Skocz do zawartości

Dylematy obciazenia sprzetu


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwazywszy na fakt ze zapakowalem caly system do auta, Passat poprostu zaczal sie zachowywac jak jelly belly. Zdaje sobie sprawe ze sprezyny obsiadly lecz auto srednio nadaje sie na codzienne jezdzenie. Skrzynka do HX wymiarowo jak producent deklatowal prawie 100 litrow robiona 2x front i plecy. 3 piece w kolo i nie ma czym jezdzic. Furaczem nie mozna sie normalnie poruszac, co zrobic wiec? HX w closed zapakowac aby zaoszczedzic kilogramow czy jak. Same piece waza z 25 kilo, skrzynka z hxem gdzies wychodzi w pogranicza 80 kilo byc moze przesadzam :). Jakies rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką sytuację składają się dwa czynniki :

1) Podwyższona masa ;

2) Obniżona moc przekazywana przez silnik na koła (przy poborze prądu rzędu 100 Amper moc pobierana przez alternator wynosi około 3kW czyli koło 5 kucy).

 

PS

Jak ktoś napisze zaraz że on ma silnik 120 KM to ...... odpowiem mu krótko i dostanę ostrzeżenie więc radzę pomyśleć :wsciekly: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 tka i ona radzi sobie dobrze. Smiejesz sie? Piec wciaga tyle pradu co pewnie Twoja cala instalacja haha. VRX 1.500 spiety w 1łom daje rade, narazie na testach siedzi Alpine F1 Status pod Braxem i M1 ino mi sie podoba. Sub zas mi za duzo wazy. Dynamika jazdy nie zmniejszyla sie "drastycznie" moze delikatnie czuc bo ma co taczac. Problem jest z komfortem. Amory swiezo po wymianie Bilsteina wiec zadna tam lipa. Sadze ze sprezyny trzeba przyatakowac i pomyslec raczej nad nimi. Kaczka sie nie zrobila ale ewidentnie czuje ze ciagam slonia w bagaju :) Opadl o jakies 3-4 cm tak na oko. Sprawdze jeszcze co mi powiedza w warsztacie albo zrobie closed dla HX no albo wroce z pomyslem zmiany na mniejszego brata 10" moze ktos chce cos zaoferowac za 15" :)

 

Jedno jest pewne, aby M1 pokazala slodkosci nie musze czekac 15 min.

Wystarczy minutka rozgrzewki na VRXie i mozna przystapic do odsluchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci ta skrzynka waży 80kg to porostu ją wyjmij i wstaw coś lżejszego...

ja w passacie na brak odejscia z bardziej obciazonym bagajnikiem nie narzekalem, tak samo na trakcje (a siedziało tam marne 1.8... t:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...