Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do Fiat Cinquecento


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie radio polecacie do 300zł (musi mieć port USB) i głośniki do 200zł. Samochód to Fiat Cinquecento, montaż głośników tylko w fabrycznych miejscach czyli 100mm. W późniejszym czasie jakiś sub też w miarę tani oraz wzmacniacz, najlepiej by nie zagrodzić całego bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko ok :) Koledze zapewne chodzilo o to, że ciezko uzyskac poprawne brzmienie z glosnikow 100mm umiejscowionych tak jak to jest w CC. Ciezko polecic cokolwiek.. mysle że cokolwiek kupisz w cenie do 150zł z glosnikow to nie uslyszysz roznicy. Naprawde. Podobnie bedzie z radiami - nowe w tej cenie - wybierasz takie, ktore Ci sie podoba, ma za 2 pary RCA i jest trwale :) Nie traktuj tego jako zlosliwosc bo naprawde nie to mam na mysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półki to się trzymaj z daleka. Już lepiej by było jak byś powiększył trochę otwory i wstawił zestawik odseparowany 13, niż 6x9 w półę.

A jak chcesz trochę basu to kup wzmaka i małego suba. Nie zapomnij drzwi wygłuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie czytałeś forum... ja Ci radze kupno zestawu odseparowanego pod same radio, poczytaj ten temat z wczoraj o głośnikach 13cm http://www.strefacaraudio.pl/topic/19186-poszukuje-tanich-ale-dobrych-glosnikow/

 

A Ty nie miałeś chyba cienkiego :P

Tam głośniki są w podszybiu i ledwo te 10cm się mieszczą.

Montaż wooferów w drzwi wiąże się z kompletną rzeźbą bo nie ma miejsc na głośniki i jeżeli już się na to porwać to nie ma sensu zakładać mniejszych niż 16cm.

Kolega zdecydował, że nie chce nic rzeźbić - jego wybór, mieć nadzieję, że pojeździ trochę z 10cm, po czym sam stwierdzi że to nie gra i weźmie się za drzwi jak Bóg przykazał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy chce przerabiać, rzeźbić, wydawać ... Wyobraża sobie że wystarczy zmienić głośniki i granie będzie już super. Niestety - w taki wypadku jest jak mówiłem - wybrać to, co się podoba lub trochę poczytać i poprzerabiać. Zależnie od oczekiwań i możliwości. Miałem cienkiego, jakieś głośniczki tonsila i wiem jak to wygląda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka drzwi w cieniuchu będzie kosztować tyle co pół samochodu, całe wygłuszenie, by bylo wszystko wg FAQ będzie kosztować drugie pół samochodu... wsadź jakieś Coax`y w tylną półkę i ciesz się głośnym graniem z jakimś tam bass-buczeniem i będziesz zadowolony, aha nie pomyl tego z SoundQuality, bo za grosz tam tego nie znajdziesz ;) no ale zawsze lepiej jak coś buczy niż tylko wiatr świszczy przez uszczelki;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co po niektórzy maja aspirację żeby mieć przyzwoity sprzęt w aucie i jego jakość nie ma znaczenia w porównaniu do wartości samochodu... Znam gościa który parę ładnych latek temu miał poloneza z 94r. Same nagłośnienie w poldku przekraczało kilkanaście razy wartość samochodu. Ja sam już włożyłem w audio połowę wartości samochodu (całkowita zmiana sprzętu), ale mi to nie przeszkadza. Każdy ma jakieś tam swoje podejście do tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że tak zdecydował? Te Alpiny wyżej to 13cm, więc może podszedł do tematu trochę poważniej. Po co ma wydawać 2 razy na głośniki? Nie rozumiem...

 

Tak 13cm, tylko też coaxy... Czy to jest poważniejsze podejście? Ciekawe gdzie by je zamocował?

 

I tak jak napisał Waski, drogi są dwie:

1. Wrzucić 10cm w fabtyczne miejsca byleby coś plumkało i nie drażniło bardzo ucha... Taki zestaw nawet uzupełniony subem zagra beznadziejnie bo będzie brakowało "kicka" oraz najważniejszego pasma w przekazie - "fundamentu".

2. Podejść do tematu poważnie, wyrzeźbić i wygłuszyć drzwi i założyć system odseparowany 16,5 cm i cieszyć się muzyką.

 

Ja gorąco namawiam do opcji 2.

 

Co do kosztów przeróbki drzwi - wszystko zrobiłem sam, a materiały kosztowały mnie może z 50zł więc nie straszcie :D ;p

Do tego dochodzi wygłuszenie drzwi, ale to już koszta jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

podobne dylematy miałem z nagłośnieniem swojego auta.

 

W pierwszej kolejności montowałem głośniki w fabrycznych miejscach i później dołożyłem półkę - przy zastosowaniu fabrycznego radia. Z grania w tamtym czasie byłem bardzo zadowolony.

 

A co do pytania wprost - radio faktycznie warto wziąść jakieś używane - zamiast nowego, kupisz o lepszych parametrach. Wydaje mi się że celuj w Alpine, miałem u siebie Blaupunkta Hamburg Mp68, teraz Alpine CDA - różnica potworna, jednak różnicy w jakości brzmienia samego radia, z głośnikami 10-13 cm tak jak Koledzy Ci piszą pewnie nie usłyszysz.

 

Moim zdaniem - radio + przód w podszybiu + półka z 6x9 - nie jest złym pomysłem, jeśli ma być tanio, szybko i na tym poprzestaniesz. Jeśli zaczniesz szukać lepszego brzemienia - to wtedy wszystko masz do wymiany.

 

Ja z półki byłem zadowolony do momentu zmiany radia na Alpine - półka "zaczeła" grać strasznie płasko w porównaniu do tego co wydobywa się z odseparowanego przodu :wink2:

 

Jeśli będziesz planował coś więcej w tym temacie działać - to tylko wyrzucisz kasę - jeśli na tym poziomie zostaniesz to wybieraj dowolne głośniki z dużą skuteczności (Hertz chyba będzie najbardziej skuteczny) i w miarę możliwości z jednej serii. Takie moje doświadczenia - DSK z DCX690, grały dużo lepiej niż HSK z DCX690 - dużo bardziej spójniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia są dwa i to które wybierze to już kwestia gustu i "zabieru do sprawy" autora tematu.

 

Miałem na myśli to, że montaż głośników 13cm bądź 16cm ma jedno wyjście- przerabianie dzrzwi.

A wyjście są 2 teoretycznie, bo może zostać przy starych. Co do półki to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, że dużego wyboru nie mam. Ciężko było by wsadzić 13cm głośniki w miejsca po 10cm. Wydaje mi się że będę musiał pozostać przy starym graniu, lub wsadzić tam starego Soniaka na płytki z mp3 i głośniki 10cm by aby chociaż trochę poprawić tą jakość dźwięku.

Tylko jakie głośniki możecie mi polecić. Bo na allegro jest tego całkiem sporo. Jakieś HELIX E4x, INFINITY REF 4032cf, alpiny JBL'e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...