Skocz do zawartości

E36 w sedanie


kyau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na Waszym forum - więc witam wszystkich serdecznie.

Jestem Mariusz i potrzebowałbym kilku rad i wskazówek w temacie "amatorskiego ca".

 

Posiadam E36 sedan i w temacie audio nic tam się nie dzieje.

Głośniki w oryginalnych miejscach - z przodu jakieś 13 pioneera, gwizdki w drzwiach seria, z tyłu elipsy xplody jakieś...

Radio: Pioneer DEH-P7400MP

Sub: JL Audio 12W3v2-D2

Wzmaczniacz: Rodek R2180i

Sygnałówki: Dietz

Zasilanie: ??? więcej niż 10mm^2 mniej niż 16mm^2

 

 

 

Jako, że gra to zupełnie nijak zapoznałem się z kilkoma bliźniaczymi projektami i zapadła decyzja o montażu 16 w drzwi.

Tu rodzi się:

1 pytanie: jaki głośnik, który model itp wybrać. Budżet: około 300zł (Hertz HSK?)

Na razie zasilało by je radio, jeżeli nie będzie wyrabiać dojdzie jakiś piecyk.

2 pytanie: jakie maty kupić: Budżet - b.mały

3 pytanie: Kiedyś zleciłem profesjonalnej firmie CA montaż okablowania pod wzmacniacz. Każde z oglądanych przeze mnie aut na przewodzie plusowym ma bezpiecznik - u mnie go nie ma nigdzie...

99% aut ma plus od samego aku, u mnie jest inaczej i wychodzi z miejsca które widać na zdjęciu:

http://img151.imageshack.us/img151/6098/przewdplusowy1.th.jpg

 

Czyli gdzieś się podpięli pod plusa około skrzynki bezpieczników. Tutaj widać jak to wygląda pod maską

http://img807.imageshack.us/img807/1961/1004071.th.jpg]

aku z lewej strony, z prawej bezpieczniki, czy to zgodne ze sztuką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli przewidujesz coś innego do zasilenia przodu niż radio, to HSK wygrywają, ale pod radiem nie będzie to grało ciekawie.

2. Budżet maty - dekarka, bo na app i bolla to szkoda pieniędzy, i tak będziesz musiał to kiedyś zmienić.

3. Jeżeli nie ma po drodze żadnego bezpiecznika, tylko kabel jest podpięty pod oryginalną instalację ze skrzynki bezpieczników, nawet nie z aku, to śmiało stwierdzę, że debile, a nie profesjonaliści to wykonali.

 

W e36 będziesz musiał robić rzeźbę, bo z tego co widziałem w coupe, to nie ma miejsca na woofery w drzwiach, tylko dalej w głąb przy stopach. Na pewno taka zabawa nie będzie tania.

Proponuję szybko poprawić błąd w podłączeniu zasilania, a najlepiej myśląc przyszłościowo dać grubszy przewód, bo ten na pewno nie będzie wystarczający do dwóch piecy, tym bardziej do zasilania równolegle JL'a i zestawu HSK.

I taka mała rada, odepnij te elipsy, co by sceny nie psuły za bardzo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chyba najlepiej rzeczywiście HSK

2. Bardzo mały budżet? To zostaje dekarka lub tez maty GMS`a.

3. Nie wiem co to za miejsce... ale raczej nie odpowiednie pod sprzęt audio. Chyba, że zrobili to tak "profesionalnie", że podpieli się pod prąd i bezpiecznik, któryś w skrzynce co jest paranoją. Zmień to najlepiej. Zrób tak jak widziałeś w innych tematach.

 

PS. Sub i wzmak dają rade, radio też nie jest jakieś tragiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel idzie od akumulatora i zasila skrzynke z bezpiecznikami nie wiem co ta za firma mogła załozyc :krzeslem:prawdobodobnie masz kabel z lewej strony puszczonu w progu,bo tam najprościej wbić sie do kabiny zmień to.

 

Pod stojakiem akumulatora bedziesz miła taka zaslepioną dziure tędy poprowadz kabel wyjdzie ci koło prawego głośnika musisz zdemątować tą czarną płyte bod nogami z prawej srony odsłonić wykładzine i wyćągnąć kabel.

 

HSK najlepsza opcja chodz proponował bym dozberać monety i kupić DLS R6a i do tego piec.

 

Maty budzet to tak jak kolega GMS`a

 

Bedziesz miał zabawy ze zrobieniem dystansu jak masz elektryczne szyby dać sobie czasu i je dopracować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.

 

1. Jeżeli przewidujesz coś innego do zasilenia przodu niż radio, to HSK wygrywają, ale pod radiem nie będzie to grało ciekawie.

 

Czyli HSK i za jakiś czas do tego wzmacniacz.

Te głośniki kupić z allegro? Możecie polecić jakiegoś sprzedawce, żeby się nie nadziać na podróbki...

