 13 (łatwiej) ? Różnica między 13 i 16 jest tylko w basie ?

 

Jak sprawdzi się radio z głosnikami bez wzmaka ?

 

Dużo pytań ale jestem zielonkawy z tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. 10'' nie będzie za duży.

 

Ad 2. Wsadź 16cm, nie idz na łatwiznę.

 

Ad 3. Głośniki pod radiem będą się męczyły, już lepiej zrobisz jak wstrzymasz się z kupnem suba i hajs przeznaczysz na wzmacniacz pod głośniki i wygłuszenie.

 

Co do głośników to poczytaj trochę forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadz sobie woofer z HSK 135. Spytaj Cursora jak sie wczoraj zachowywyał z subem 8' (testowalismy suba) i kopa nie braknie...

 

Masz sedana czy avanta? Bo jak avanta to juz widze jak pod roleta miescisz 12'

 

Ad 2. Wsadź 16cm, nie idz na łatwiznę.

Nie pieprz... Po co ciac tapicerke skoro mozna zrobic ciekawie 13cm tanim kosztem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan. Czy 13 trzeba koniecznie wstawić w te komory ? Czy mogę zrobić tak jak to na fotach w temacie o Audio w A6 (zrobić panel z płyty w to miejsce) ? Polecicie jakieś 13 w takim razie ? Pod to wzmak czy radiem to pędzić ?

 

PS. mastah22 - jest opcja dostać foty jak to jest u Ciebie zrobione ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pieprz... Po co ciac tapicerke skoro mozna zrobic ciekawie 13cm tanim kosztem.

 

Nie pieprzę, 16 są bardziej uniwersalne od 13.

Jeżeli koledze znudzi się kiedyś sub to zejście z 16 będzie miał lepsze.

 

Aczkolwiek kiedyś pisałem i nadal twierdze że 13 nie są wcale gorsze od 16.

 

Kwestia tego czy chce ''rzeźbić'' drzwi- jego wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pieprzę, 16 są bardziej uniwersalne od 13.

Jeżeli koledze znudzi się kiedyś sub to zejście z 16 będzie miał lepsze.

 

Aczkolwiek kiedyś pisałem i nadal twierdze że 13 nie są wcale gorsze od 16.

 

Kwestia tego czy chce ''rzeźbić'' drzwi- jego wybór.

 

zlepek rozbieżności i absurdów w Twojej wypowiedzi.. generalnie rzecz biorąc lepiej nic nie robić jak się Ciebie posłucha.

 

Szukaj dobrych 13`ek, Mastah22 mówił o HSK, gdzieś ktoś pisał że 13`ki MicroPrecision potrafią dobrze zagrać,może ten ktoś by się wypowiedział/doradził, swoją droga nei wiem czyte MP mieszczą Ci się w budzecie, ale może jakieś używki trafisz, albo ktoś z forum będzie miał do opchnięcia... a jak będziesz chciał rzeźbić pod 16`ki, to może i kupisz tańsze 16`ki, ale wydasz kolejna kasę na przebudowę drzwi i wyjdzie na jedno i to samo, no może 100`kę zaoszczędzisz i stracisz 2 dni na dłubanie/jeżdżenie po półprodukty itp itd. rachunek jest dosyć prosty i czasami lepiej z miesiąc poczekać i kupić coś konkretniejszego niz bawić się w jakieś półśrodki.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiem że więcej jak 400 na przód nie dam. Podjąłem także decyzję że zostaję przy 13 w przerobionych kickpanelach Audi - nie gra to tragicznie nawet na firmówkach. Myślę o Morel Maximo - czy będą to dobre głośniki do tej muzy w tej cenie ? HSK odpadają z racji ceny. Sub będzie na 100% - pasmo musi być u mnie uzupełnione zawsze :) Pozostaje kwestia głośników na przód na razie pędzonych radiem Clarion CZ201 a później jakimś wzmakiem zapewne (tutaj pytanie - jakim ?).

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nic nie robić jak się Ciebie posłucha.

