Skocz do zawartości

Skrzynia do e46 coupe - 2 x Magnat xpress 10


deejeys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Muszę zbudować skrzynię do tych dwóch przetworników. Podobno najlepszym środowiskiem dla nich jest bass reflex. Teraz tylko pytanie - port okrągły czy szczelinowy? Jakie parametry najlepiej ? chciałbym ją zrobić jak najbardziej płaską, aby przylegała ładnie do oparcia i był dostęp do otwierania podłogi ( zapas a nanim wzmacniacz :D bardzo fajnie mi to wyszło )

 

Mam zamiar zrobić ją z płyty wiórowej 22mm. Przednią ściankę chyba zrobię x2 i głośniki będę mocował do tej wewnętrznej.

 

 

Jakie macie rady dla początkującego?

 

 

Wymiary bagażnika:

 

Szerokość ~77cm (po podłodze) - wyżej 5cm jest już 92cm

Wysokość ~41cm

Skos ~20cm (tzn tak jak się ustawi kątownik stolarski na suficie w pkt zero tu u dołu jest 20cm do kanapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka furka, a magnaty do bagaja

 

 

Bez przesady. Po pierwsze nie jestem audiofilem, chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia czyli za jakiś czas na pewno będą zmiany... :rolleyes: W końcu od czegoś trzeba zacząć.

 

 

A co z portem ? jaki powinien być i ważne jest w którym miejscu?

 

EDIT:

 

Planuje zrobić boxa o wymiarach :

 

 

Wysokość : 38cm

Szerokość : 72cm

Długość u góry 23cm

Długość u dołu 38cm

 

Czyli ~63Litry

 

Materiał jednak wiórowa 18mm, bo taką posiadam. Pomiędzy głośnikami będzie ścianka działowa oczywiście.

 

 

Niestety nie wiem jaki powinien być port BR :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obudowa zbita. Do jutra wyschnie, to akurat dotnę dziury na głośniki i porty bass reflex tylko nadal nie wiem jakie je powinienem zrobić... :(

 

 

Czy taką skrzynie należy czymś wygłuszyć? Czy należy zaokrąglić rogi od wewnątrz?

 

 

 

Wyszło mi 31,6 Litra /szt Tylko to jest w jednej obudowie, podzielone ścianką 22mm. Całość poszła z 22 mm w sumie, bo jednak udało mi się zdobyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to sensu.,

 

Ok :padam:

 

 

Rodzaj: woofer

Rozmiar: 250 mm

Moc Max: 300 W

Moc RMS: 150 W

Skuteczność: 92 dB

Impedancja: 4 ohm

Pasmo przenoszenia: 22 - 1.500 Hz

Cewka: 50 mm

Magnes: 40 Oz

Fs: 29

Vas: 77

Qts: 0,45

Qes: 0,51

Qms: 3,9

Xmax: 10

 

 

Tyle udało mi się zdobyć, wystarczy ? Takie dane są w książeczce od głośników - w necie więcej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj fi 8cm długi na 25-30 cm.

 

 

A co dają mi te widełki czyli jaka będzie różnica przy 25cm a 30cm ? Bo w najdłuższym miejscu na dole wewnątrz skrzynki mam 34,5cm a u góry 19,5cm czyli jak bym zrobił 30cm to trochę blisko ścianki wyjdzie, to dobrze czy źle ?

 

 

Dzięki wielkie za pomoc :)

 

 

 

A i jeszcze jedno... Gdzie kupić taki długi port o tej średnicy? Bo patrzę trochę po necie i nie widzę nic takiego :( W Łodzi pewnie nawet nie ma takiego sklepu z tymi rurkami.

 

No i jeszcze jedno pytanie...

 

 

Czy port bass reflex może być z czegoś innego niż plastiku? Chodzi mi o np. profil stalowy 70x70mm albo 80x80mm lub rura ~75mm wewnętrznej średnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by się stało gdyby to nie było 8cm a 8,5cm ? Bo Mam taką rurkę PCV 85mm wewnętrznego wymiaru ( pozostałości po rynnach, są dosyć grube) albo stalowa rurka, obecnie tylko 9cm albo 7cm :( Profil kwadratowy 70x70 mam wrażenie, że nie będzie OK, bo ma kąty proste wewnątrz? Objętością pasuje do rurki 80mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile długości jej?

 

 

Odpisali mi z sklepu car audio, to za jedną rurkę 40cm ale średnice mają 7cm chca 100zł :krzeslem:

 

A i jeszcze układ tych bass reflex-ów - jak najdalej/najbliżej głośnika? Myślałem żeby głośniki dać w skrajnie górnych rogach - po 2cm od ścianek dziura. Bass reflexy przy wewnętrznej ściance na dole skrzyni - też 2cm od niej i od dolnej płyty. Czy to dobry układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem - dodatkowo zrobiłem dziurę (tzn wybiłem miejsce na ori subwoofer (wielkości 2 głośników) a więc trochę jest przelotu. Mam podłokietnik (coupe zawsze chyba ma?) tylko nie ma tam dziury na narty (tego juz nie kazda ma)

 

 

No tylko, że taki wylot nie będzie książkowy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...