Skocz do zawartości

Skrzynka zamknięta MDF do Soundstream RW-10


koszykbb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

To mój pierwszy post więc tym tematem witam się na forum z wszystkimi :zdrowko:

Potrzebuję dobrać skrzynię do głośnika Soundstream Reference Series RW-10, parametry tutaj:

http://www.soundstream.com/AudioProducts/Subwoofers/reference.htm

 

Z tego co wyczytałem litraż będzie 21,2L ale nie jestem pewny więc w razie czego proszę o poprawkę.

Kolejna kwestią jest grubość ścianek, dzisiaj jadę do Castoramy zobaczyć jakie grubości MDF'u mają. Prosiłbym o odpowiedź jaka grubość będzie najlepsza i jeśli stosować wzmocnienia ścianek wewnątrz to jak powinny one wyglądać.

Trzecią rzeczą jest uszczelnienie skrzni i jej wytłumienie.

Uszczelniać planuję klejem na gorąco z pistoletu ponieważ ładnie się on wylewa i wnika w szczeliny.

Nie wiem jak z wytłumieniem, mam w domu trochę gąbek (różne rodzaje, płaskie, z wypustkami, falowane) i nie wiem które ścianki wytłumić i jak mocno.

Kolejna sprawa to podwójny front. Chcę zrobić obudowę z podwójnym frontem, tak, żeby drugi front pełnił rolę podfrezowania pod głośnik tak żeby się on schował. Płyta do drugiego frontu będzie miała grubość 1cm. Pytanie brzmi: czym skleić te płyty, czy skręcać je dodatkowo wkrętami?

 

Proszę o wyrozumiałość jeśli coś jest oczywiste ale nie jestem w tym jeszcze aż tak obeznany :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z tym głośnikiem - 25-30L netto, wygłuszasz watoliną jak chcesz bardziej miękki bass. Przy obliczeniach musisz wziąść pod uwagę grubszy przód, a płyty kleisz z powodzeniem na wikol ( najlepszy do tych zastosowań ). Płyty kleisz, skręcasz i dodatkowo od wewnątrz uszczelniasz łączenia silikonem. Głośnik wkładasz w skrzynie po 48-72 godzin od skonczenia ( czas na odparowanie szkodliwych związków z silikonu i kleju spod materiału - butaprenu ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-30l mówisz o skrzyni zamkniętej?

Netto czyli objętość wewnętrzna?

Czy zamiast silikonu mogę użyć wymienianego wcześniej kleju na gorąco z pistoletu? Można by go "wtryskiwać" pistoletem w łączenia ścianek i klej po zastygnięciu pełniłby rolę uszczelki.

 

Jeśli miałeś ten głośnik to pytanka:

pod jakim wzmakiem grał? czy basik był szybki czy raczej ociężały? bardziej grał mięsem czy bardziej stukał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszę o zamkniętej. Klej z pistoletu sie nie nadaje, zainwestuj 9 zł w silikon. Bass jest ok, nie ma stukania, którego nie znosze, po dogłuszeniu watoliną jest na prawdę spoko.

Jak chcesz mocniej i niżej to lepiej skorzystać z dobrodziejstw bass reflexu.

 

Grał na 800 rmsowym MTXie ( do sprzedania ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie zależy na basie miękkim a nie stukającym.

Na super zejściu też mi nie zależy, wolę, żeby zagrał dynamiczniej niż niżej (chociaż niskie zejście zawsze się przyda ;) ).

A obudowę bass-reflexową byłbyś w stanie wyliczyć razem z tunelem? Na co mogę liczyć korzystając z obudowy br zamiast zamkniętej oprócz niższego zejścia?

 

Jak na razie skrzynka podziała pod wzmacniaczem Blaupunkta GTA2 Special MKII. Sygnał zsumowany (mono) i każdy kanał będzie zasilał jedną cewkę. Rozwiązanie chwilowe w oczekiwaniu na jakiś monoblok, żeby go spiąć w 2ohm. Zbyt wiele pieniędzy nie będzie i zastanawiam się nad Magnatem Edition Mono. Niby ma 350 RMS'u przy 2ohm ale nie wiadomo ile w tym prawdy. Proszę też o jakieś konkretne propozycje co do napędu dla tego głośnika.

 

Sorki za prawdopodobnie lamerskie pytania ale dopiero zaczynam przygodę z car audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...