Skocz do zawartości

RE Audio XXX 15 "


Greex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy mógłby mi ktoś doradzić, jaki litraż skrzyni i jakie strojenie dla głośnika RE Audio XXX 15 cali ? Szukałem na forach zagranicznych i tam zarówno objętość jak i strojenie są przeróżne, wahają się od 140 do 200 litrów, strojenie od 29 do 33hz. Producent zaleca 113 litrów przy 33 hz, wg mnie to torchę za mało, tym bardziej że wcześniej robiłem skrzynię pod SX 12 i również była ona większa niż producent zalecał. Dlatego skrzynię chcę zrobić samemu, nie wiem tylko jaką objętość zastosować. Zależy mi głównie na jakości, z resztą, RE Audio to głównie jakość :D Muzyka głównie czarne rytmy z niskim zejściem, ale nieraz poleci szybszy Electro House czy Trance. Autko to Astra F Kombi. Planuję płytę MDF 22mm, przednią ściankę zrobić podwójnie. Szczelinę również sam sobie obliczę, WinISD jest przeze mnie opanowany :) Zależy mi tylko na doradzeniu, jak wielką skrzynię zrobić :zdrowko: Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam wszystkich Car Audiowców :D

 

PS. W razie W, podsyłam specyfikację :

 

Electrical Q Value -Qes: 0.58

Mechanical Q Value -Qms: 3.62

Total Speaker Q Value -Qts: 0.501

Free Air Resonance -Fs: 19.10 Hz

Equivalent Compliance -Vas: 207.0 liters

One-Way, Linear Excursion -Xmax: 54 mm

Efficiency -SPL 1W/1m: 85.81 dB SPL

Effective Piston Area -Sd: 810 cm^2

DC Resistance -Re: 4.2 ohm

Nominal Impedance -Znom: Dual 2/4 ohm

Thermal Power Handling -Pe: 2000 W

Force Factor -Bl: 18.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob sobie skrzynie na wiekszy litraz i na bardzi niskie strojenie.. Jak ci sie nie spodoba to wrzucisz troche mdf-u do srodka, zmniejszy ci sie pojemnosc a czestotliwosc strojenia wzrosnie. Jedynym minusem jest troche problem ze strojeniem samego portu ale tu tez mozna sobie poradzic..

Chciaz dla sprytnego cwaniaka-to nie duzy problem ;)

 

Walnij bude o pojemnosci 120litrów z portem 350cm2 o długosci 70cm. Jak bedziesz chciał zmniejszyc pojemnosc to włozysz troche mdf do skrzyni, spadnie ci pojemnosc ale sobie porównasz.. Oczywiscie baw sie tez samym portem, tam tez mozesz wsadzic płyte o odpowiednich wymiarach. Zmniejszysz pojemnosc portu i zmniejszy ci sie czestotliwosc portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...