Skocz do zawartości

Przykręcanie głośnika do skrzyni wiórówki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do przykręcenia głośnik BM ALX-122SP do skrzyni z płyty wiórowej 2mm.

http://images45.fotosik.pl/872/41e1b3002f509f6fm.jpg

 

No i właśnie - pytanie - czym to dobrze przykręcić żeby trzymało i płyta nie popękała?

Mam akurat pod ręką odpowiednią ilość konfirmatów bo mi z mebli zostało - będą dobre?

Dokładnie takie:

http://images41.fotosik.pl/863/eb9609d9f8a01518.jpeg

 

Same konfirmaty wystarczą czy trzeba jeszcze jakieś np. nakrętki pazurkowe?

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Jeszcze takie jedno, może nieco głupie pytanie, ale mam obawy.

Wkręty wchodzić będą bowiem dość blisko samego otworu na głośnik, a ich średnica jest dość duża.

Boję się, żeby nie popękała ani żeby nie rozepchnęło wiórówki - wcześniej ponawiercać otwory i tyle - będzie mówisz git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat pod ręką odpowiednią ilość konfirmatów bo mi z mebli zostało - będą dobre?

Moim zdaniem lepsze będą wkręty 4x35 i nawiert wiertłem 2,5 lub 3.0 ale jeśli chcesz użyć konfirmatów, to nawierć wiertłem 5.0 i podpuść kilka mm na część niegwintowaną wiertłem 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsze będą wkręty 4x35

hmm no i robota łatwiejsza... Z tym że właśnie wszędzie widzę piszą "nie krzyżak" - śruby imbusowe / konfirmaty do skrzyń!!111

sam nie wiem co za różnica.. że te krzyżakowe co.. poodkręcają się?

jeśli chcesz użyć konfirmatów, to nawierć wiertłem 5.0 i podpuść kilka mm na część niegwintowaną wiertłem 7.0

czaje o co chodzi... Trochę mnie przeraża właśnie ta końcówka przy łebku żeby ona nie rozepchała płyty prowadząc do jej pęknięcia... Z drugiej strony jak tak porozwiercam płytę żeby to w ogóle jakoś nie straciło "trzymania" :/ sam już nie wiem... może dać sobie z tym spokój i brać zwykłe wkręty na krzyżak? Jak ogólnie Wy dawaliście na głośnik jak przykręcaliście?

Możesz zastosować takie specjalne rozetki

a te "rozetki" mają jakąś prof. nazwę? Bo jako "rozetki" mi nic nie znajduje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy Wy se znowu jaja robicie wszyscy, czy ja jestem taki nieobeznany :przestraszony: W zyciu nie uzywalem konfirmatow i nawet nie widzialem, zeby ktos uzywal przy budowie skrzyn :looka: Bier wkrety do drewna 4x35 jak ktos tam wyzej pisal i wczesniej nawierc i bedzie gitara :) A tak BTW przymierzales juz konfirmaty do glosnika ?? Bo cos mi sie nie wydaje, zeby weszly :wstyd:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że właśnie wszędzie widzę piszą "nie krzyżak" - śruby imbusowe / konfirmaty do skrzyń!!

Pewnie taka moda :) ja w ogóle nie używam śrub/wkrętów przy kleceniu skrzynki, jedynie przykręcam na nie głośnik. Wkręt to wkręt, kształt łba to sprawa wtórna, dobre nacięcie gwintu daje wiele więcej.

Trochę mnie przeraża właśnie ta końcówka przy łebku żeby ona nie rozepchała płyty prowadząc do jej pęknięcia...

Widzę, że już jakieś irytujące doświadczenia w tym względzie miałeś :D

Jak ogólnie Wy dawaliście na głośnik jak przykręcaliście?

Utwardzane, mosiądzowane do drewna, łeb krzyżak na pz2, średni skok gwintu, rozmiar 3,5x25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawet nie widzialem, zeby ktos uzywal przy budowie skrzyn :looka:

 

to mało widziałeś :P

Bo cos mi sie nie wydaje, zeby weszly :wstyd:

 

do większości ładnie pasują

 

 

najlepsze moim zdaniem są wkręty na imbus takie z mniejszym skokiem gwintu jak te standardowe do płyt gipsowych. często producenci dają takie do głośników w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, głośnik przykręcony na opisywane w pierwszym poście konfirmaty bez żadnych nakrętek etc. Wydaje się być ok :)

Wczesniej poszło wiertło 5mm i w to dopiero konfirmat. Na część niegwintowaną nie musiałem robić dodatkowych poszerzeń, bo ta przebiega jeszcze w pierścieniu głośnika także jest git.

 

Ogólnie dość gładko dało radę tymi konfirmatami wszystko się zmieściło itd, wydaje mi się że jest to dość dobre narzędzie do montażu głośnika.

 

Dziękuję za porady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...