Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza 4 kan


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Stanąłem przed wyborem wzmacniacza problem w tym że nie znam zbytnio rynku i modeli , dlatego też chciałem was poprosić o pomoc. Do tej pory moje audio sklada sie z :

 

Radia Alpine 9855

Głośników przednich Helix dark blue 62.1 (odseparowane 50W RMS)

a ostatnio zakupiłem skrzynkę zamkniętą z głośnikiem u-dimension Jr. 1004 (10 " 150 W RMS)

 

moje auto to honda civic hatchback. do tej pory sluchalem samego radia i glosnikow no ale chcialem dodac troche basow (miedzy innymi zeby odciazyc przednie glosniki) zaczalem sie wiec rozgladac za skrzynka ( w wyborze oczywiscie tez potrzebna mi byla pomoc) a do skrzyni wiadomo potrzebny jest tez wzmacniacz , przy okazji jednak chciałbym aby posłużył również do napędzenia przednich głośników. No wiec rozkminilem troche sam a troche z pomoca ze wzmak powienien byc 4 kanałowy i miec ok 4x40-50W z mozliwoscia zmostkowania na 120-150 W (dobrze rozumuje ? bo niby niektorzy twierdza ze wzmacniacz powinien miec tyle co glosniki inni ze troche mniej tez da rade). Acha zapomnialem dodac czego oczekuje - chcialbym moc sluchac muzyki z mozliwie slyszalnym basem bez potrzeby rozkrecania glosnosci tak ze cale miasto bedzie mnie slyszec, chcialbym aby to gralo a nie dudnilo, a slucham praktcznie kazdego rodzaju muzyki - rocka , popu , house , czasem hiphopu - wszystko co wpadnie mi w ucho - dlatego chyba nie ma sie co nastawiac na waska dziedzine. Mój budzet na wzmacniacz to ok 350 pln no i oczywiscie bedzie to uzywka w tych pieniadzach.

 

Co do moich typow to kolega proponowal mi :

 

Alpine MRV F-400

Output Power at 12V (20Hz ∼ 20kHz):

4 x 40W @ 4 ohms (0.08% THD)

4 x 50W @ 2 ohms (0.3% THD)

2 x 100W @ 4 ohms bridged (0.3% THD)

Output Power at 14.4V (20Hz ∼ 20kHz):

4 x 60W @ 4 ohms (0.08% THD)

4 x 80W @ 2 ohms (0.3% THD)

2 x 160W @ 4 ohms bridged (0.3% THD)

Freq. Response: 10Hz ∼ 50kHz (+0/-1 dB)

 

wzmacniacz ten miesci sie w mniej wiecej w budzecie ale ciazko go trafic ...

 

ja osobiscie znalazlem cos takiego jak helix db four ( 4x60 RMS oraz 2x180 RMS) - nie wiem jednak czy s[rzet ten jest cos wart - odpowiada mocowo i finansowo i dlatego o nim myslalem

 

bylbym wdzieczny za wypowiedzi i propozycje co tutaj byłoby dobre dla mojego obecnego sprzetu , ktory jak mysle najgorszy nie jest (najslabszym ogniwem sa chyba przednie glosniki) i ma szanse jakos ladnie zagrac

 

Pozdrawiam

 

p.s. sorki za bledy jezeli sie pojawily ale mam marna klawiature ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze nie zmieszcze sie w budzecie nawet jakbym dorzucil (a troche jestem w stanie dorzucic jezeli to ma byc dobry sprzet, ale bez rpzesady) to bedzie dlabo , poza tym dostepnosc wsrod uzywek chyba rowniez slaba ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...