Skocz do zawartości

Ford Fiesta mk3 by Xman


Xman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem tez napisać o swoim sprzęcie, jaki mam w autku :).

Otóż, zapewne nie mam się czym aż tak bardzo pochwalić, bo jak czytałem posty w tym dziale to koledzy mają o wiele lepszy sprzęt ode mnie.

A więc zaczynamy:

Radio Clarion DB178RMP moc max 4x50W

Wzmacniacz Magnat 22HQ (w przyszłości zapewne zmienię na coś mocniejszego :) ), zasilany kablami Dietz'a 10mm2.

Skrzynia Magnat Edition B33, moc max 800W.

 

W drzwiach znajdują się jeszcze fabryczne głośniki fordowski, ale w bagażniku już jeździ odseparowany zestaw Hertz'a DSK 130, który zamierzam podłączyć jeszcze w tym tygodniu, niestety mogę mieć problemy, bo czytałem, że do takich głośników powinna być zwrotnica, ale niestety w zestawie jej nie było.

 

Planowałem wygłuszenie drzwi, ale jak na razie nie mam do tego "weny", pomyślimy w przyszłości.

Skrzynia bardzo dobrze się sprawuje, jak na moje wymogi jestem z na prawdę bardzo zadowolony. :)

 

Oto fotki zestawu w bagażniku:

http://img35.imageshack.us/img35/3816/sdc12381q.th.jpg

 

http://img863.imageshack.us/img863/2816/sdc12382.th.jpg

 

Jak podłącze głośniki, też wstawię fotki.

Na razie pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w bagażniku już jeździ odseparowany zestaw Hertz'a DSK 130, który zamierzam podłączyć jeszcze w tym tygodniu, niestety mogę mieć problemy, bo czytałem, że do takich głośników powinna być zwrotnica, ale niestety w zestawie jej nie było.

 

no to jak żeś ten zestaw kupował?? używkę kupiłeś, czy kompletowałeś go z róznych parafii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekTDI powiem tak, kupiłem go jest nowy jeszcze nie śmigany, ale w zestawie nie było zwrotnic, tylko jakieś filtry. Filtry te wg. instrukcji trzeba podłączyć pod woofer (filtr od woofera) oraz pod tweeter (filtr od tweetera).

Tak to wygląda.

 

Nie mam się pewnie czym pochwalić, bo bagażnik za mały na jakieś większe zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w zestawie nie było zwrotnic, tylko jakieś filtry. Filtry te wg. instrukcji trzeba podłączyć pod woofer (filtr od woofera) oraz pod tweeter (filtr od tweetera).

To jest właśnie zwrotnica :D

zestaw Hertz'a DSK 130

a dlaczego nie 16-ki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz aha, nigdy bym nie przypuszczał, za zwrotnice zawsze uważałem taką oto rzecz:

http://www.elektroland.h2.pl/elektroland/foty/Zwrotnica_OC04617_400.jpg

T w takim układzie bardzo dziękuje za uświadomienie, mojej skromnej osoby :)

 

zestaw Hertz'a DSK 130

 

a dlaczego nie 16-ki :?:

Już tłumaczę, a dlatego, że 16 nie zmieściły by mi się w drzwiach, a tak wiertarka w rękę, wywiercam nowe otwory i przykręcam głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do fofi nie jest tak łatwo zrobić panele:( niestety żeby wsadzić 16 i to miało ręce i nogi to trzeba się nieźle narzeźbić i mieć wyobraźnie bo tak to d^^a. Ale do nowych 13 też będziesz potrzebować nowe dystanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, mam w domu płyty z mdf, muszę z nich powycinać dystanse. Trochę się tego boję, bo nie wiem, czy po tym zabiegu wszystko mi się zejdzie do kupy. Chodzi mi głownie o boczki w drzwiach, czy zapną się na zatrzaski. Ale nic spróbujemy, zobaczymy.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do fofi nie jest tak łatwo zrobić panele:( niestety żeby wsadzić 16 i to miało ręce i nogi to trzeba się nieźle narzeźbić i mieć wyobraźnie bo tak to d^^a.

 

Nikt nie twierdzi, że jest łatwo :). Jednak w zależności od chęci dalszej jazdy tym autem można by się zastanowić nad taką zmianą. Różnica napewno będzie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę miał czas, to biorę się za głośnik, wymiana na przodzie oraz jakieś na tył, tak żeby pasażerowie z tyłu też coś słyszeli a nie tylko ogromny bass ze skrzyni :)

Co do wygłuszenia drzwi, to najpierw muszę sobie jakąś matę zamówić. Muszę się rozeznać co i jak i w jakiej cenie chodzi, bo powiem szczerze, nigdy nie brałem się za wygłuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...