 

2. Budżet maty - dekarka, bo na app i bolla to szkoda pieniędzy, i tak będziesz musiał to kiedyś zmienić.

Budżet mały, ale nie jestem przekonany do dekarki :/ te maty GMS o których piszę downloader19 to aż takie zło?

Da rade kupić coś za powiedzmy 150zł?

 

3. Jeżeli nie ma po drodze żadnego bezpiecznika, tylko kabel jest podpięty pod oryginalną instalację ze skrzynki bezpieczników, nawet nie z aku, to śmiało stwierdzę, że debile, a nie profesjonaliści to wykonali.

 

No właśnie nie interesowałem się tym zagadnieniem dopóki nie zacząłem drążyć tematu o usprawnieniu mojego "audio"

Gdy kupiłem wzmak i suba to skorzystałem z ich usług (brak czasu i zaplecza) i myślałem że wszystko jest OK.

Teraz już napewno wiem że nie jest OK i trzeba to poprawić. Reklamacji nie złoże bo minęło już trochę czasu (2-3lata)

Ale o dziwo, u mnie odwalili fuszerkę a funkcjonują po dziś dzień i raczej interes się kręci...

 

 

Proponuję szybko poprawić błąd w podłączeniu zasilania, a najlepiej myśląc przyszłościowo dać grubszy przewód, bo ten na pewno nie będzie wystarczający do dwóch piecy, tym bardziej do zasilania równolegle JL'a i zestawu HSK.

 

Mam "na stanie" przewód LGY 16mm^2 http://www.el-dar.com.pl/LgY-16-czerwony-1606.html nada się do zasilenia tego JL i HSK czy potrzeba jest więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tymi kablami bo 25mm2 w zupełności wystarczy

W przypadku 2 piecy do podanego zestawu to absolutnie minimum , wystarczą 35mm2 w 50mm nie ma co przesadzać.

Miałem na myśli, że jeśli nie dekarka to te są najlepsze z tych najtańszych.

Moim zdaniem sailent coat jest lepszy do wygłuszenia drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kabli to mysle ze 35mm2 stanowczo wystarczy ja mam 50mm2 i 35mm2 a w przyszlosci jakis dobry rozdzielacz i nie ma potrzeby puszczania drugiego przewodu ,a co do HSK to tez jestem za ,to bardzo dobry zestaw a jesli chodzi o miejsce podpiecia kabla + to mozesz prosto z aku gdyz zaoszczedzisz kabla i zaraz za aku masz miejsce na bardzo proste przeprowadzenia kabla do kabiny a pozniej do kazdego dowolnego miejsca w aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam GMS 04. Myślałem, że twój budżet oscyluje w granicach 50 zł ;) (to oznacza dla mnie mało). Powinieneś się zmieścić w 150 zł. Do wnętrza dekarka, a do zaklejenia otworów technologicznych GMS 04 + blacha.

 

 

Kabel 35mm^2wystarczy ;)

 

Moim zdaniem sailent coat jest lepszy do wygłuszenia drzwi .

Dobrze się kleją te maty, ale są droższe niż GMS 04.

 

Ja mam 31mm pod 4 kanałowcem

Ooo, to on ma dużo wacików, skoro 35mm^2 jest na styk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak ogólnie nie podniecał allegrowymi hertzami czy tam nertzami z alledrogo :) Cóż, mam je u siebie, woofer brzmieniowo spoko, chociaż wykonanie pozostawia wiele do życzenia, natomiast tweetera nie chce komentować, poza mocą nic sobą nie reprezentuje, płaski i mało wyrazisty... Tweety z pbsc6 są o wiele przyjemniejsze jak dla mnie. Chociaż jak chcesz mieć niedrogi mocny i głośny zestaw to HSK będą ok. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast tweetera nie chce komentować, poza mocą nic sobą nie reprezentuje, płaski i mało wyrazisty...

 

 

i tu się nie zgodze bo sam je mam i sobie chwale, wcale nie są "płaskie i mało wyraziste" jak to kolega napisał, chyba kolega nawet ich nigdy nie słyszał jezeli takie bzdury pisze albo od kogos takiego mita usłyszał i rozpowiada po forum, u mnie grają pod radiem i jest naprawde dobrze, były probowane już pod wzmakiem, grają wyraziście, czysto i nie sypią piachem po uszach jak to niektorzy okreslają da się ich słuchac głosno a przy tym głowa nie boli, więc nie rozumiem dlaczego taka mocna krytyka

moze kwestia sprzętu albo gustu wysokich tonów :D

ja smiało polecam tweetery z zestawu HSK zresztą chyba nie ja jeden na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam GMS 04. Myślałem, że twój budżet oscyluje w granicach 50 zł ;) (to oznacza dla mnie mało). Powinieneś się zmieścić w 150 zł. Do wnętrza dekarka, a do zaklejenia otworów technologicznych GMS 04 + blacha.