 

Chyba na odwrót, proponujesz 13' ale nie bierzesz praktycznie pod uwagę możliwości wstawienia 16', dlaczego? Bo jest łatwiej? Nie każdy chce iść na łatwiznę i lubi sobie ''podłubać'' przy swoich furtkach, żeby później mieć satysfakcję z samego siebie. A 16' na pewno się odwdzięczą :)

Owszem wstawienie 13' jest praktyczniejsze, bo wsadzasz, wygłuszasz i masz ''problem'' z głowy.

Co do rzeźbienia to materiały majątku nie kosztują.

 

 

zlepek rozbieżności i absurdów w Twojej wypowiedzi

 

Podaj argumenty.. Co dla Ciebie jest absurdem, że 16 zagrają lepiej bez suba?

Pisząc to że dobre 13' nie ustępują w niczym 16' miałem na myśli uzupełnienie systemu subem..

 

później jakimś wzmakiem zapewne (tutaj pytanie - jakim ?).

 

Pogrzeb w szukajce jest od ciorta postów ''jaki dobry wazmacniacz do moreli''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na odwrót, proponujesz 13' ale nie bierzesz praktycznie pod uwagę możliwości wstawienia 16', dlaczego? Bo jest łatwiej? Nie każdy chce iść na łatwiznę i lubi sobie ''podłubać'' przy swoich furtkach, żeby później mieć satysfakcję z samego siebie. A 16' na pewno się odwdzięczą :)

A 13 sie nie odwdziecza? Widzisz, musisz zrozumieć,że nie wszyscy na już leca ciachać tapicery a tu bez tego sie nie obejdzie.

Kolejna kwestia to to,że 13cm i to w kickpanelu potrafi dac tyle frajdy kicka, a nawet mieska ,że nie jedna 16cm tak nie zagra.

 

 

 

Owszem wstawienie 13' jest praktyczniejsze, bo wsadzasz, wygłuszasz i masz ''problem'' z głowy.

I tutaj w przyp audi gdzie jest miejsce na kickpanel to swietne rowiazanie.

 

Pisząc to że dobre 13' nie ustępują w niczym 16' miałem na myśli uzupełnienie systemu subem..

A i bez suba niewiele ustepuja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jakiej słucham to głównie metal (Metallica, Sabaton, Volbeat, Dream Theater, Nightwish itd.) Wiadomo że stopa musi brzmieć fajnie w takim gatunku - nie wiem na jaką średnicę głośnika się decydować ?

Do rocka nadają się very good Focal Polyglass, głownie woofery ze starej serii, konkretnie 6H1 które posiadam, jako że słucham takiej samej muzy to nie narzekam, wręcz przeciwnie.

A do ich zasilenia Steg lub inna "włoszczyzna" i szarpanie nogawkami murowane :hyhy:

Co do suba, to może Vega104 lub mniej twardy V-Max 10.4 ze starej serii, czerwone górne zawieszenie oba ze stajni Cerwin-Vega ?

I do tego znowu coś made in Italy.

 

PS., moją opinią się nie musisz sugerować, bo ja jestem fanem włoskiego brzmienia i twardych amerykańskich subów :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 13 sie nie odwdziecza?

 

Nie napisałem, że się nie odwdzięczą tudzież zagrają gorzej :)

 

Rozumiem, że nie każdy ma ochote ''rżnąć'' tapicere, tym bardziej jak nie ma doświadczenia w przybieraniu się do takiej roboty.

 

I tutaj w przyp audi gdzie jest miejsce na kickpanel to swietne rowiazanie.

 

Muszę Ci przyznać rację, bo znajomy miał w starszym A6 13' w kickpanelu i naprawdę robiły szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kompletował będę zestaw. Potrzebuję...

A może w trochę inny sposób. Pomyśl o przeznaczeniu obecnego budżetu na dobre zrobienie drzwi i solidną aplikację "13". Ze swojej strony poprę wybór HSK proponowany przez chłopaków powyżej, przy muzyce jakiej słuchasz dobrze się sprawią. Wzmacniacz do nich, jakiś uznany old, 2-kanałowy o mocy 100w na kanał dokup. Po odsłuchu sam dojdziesz do tego ile i jakiego basu Ci trzeba, Tu raczej bym stawiał na 2x8" albo jedną "10" w skrzynce zamkniętej ale tą decyzję zostaw na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...