 

Ok. Wnioskuję z Twojej wypowiedzi że wnętrze drzwi jest mniej ważne i ewentualnie tam można poszukać oszczędności? Oczywiście mamy na uwadze amatorskie audio, nie jakiś projekt na zawody:)

Dopiero zewnętrzna część drzwi - mam na myśli ta na którą nakładamy boczek powinna być zrobiona tak jak należy?

 

więc tobie się trafiła marna podróba.,.

 

Kurde i tego się boję - nie znam się zupełnie na tym jak odróżnić podróbę od oryginału, ponowię więc prośbę - czy moglibyście polecić mi jakiś sprawdzony sklep (allegro sklep) u którego jest pewność że kupuje ori HSK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupisz oryginały czy "podróby" w tej cenie to i tak najmocniejszy i najbardziej szczegółowo brzmiący zestaw. :)

Dokładnie.

 

Ok. Wnioskuję z Twojej wypowiedzi że wnętrze drzwi jest mniej ważne i ewentualnie tam można poszukać oszczędności? Oczywiście mamy na uwadze amatorskie audio, nie jakiś projekt na zawody:)

Dopiero zewnętrzna część drzwi - mam na myśli ta na którą nakładamy boczek powinna być zrobiona tak jak należy?

Całość jest ważna, ale zewnętrzną część jest łatwiej popsuć przy pracy.

 

Rockford Fosgate Power T600/4 , 2x430RMS w mostku na certyfikacie ...

Ok, a co zasilasz tymi dwoma mostkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupisz oryginały czy "podróby" w tej cenie to i tak najmocniejszy i najbardziej szczegółowo brzmiący zestaw. :)

 

Zamierzałem zakupić HSK z allegro ale obserwując wątek http://www.strefacaraudio.pl/topic/14217-hertz-hsk-165-atrakcyjna-cena-warto/page__st__460 rozstałem się z tą myślą. Niestety nie stać mnie na ori HSK za 700zł.

 

W związku z tym potrzebuję alternatywy dla HSK w kasie 300 max 400zł. Prosiłbym o jakieś konkretne marki i modele.

Nie potrzebuję mega basu z 16 bo mam już suba, basu aż zanadto. Chciałbym żeby zagrało to wyraźnie i trochę głośniej:)

Najpierw zagrało by pod radiem, na wakacje dojdzie jakiś mały piecyk do nich.

 

Gdzieś wyczytałem że Rainbow SLX 265 będzie nawet lepszy od HSK, podzielacie tą opinie?

 

Między czasie zanabyłem zasilający 35mm^2 tak jak polecaliście. Teraz powiedzcie mi jaki bezpiecznik dać. We wzmacniaczu mam 2 bezpieczniki po 30A. http://img98.imageshack.us/img98/7774/1004065h.th.jpg[/img]

Z tego przewodu i bezpiecznika będą zasilane w przyszłości 2 wzmacniacze - aktualny rodek + drugi do wofferów na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija drugi tydzień odkąd postanowiłem zasięgnąć fachowej porady odnośnie nagłośnienia mojego auta,

Pierwszy odkąd zacząłem kompletować graty, więc żeby nie było że nic się nie dzieje:

 

Nowe zasilanie dla wzmacniaczy: przewód 35mm^2

http://img694.imageshack.us/img694/96/1004617m.th.jpg[/img]

 

Niezbędne pierdoły: końcówki, wsuwki, nasuwki, termo kurcze

http://img844.imageshack.us/img844/4625/1004621.th.jpg[/img]

 

Klema plusowa: Sinuslive BKS

http://img863.imageshack.us/img863/183/1004623z.th.jpg[/img]

 

Kilka metrów plecionki:

http://img811.imageshack.us/img811/1781/1004625.th.jpg[/img]

 

Dystanse: Powe 165/30

http://img28.imageshack.us/img28/3600/1004627b.th.jpg[/img]

 

Wygłuszenie: Maty Stp

http://img28.imageshack.us/img28/3600/1004627b.th.jpg[/img]

 

I zestaw dwudrożny: Morel Tempo 6

http://img718.imageshack.us/img718/6997/1004629b.th.jpg[/img]

 

Teraz w kolejce czeka już tylko montaż, ale zanim się za to zabiorę muszę kupić wzmacniacz do tych moreli, jak kupię 2 wzmacniacz to potrzebny będzie rozdzielacz zasilania i bezpiecznik...Myślę że bezpiecznik 85A będzie odpowiedni (35mm^2 i długość 6 metrów)???

 

Wracając do moreli to jeżeli zanabęde już wzmacniacz do nich to będzie on zamocowany gdzieś w kufrze, zwrotnice będą z przodu, i tu rodzi się moje pytanie: jakim przewodem mam doprowadzić do nich sygnał ze wzmacniacza (znaczy ten Source In) czy taki zwykły głośnikowy np. 2x2,5 będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...